۳۹ مسئول و کتابدار کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم بیمه شدند ا

حجت الاسلام مهدی حسین زاده، معاون فرهنگی هنری دبیرخانه کانون های مساجد قم در گفتگو با خبرنگار شبستان در قم با اعلام این خبر افزود: اجرای دومین سری از سهمیه طرح بیمه مسئولان و کتابداران کانون ها در سطح کانون های استان در حال اجراست. وی ادامه داد: طبق سهمیه بندی ها در نوبت اول این طرح 39 مسئول و کتابدار بیمه شدند که با احتساب مشمولان نوبت دوم این طرح تعداد بیمه شدگان در این طرح به 78 نفر می رسد.

فعال کردن کتابخانه مسجد قائم(ع)

شهردارمنطقه 9،حسین طاهری پور از فعال نمودن کتایخانه مسجد قائم خبر داد. طاهری پور افزود:کلیه ساکنان محله نوفل لوشاتو در صورت تمایل میتوانند از کتابخانه مسجد قائم (ع)بهره ببرند. وی اظهار داشت:کتابخانه مسجد نوفل لوشاتو واقع در محله نوفل لوشاتواز ماه اسفند فعال می شود و و آماده ارائه خدمات به شهروندان می باشد.

توزیع بیش از ۱۲ هزار جلد کتاب بین کانون‌ها و کتابخانه‌های مساجد هرمزگان

مسوول دبیرخانه کانون‌های مساجد هرمزگان از توزیع بیش از ۱۲ هزار جلد کتاب هم‌زمان با دهه فجر انقلاب بین کانون‌های فرهنگی - هنری و کتاب خانه‌های مساجد این استان خبر داد.

بازدید مدیر‌کل کتابخانه‌های ستاد عالی از کتابخانه های مساجد اصفهان

مدیر‌کل کتابخانه‌های ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور از کتابخانه های مساجد شهرستان های شهرضا، دهاقان، آران و بیدگل و کاشان بازدیدکرد. به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهان، ‌ابوالفضل هاشمی، مدیر‌کل کتابخانه‌های ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور درسفر به اصفهان در بازدید از تعدادی از کتابخانه های مساجد استان، از نزدیک در جریان وضعیت این کتابخانه ها و نقاط قوت و ضعف آنها قرار گرفت.

توزیع کتاب به کتابخانه های مساجد استان تهران

همزمان با دهه مبارک فجر، کتابخانه های مساجد استان تهران با اهدای کتاب، نرم افزار و سایر تجهیزات کتابخانه ای تجهیز خواهند شد.

بارگذاری ۳۱۳ کتاب در کتابخانه دیجیتالی مسجد جمکران

مدیر واحد رسانه های دیجیتال مسجد مقدس جمکران از بارگذاری ۳۱۳ عنوان کتاب مهدوی در کتابخانه دیجیتالی وب سایت این مسجد خبر داد. به گزارش آینده روشن، امیرافضلی با اعلام این خبر حوزه اظهارداشت: ۳۱۳ کتاب در موضوعات مرتبط با فرهنگ مهدویت، امام زمان(عج)، فلسفه انتظار، آخرالزمان(عج)، سخنان بزرگان و… در کتابخانه دیجیتالی وب سایت مسجد مقدس جمکران از هم اکنون در اختیار کاربران قرار گرفته است. وی با اشاره به اهداف راه اندازی و بارگذاری بخش کتابخانه دیجیتالی وب سایت مسجد مقدس جمکران، بیان داشت: یکی از اهداف این سایت انتشار کتب مرجع و با محتوی در موضوعات مرتبط با فرهنگ مهدویت است که پس از بررسی های صورت گرفته این امر به شکلی نو و کاربردی در وب سایت مسجد مقدس جمکران ایجاد شد.

طرح توزیع 5000 جلد کتاب در کانونهای فرهنگی و هنری مساجد سبزوار

همزمان با ایام سراسر نور میلاد پیامبر رحمت و مهربانی رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) دهه مبارک فجر پیروزی انقلاب اسلامی 5000 جلد کتاب در بین کانونهای فرهنگی و هنری مساجد شهرستان سبزوار توزیع گردید. علیرضا رادمان مسوول دفتر نمایندگی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد شهرستان سبزوار ، ضمن اعلام این خبر افزود که : با توجه به جایگاه کتاب در رشد و ارتقاء سطح فرهنگ و علم و دانش از دیرباز تاکنون و اینکه کتاب حافظ واحیاء کننده ی اندیشه های والا است در نظر داریم تا با توزیع کتاب در بین کانونها دروازه ای به سوی جهان گسترده دانش و معرفت باز نمائیم علی الخصوص در کانونهایی روستایی که دسترسی آسان به کتاب خانه ها ندارند. ایشان همچنین افزودند که در حال حاضر تمامی 86 کانون فرهنگی و هنری مساجد شهرستان سبزوار دارای کتاب خانه     می باشند که به مرور در جهت تجهیز بیشترآن وارسال کتاب اقدام می گردد. رادمان به طرح بیمه کتابداران نیز اشاره کردند و بیان کردند که بر اساس این طرح کتابداران کانونهای فرهنگی و هنری مساجد بیمه خواهند شد.

دوره آموزشی ویژه کتابداران کتابخانه های مساجد استان تهران برگزار می شود.

به گزارش واحد روابط عمومی دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری استان تهران ، دوره آموزشی"  مهر  مساجد " در روز 24 بهمن ماه از ساعت 8 الی 17 با حضور اساتید مرتبط و حدود 60 نفر از کتابداران مساجد استان تهران در محل دبیرخانه برگزار می گردد.

دوره آموزشی نرم افزار کتابداری مهر مساجد برگزار شد

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد از برگزاری دوره آموزشی راه اندازی نرم افزار کتابداری مهر مساجد در این استان خبر داد. محسن رستگاری، سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد در حاشیه دوره آموزشی راه‌اندازی نرم افزار کتابداری در دانشگاه فرهنگ و هنر یزد گفت: این دوره آموزشی به مدت یک روز در 8 بهمن با حضور 34 نفر از مسئولان کتابخانه‌های منتخب مساجد یزد برگزار شد.

دوره آموزشی نرم افزار کتابداری مهر

دوره آموزشی نرم افزار کتابداری مهر با حضور 34 نفر از مسوولان کتابخانه های منتخب مساجد استان یزد برگزار شد. سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد در آیین افتتاح این دوره هدف از برگزاری آن را چگونگی استفاده از نرم افزار کتابداری مهر مساجد عنوان کرد و افزود: کتابداران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در این دوره آموزش در خصوص نحوه نصب و استفاده از نرم‌افزار کتابخانه مهر مسجد آموزش می‌بینند.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -