همزمان با هفته کتاب از کتابداران و خیرین کتابخانه ساز کانون های مساجد کرمان تجلیل شد

ماهان نیوز- همزمان با بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ، از 15 نفر از فعالان حوزه کتابخوانی کانون های مساجد استان با حضور دکتر پور ابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و مسئولان استانی تجلیل به عمل آمد. به گزارش ماهان نیوز، حاج صفر گنجه کویری و حبیب الله اعتمادی به عنوان خیرین کتابخانه ساز کرمان و رفسنجان تجلیل شدند و از زهرا زین الدینی و نرجس جعفری به عنوان کتابداران کانون های محبان علی اصغر شهر بابک و بعثت کوهبنان تقدیر شد.

همزمان با هفته کتاب از 3 کتابدار نمونه کانونهای مساجد پاکدشت تقدیر شد

در راستای نهضت مطالعه مفید شهرستان و همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی از 3 کتابدار نمونه کانونهای مساجد شهرستان آئین تقدیر به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت؛ این اقدام که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و همگام با نهضت مطالعه مفید صورت پذیرفت گامی مؤثر در تقویت فرهنگ عمومی در عرصه کتاب و کتابخوانی بود.

یکصد کتابخانه در مساجد فارس مجوز فعالیت دریافت می‌کنند

همایش آموزشی یک روزه با حضور بیش از یکصد کتابدار کتابخانه های مساجد فارس به میزبانی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، مدیرکل کتابخانه های ستاد عالی کانونهای مساجد کشور در این همایش با اشاره به فعالیت گسترده کتابخانه های مساجد استان فارس گفت: در فارس به یکصد کتابخانه مساجد مجوز اعطا می شود که به این کتابخانه ها نرم افزار طراحی شده توسط شرکت سیف ارائه خواهد شد .  

اعطای مجوز به يكصد كتابخانه كانون‌ مساجد در فارس

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه فارس، سيد‌ابوالفضل هاشمی، مدير‌كل كتابخانه‌های ستاد عالی كانون‌های مساجد كشور دوشنبه، 29 آبان‌ماه در همايش آموزشی «كتابداران كتابخانه‌های مساجد فارس»‌ در شيراز با اشاره به فعاليت گسترده كتابخانه‌های مساجد استان فارس، گفت: در فارس به يكصد كتابخانه مساجد مجوز اعطا می‌شود كه به اين كتابخانه‌ها نرم‌افزار طراحی شده توسط شركت سيف نرم‌افزار ارائه می‌شود.

۳۰ درصد از کتابخانه های مساجد کشور مجوز می گیرند ا

مدیرکل کتابخانه های ستادعالی کانون های مساجد کشور از اعطای مجوز به ۳۰ درصد از کتابخانه های مساجد تا پایان سال خبرداد و گفت: اعطای مجوز براساس فرم های اطلاعاتی تکمیل و ارسال شده است و سهم فارس یکصد کتابخانه است. به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، سید ابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه های ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، در همایش آموزشی یک روزه کتابداران کتابخانه های مساجد استان فارس که در شیراز برگزار شده بود، گفت: یکی از شروط اعطای مجوز به کتابخانه های مساجد برخورداری از نرم افزار کتابخانه ای و کتابداری است که بر این اساس 30 درصد از کتابخانه های مساجد تا پایان سال مجوزدار می شوند

با حضور بیش از 100 کتابدار؛ همایش آموزشی کتابداران کتابخانه های مساجد استان فارس برگزار شد

به گزارش خبرگزاری پانا، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس در این همایش آموزشی گفت: بالابردن سطح کیفی کتابخانه های مساجد و افزایش سطح معلوماتی کتابداران در زمینه نرم افزار های کتابداری از اهداف برگزاری این دوره آموزشی است

همایش آموزشی کتابداران کتابخانه های مساجد استان فارس برگزار شد

همایش آموزشی یک روزه آموزشی کتابداران کتابخانه های مساجد با حضور بیش از یکصد کتابدار کتابخانه های مساجد فارس به میزبانی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

پرتال کتابخانه های مساجد استان اصفهان راه اندازی می شود

رئیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان از راه اندازی پرتال کتابخانه های مساجد این استان در آینده ای نزدیک خبر داد. به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام و المسلمین «رمضانعلی معتمدی» افزود: با راه اندازی این پرتال، مخاطبان می توانند به راحتی کتاب مورد نیاز خود را در تمامی کتابخانه های مساجد استان جستجو کنند و در صورت وجود کتاب مورد نظر از آن استفاده کنند. وی تصریح کرد: این پروژه بخش تکمیلی پرتال مراکز فرهنگی «رواق» است که به آدرس«www.ravagh.ir» در خرداد سال جاری راه اندازی شد.

از فعال سازی کانون‌های تخصصی کتابخانه‌ای تا برپایی نمایشگاه‌های کتاب

برگزاری دوره‌های تخصصی برای کتابداران مساجد، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در کانون‌ها و افتتاح کتابخانه‌های جدید در جوار مساجد از جمله برنامه های ستاد عالی کانون های مساجد در هفته کتاب است.

كتابداران برتر کانون‌های مساجد يزد تجليل شدند

گروه اجتماعی: كتابداران برتر مساجد يزد به مناسبت هفته كتاب با حضور مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی يزد تجليل شدند. به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه يزد، احمد بلادر از كانون فرهنگی و هنری ايثار نجف‌آباد و طيبه همتی از كانون فرهنگی و هنری قمر بنی‌هاشم به عنوان كتابدار برتر مسجدی استان يزد 26 آبان‌ماه در هفته كتاب تجليل شدند.

کتابخانه مسجد امام جواد ساری افتتاح شد

ساری - خبرگزاری مهر: کتابخانه مسجد امام جواد ( ع ) شهرستان ساری، همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی افتتاح شد.

در سومین همایش سراسری گروه کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور قم مطرح شد

سید ابولفضل هاشمی، مدیر کل ستاد عالی کانونهای فرهنگی - هنری مساجد در زمینه مطالعه و گروه های خاص کاربران، اظهار داشت: پس از اینکه رهبر معظم انقلاب مسأله شبیخون فرهنگی را مطرح کردند ستاد عالی کانونهای فرهنگی – هنری مساجد تشکیل شد و تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت. اکنون بیش از 4500 کتابخانه مسجد در سراسر کشور وجود دارد که این کتابخانه ها توسط خود مردم ساخته، اداره و استفاده می­شوند، و ما یک ابزار نظارتی هستیم
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -