مساجد تازه تاسیس خراسان شمالی كتابخانه دار می شوند

مدیر كل كتابخانه های عمومی خراسان شمالی گفت: مساجد تازه تاسیس این استان كتابخانه دار می شوند.

مدیر کتابخانه های مساجد کشور در گفتگو با شبستان:دو هزار کتابدار مسجد بیمه می شوند

هاشمی یکی از خدمات ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد برای حفظ و ساختارمند کردن نیروی انسانی در کتابخانه های مساجد را بیمه کردن کتابدارها ذکر کرد.

اهداء ۴۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های مساجد

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی سبزوار، از اهداء بیش از ۴۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های مساجد شهرستان های سبزوار، جوین و جغتای خبر داد.

تجهیز کتابخانه های عمومی مساجد ورامین به نرم افزار کتابداری

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین از تجهیز دو کتابخانه عمومی مساجد شهرستان ورامین خبر داد. جعفر کاظمی افزود: کتابخانه عمومی شهدای ریحان آباد مسجدالنبی(ص) روستای ریحان آباد و کتابخانه عمومی حضرت قائم(عج) مسجد قائم(عج) روستای آبباریک توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین به نرم افزار کتابداری مجهز شدند.

اهدا 10 هزار جلد كتاب به کتابخانه هاي مساجد همدان

10 هزار جلد کتاب به کتابخانه های مساجد استان همدان اهدا شد. این کتب در قالب 27 کاروان به 27 مسجد در روستاهای استان همدان ارسال شد. معاون فرهنگی و هنری اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی همدان گفت : فرهنگ سازی و توجه بیشتربه مناطق روستایی و تجهیز کتابخانه ها و کمک به حوزه فرهنگ و توسعه فرهنگی روستاها از اهداف مهم این برنامه است .

اهدای 300 میلیون ریال تجهیزات کتابخانه ای به کانون های مساجد استان همدان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری استان همدان اظهار داشت: تجهیزات کتابخانه ای به ارزش 300 میلیون ریال به کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان اهدا می شود. فیض منش، با بیان اینکه این مراسم به مناسبت میلاد امیرالمؤمنین(ع) و سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر انجام می شود، ارتقاء سطح فرهنگ اسلامی و ترویج اندیشه های مذهبی و علمی در بین اقشار مختلف جامعه را از مهم ترین اهداف کتابخانه های مساجد عنوان کرد و گفت: کانون های مساجد در راستای تجهیز مساجد به منظور آمادگی این مکان های معنوی برای حضور جوانان، فعالیت های گسترده ای انجام می دهند که اهدای تجهیزات از جمله این برنامه هاست.

نقش کتابخانه های دیجیتال مساجد در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بررسی شد

نشست «کتابخانه های دیجیتال مساجد و نقش آن در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی» در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، روز چهارشنبه 18 اردیبهشت در سرای اهل قلم کارنامه نشر، در طبقه دوم شبستان روبروی سالن یاس برگزار شد. به گزارش خبرنگار لیزنا، این نشست باحضور علی یار محمدی، دبیر نشست، مسلم فيضي، مسئول کانون های تخصصی کتابخانه های استان زنجان، دکتر حسن کیانی، عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا،  و ابولفضل هاشمی، مدیر کل امور کتابخانه های مساجد، برگزار شد .

کتابداران کانون هاي مساجد يزد بيمه تکميلي مي شوند

خبرگزاري آريا - مسئول کانون مساجد استان يزد گفت: 51 کتابدار و مدير کانون هاي فرهنگي مساجد اين استان در سال جاري بيمه تکميلي مي شوند. به گزارش خبرنگار خبرگزاري آريا منطقه يزد، محسن رستگاري با اشاره به لزوم توجه جدي به وضعيت مديران مسئول و کتابداران کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد گفت: در سال جاري 51 نفر از مديران مسئول و کتابداران کانون هاي مساجد بيمه تکميلي مي شوند.

یک هزار کتابخانه مسجد امسال مجوز رسمی می گیرند

ابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه های مساجد کشور در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب با بیان اینکه امسال 1000 کتابخانه مساجد صاحب مجوز می شوند، به خبرنگار شبستان گفت: پس از دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اعطای مجوز به کتابخانه های مساجد در سال 90 کارگروه نظارت بر بازدید از کتابخانه های کشور شکل گرفت تا پس از بازدید مجوزی برای کتابخانه های مساجد صادر شود.

ارسال کتاب به ارزش ۴ میلیارد تومان به کتابخانه‌های مساجد

معاون آموزش پژوهش ستاد عالی کانون های مساجد با اشاره به استفاده یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از کتابخانه‌های مساجد در سراسر کشور گفت: بیش از ۴ میلیارد تومان کتاب به کتابخانه‌های مساجد ارسال می‌شود. به گزارش خبرنگار شبستان، نشست جایگاه کتابخانه‌های مساجد در تحقق سند نهضت مطالعه مفید با حضور محمدرضا جعفری، معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور، علوی، مدیر کل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و غفاری، عضو هیئت علمی دانشگاه در کارنامه نشر بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد

جایگاه کتابخانه های باز در نشست سرای اهل قلم بررسی شد

کتابخانه های باز کتابخانه هایی هستند که ساختار کتابخانه های معمولی را ندارند و هدفشان دسترسی راحت تر و کمک به مراجعین است. به گزارش خبرنگار لیزنا، اولین نشست سراي اهل قلم كارنامه نشر  در نمایشگاه 26 با عنوان «بررسی جایگاه کتابخانه های باز در مساجد و ضرورت بهره برداری و سازماندهی بهینه تر» از ساعت 14تا 15:30 روز چهارشنبه 11 اردیبهشت، در طبقه دوم شبستان روبروی سالن یاس برگزار شد.  

توزیع کتاب های ویژه در کتابخانه های مساجد روستاها

دبیر منطقه غرب کشور کانون های فرهنگی و هنری مساجد را بزرگ ترین شبکه فرهنگی فعال در کشور خواند و گفت: این مراکز در تحقق شعار حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی مد نظر رهبر فرزانه انقلاب موثرند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -