کتابداران نمونه پاکدشت تقدیر شدند

پاکدشت نیوز : رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت گفت: در راستای نهضت مطالعه مفید شهرستان و همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی از سه کتابدار نمونه کانون‌های مساجد شهرستان تقدیر به‌ عمل آمد.  محمدرضا نجفی اظهار داشت: این اقدام که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و همگام با نهضت مطالعه مفید صورت پذیرفت گامی مؤثر در تقویت فرهنگ عمومی در عرصه کتاب و کتابخوانی است.

همایش تجلیل از کتابداران مساجد استان 7 آذر در شهركرد برگزار مي شود

مسئول دبیرخانه کانون مساجد چهارمحال و بختیاری از برگزاری همایش تجلیل از کتابداران مساجد استان در شهرکرد خبر داد. حجت الاسلام مراد یوسفی در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)-منطقه چهارمحال و بختياري- افزود: همایش بزرگ تجلیل از کتابداران نمونه کتابخانه های عمومی و باز مساجد استان سه شنبه 7 آذر با حضور مدیران، اعضا و کتابداران کانون ها و کتابخانه های عمومی مساجد در مجتمع فرهنگی و هنری غدیر شهرکرد برگزار می شود. وی با گرامی داشت هفته کتاب و کتابخوانی افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه یکی از مهم ترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان و بهترین راه برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی افراد به خصوص جوانان در جامعه اسلامی است.

افزایش شمار کتابخانه‌های مساجد هرمزگان به ۱۵۰ باب

به گزارش خبرنگار برنا از هرمزگان، حجت الاسلام احمد پهلوانی مدیر مسوول کانون‌های مساجد هرمزگان در مراسم تجلیل از کتابداران در بندرعباس اظهار داشت: 120 باب نیز کتابخانه باز نیز در مساجد فاقد فضای مناسب برای کتابخانه‌های مخزن‌دار استان وجود دارد. وی افزود: بیش از 360 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های مخزن‌دار و 50 هزار جلد کتاب نیز در کتابخانه‌های باز مساجد این استان موجود است. پهلوانی با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه در کشور، تلاش در راستای برون رفت از وضعیت فعلی و چاره‌اندیشی پیرامون ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه را از اولویت‌های کتابخانه‌های مساجد برشمرد.

همزمان با هفته کتاب از کتابداران و خیرین کتابخانه ساز کانون های مساجد کرمان تجلیل شد

ماهان نیوز- همزمان با بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ، از 15 نفر از فعالان حوزه کتابخوانی کانون های مساجد استان با حضور دکتر پور ابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و مسئولان استانی تجلیل به عمل آمد. به گزارش ماهان نیوز، حاج صفر گنجه کویری و حبیب الله اعتمادی به عنوان خیرین کتابخانه ساز کرمان و رفسنجان تجلیل شدند و از زهرا زین الدینی و نرجس جعفری به عنوان کتابداران کانون های محبان علی اصغر شهر بابک و بعثت کوهبنان تقدیر شد.

همزمان با هفته کتاب از 3 کتابدار نمونه کانونهای مساجد پاکدشت تقدیر شد

در راستای نهضت مطالعه مفید شهرستان و همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی از 3 کتابدار نمونه کانونهای مساجد شهرستان آئین تقدیر به عمل آمد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت؛ این اقدام که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و همگام با نهضت مطالعه مفید صورت پذیرفت گامی مؤثر در تقویت فرهنگ عمومی در عرصه کتاب و کتابخوانی بود.

یکصد کتابخانه در مساجد فارس مجوز فعالیت دریافت می‌کنند

همایش آموزشی یک روزه با حضور بیش از یکصد کتابدار کتابخانه های مساجد فارس به میزبانی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، مدیرکل کتابخانه های ستاد عالی کانونهای مساجد کشور در این همایش با اشاره به فعالیت گسترده کتابخانه های مساجد استان فارس گفت: در فارس به یکصد کتابخانه مساجد مجوز اعطا می شود که به این کتابخانه ها نرم افزار طراحی شده توسط شرکت سیف ارائه خواهد شد .  

اعطای مجوز به يكصد كتابخانه كانون‌ مساجد در فارس

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه فارس، سيد‌ابوالفضل هاشمی، مدير‌كل كتابخانه‌های ستاد عالی كانون‌های مساجد كشور دوشنبه، 29 آبان‌ماه در همايش آموزشی «كتابداران كتابخانه‌های مساجد فارس»‌ در شيراز با اشاره به فعاليت گسترده كتابخانه‌های مساجد استان فارس، گفت: در فارس به يكصد كتابخانه مساجد مجوز اعطا می‌شود كه به اين كتابخانه‌ها نرم‌افزار طراحی شده توسط شركت سيف نرم‌افزار ارائه می‌شود.

۳۰ درصد از کتابخانه های مساجد کشور مجوز می گیرند ا

مدیرکل کتابخانه های ستادعالی کانون های مساجد کشور از اعطای مجوز به ۳۰ درصد از کتابخانه های مساجد تا پایان سال خبرداد و گفت: اعطای مجوز براساس فرم های اطلاعاتی تکمیل و ارسال شده است و سهم فارس یکصد کتابخانه است. به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، سید ابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه های ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، در همایش آموزشی یک روزه کتابداران کتابخانه های مساجد استان فارس که در شیراز برگزار شده بود، گفت: یکی از شروط اعطای مجوز به کتابخانه های مساجد برخورداری از نرم افزار کتابخانه ای و کتابداری است که بر این اساس 30 درصد از کتابخانه های مساجد تا پایان سال مجوزدار می شوند

با حضور بیش از 100 کتابدار؛ همایش آموزشی کتابداران کتابخانه های مساجد استان فارس برگزار شد

به گزارش خبرگزاری پانا، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس در این همایش آموزشی گفت: بالابردن سطح کیفی کتابخانه های مساجد و افزایش سطح معلوماتی کتابداران در زمینه نرم افزار های کتابداری از اهداف برگزاری این دوره آموزشی است

همایش آموزشی کتابداران کتابخانه های مساجد استان فارس برگزار شد

همایش آموزشی یک روزه آموزشی کتابداران کتابخانه های مساجد با حضور بیش از یکصد کتابدار کتابخانه های مساجد فارس به میزبانی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

پرتال کتابخانه های مساجد استان اصفهان راه اندازی می شود

رئیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان از راه اندازی پرتال کتابخانه های مساجد این استان در آینده ای نزدیک خبر داد. به گزارش روابط عمومی، حجت الاسلام و المسلمین «رمضانعلی معتمدی» افزود: با راه اندازی این پرتال، مخاطبان می توانند به راحتی کتاب مورد نیاز خود را در تمامی کتابخانه های مساجد استان جستجو کنند و در صورت وجود کتاب مورد نظر از آن استفاده کنند. وی تصریح کرد: این پروژه بخش تکمیلی پرتال مراکز فرهنگی «رواق» است که به آدرس«www.ravagh.ir» در خرداد سال جاری راه اندازی شد.

از فعال سازی کانون‌های تخصصی کتابخانه‌ای تا برپایی نمایشگاه‌های کتاب

برگزاری دوره‌های تخصصی برای کتابداران مساجد، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در کانون‌ها و افتتاح کتابخانه‌های جدید در جوار مساجد از جمله برنامه های ستاد عالی کانون های مساجد در هفته کتاب است.
تا این لحظه تعداد ۶۵۴۹ کتابدار از ۷۲۸۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۵۹۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۱۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۱۵۰۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۵۸۰۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -