اعطای تسهیلات کتابخانه ای به کتابخانه های مساجد پاکدشت

وارنانیوز: در آستانه فرارسیدن تعطیلات تابستان و طرح اوقات فراغت،کانونهای فرهنگی هنری مساجد شهرستان پاکدشت فعالیت کتابخانه ای خود را آغاز نموده اند.

کتابخانه در مساجد يک مرجع فرهنگي است

به گزارش«رهوا» به نقل از روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي كرمان، احمد پور موسي در بازديد از مسجد صاحب الزمان (عج) و محل احداث كتابخانه روستاي دشتكار در ديدار با ناظمي امام جماعت مسجد اظهار داشت: يكى از نقش هاى اساسى مسجد آن است كه زمينه عبادت پر حضور و خالصانه را فراهم نمايد تا مؤمنان در آن جا با پرداختن به نماز و ذكر و دعا، زنگار غفلت از دل و جان بشويند و با خداوند متعال به معناى واقعى كلمه انس بگيرند.

دوره آموزشی کتابداران کانون های مساجد گلستان برگزار می شود

مهدی بیکی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبستان گفت: نخستین دوره آموزشی کتابداران کانون های فرهنگی و هنری مساجد این استان در سال جاری (6 تیر) در کتابخانه میرفندرسکی گرگان برگزار می شود.

95درصد کانون‌های مساجد خراسان جنوبی دارای کتابخانه هستند

به گزارش خبرگزاری پانا، محمدرضا نخعی پور، در نشست راهبردی آموزش و پژوهش اظهار کرد: جلسات راهبردی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و در راستای موثر نمودن کانونهای مساجد از طریق استفاده از منابع همچون کتاب های ارزشمند، تحقیق از اهل علم و مسلح نمودن فعالان کانونهای مساجد به سلاح معرفت و استدلال برگزار می شود. وی  بومی‌سازی برنامه‌ها و استفاده از زایده تفکر نخبگان بومی از مهمترین اهداف ستاد عالی کانونهای مساجد کشور عنوان کرد ، افزود: در حال حاضر 360 کانون در استان وجود دارد و در سال جاری 40 کانون جدید در این استان شکل می‌گیرد.

توزیع کتاب میان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان‌شمالی

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان‌شمالی با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت مخاطبان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در فصل تابستان، به توزیع کتاب در این کانون‌ها اقدام خواهد کرد.-حسین ثابت‌قدم وحید، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان‌شمالی با بیان این مطلب به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: در سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی مقرر شد حدود 300 میلیون تومان اعتبار به فعالیت‌های فرهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این استان اختصاص یابد. اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی نیز بخشی از این اعتبار را در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کانون‌های مذکور هزینه خواهد کرد.

اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع با هدف ترویج کتابخوانی در استان کرمان

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در قالب طرح غنی‌سازی اوقات فراغت عموم مردم در فصل تابستان، برنامه‌های فرهنگی متنوعی را با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این استان اجرا خواهد کرد.

کتابخوانی، اولویت برنامه‌های ستاد عالی کانون‌های مساجد

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور گفت: کتاب و کتاب‌خوانی در اولویت برنامه‌های سال 1392 این ستاد قرار دارد._مرتضی طاهریان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،‌ اظهار کرد : کتاب یکی از جدی‌ترین مواردی است که همواره در برنامه‌های ما به مناسبت‌های مختلف حضور دارد.  طاهریان گفت: در سال 1392 برنامه‌های ستاد با چهار اولویت تعریف شده است. این برنامه‌ها در آینده‌ای نزدیک قطعی خواهد شد که در میان این چهار حوزه، توسعه کتاب و کتاب‌خوانی به یقین یکی از اولویت‌های ماست.

اهدای 43761 جلد کتاب به کتابخانه‌های مساجد آذربایجان غربی

مسئول دبیرخانه کانون فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان‌غربی گفت: سال گذشته 43 هزار و 761 جلد کتاب توسط کانون فرهنگی هنری مساجد آذربایجان غربی به کتابخانه‌های مساجد این استان اهدا شده است. به گزارش راوی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس محمدرضا بابازاده اظهار داشت: سال گذشته 43 هزار و 761 جلد کتاب توسط کانون فرهنگی هنری مساجد آذربایجان غربی به کتابخانه مساجد استان اهدا شده است.

5500 جلد کتاب در کتابخانه های مساجد روستایی اردبیل توزیع شد

اردبیل – خبرگزاری مهر: مسئول آموزش و پژوهش تبلیغات اسلامی استان اردبیل از توزیع پنج هزار و 500 جلد کتاب در کتابخانه های مساجد روستایی این استان خبر داد.

تجهیز کتابخانه های روستایی اولویت برنامه کانون های فرهنگی و هنری مساجد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی، تجهیز کتابخانه های روستایی را از اولویت برنامه های این دبیرخانه اعلام کرد و افزود: هم اکنون بیش از ۴ هزار نفر در کتابخانه های مساجد استان عضو هستند.

عضویت 3952 نفر در کتابخانه‌های مساجد آذربایجان غربی

دبیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: 3 هزار و 952 نفر در کتابخانه‌های مساجد آذربایجان غربی عضو هستند. حجت‌الاسلام محمدرضا بابازاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: واژه کتاب در قرآن کریم 230 مرتبه به کار رفته شده است که از این تعداد 49 مورد به کتاب آسمانی اشاره دارد. وی با بیان اینکه از قرآن به عنوان کتاب هدایت یاد شده و ابعاد آموزشی و هدایتی و حق‌گستری آن بیان شده است، تصریح کرد: مساجد از اولین مکان‌هایی بودند که در جامعه اسلامی کتاب به آن‌ها راه یافت. بابازاده اضافه کرد: آشکار است که کتابخانه‌های مساجد از زمانی که پدید آمدند که مسلمانان مساجد را مرکز تعلیم دانسته‌اند، چرا که تعلیم بدون کتاب امکان‌پذیر نخواهد بود. وی با اشاره به تعداد اعضای عضو کتابخانه‌های مساجد استان، اعلام کرد: 3 هزار و 952 نفر عضو در این کتابخانه‌ها هستند. بابازاده تعداد نیروی انسانی فعال در این کتابخانه را 44 نفر عنوان کرد و افزود: تعداد کل منابع اهدایی به کتابخانه‌های استان 148 هزار و 91 جلد کتاب است.

اهدای بیش از ۴۴ هزار جلد کتاب به کتابخانه های مساجد استان کرمانشاه

به گزارش سامانه خبری  فرهنگ  و هنر استان کرمانشاه  به نقل از خبرگزاری شبستان، طیب صفری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، به خبرنگار ما گفت: به مناسبت فرارسیدن فصل تابستان و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان بیش از 10 هزار جلد کتاب به کتابخانه کانون های مساجد استان اهدا شد. وی با اشاره به اینکه این کتاب ها با موضوعات عمومی و مذهبی است، افزود: استان کرمانشاه اکنون دارای 245 باب کتابخانه مسجد است که از این تعداد 70 باب آن کتابخانه عمومی و 133 باب آن کتابخانه باز است.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -