جذب جوانان به مسجد کار سختی نیست؛ باید برنامه‌ریزی کرد

معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های مساجد گفت: جذب جوانان به مسجد کار سختی نیست، باید برای نگه داشتن آنها برنامه‌ریزی کرد.

تجهیز مساجد به کتابخانه های تخصصی و غنی

به گزارش واحد مرکزی خبر البرز، سید موسی حسینی کاشانی در آیین اعطای مجوز کتابخانه های مساجد استان البرز گفت: نباید بگذاریم محوریت مساجد در امور فرهنگی خدشه دار شود که آشتی مردم بخصوص جوانان و نوجوانان با مساجد یکی از مهمترین راههای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

از منتخبین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گتوند تجلیل شد

ایلنا - بندر امام خمینی(ره): رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند در این مراسم گفت: از سوی این اداره حجت الاسلام والمسلمین فتاحی بعنوان روحانی فعال، مسعود خلیلی بعنوان رییس اداره کتابخانه های عمومی و همکاری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گتوند، نبی مرمزی بعنوان کتابدار فعال،حشمت روزه دار بعنوان مدیر کانون تخصصی فعال، حبیب الله حیدرزاده بعنوان مدیرمسئول فعال و امین علیخانی بعنوان رابط مساجد شهرستان به استان معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

26 نفر از فعالان کانونهای مساجد خراسان جنوبی بیمه شدند

معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه کانونهای مساجد خراسان جنوبی از بیمه شدن ۲۶ مسئول و کتابدار کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.   به گزارش آواي سربيشه به نقل از شبستان، محمدرضا نخعی پور گفت: کتابداران و مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان از طریق صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار می شوند. وی با تاکید بر اینکه این برنامه تحت عنوان برنامه حمایتی از سوی ستاد عالی کانون های مساجد کشور اجرا می شود، افزود: در این طرح مدیران کانون هایی که از تعداد مخاطب بیشتری برخوردار بوده اند و در جذب اعتبار دولتی و کمک‌های مردمی موفق بوده اند در اولویت بوده اند.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -