کتابخانه مسجد مقدس جمکران میزبان علاقه مندان

کتابخانه عمومی مسجد مقدس جمکران با بیش از 50 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف علوم اسلامی و انسانی از هم اکنون میزبان زائرین، مجاورین، پژوهشگران، طلاب، دانشجویان و دانش آموزان است.

پنج هزار جلد کتاب به کتابخانه های مساجد قاین اهدا شد

بیرجند ـ خبرگزاری مهر: مسئول نمایندگی فرهنگی و تبلیغی شهرستان قاین از برگزاری مراسم تکریم روز جهانی مساجد در قاین خبرداد و گفت: پنج هزار جلد کتاب به کتابخانه شبستان مساجد شهرستان اهدا شده است.

۵۸ درصد كتابخانه‌هاي مساجد گيلان در مناطق روستايي داير شده است

رشت - مسوول دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد گيلان گفت: ۲۱۹ باب كتابخانه در مساجد استان راه‌اندازي شده و ۵۸ درصد كتابخانه‌هاي مساجد در مناطق روستايي داير است.

100 کتابخانه و کانون مساجد در دهه کرامت راه‌اندازی می‌شود

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور با اشاره به نزدیک شدن دهه کرامت گفت: در ششمین روز از دهه کرامت که به امامزاده احمد بن موسی (شاهچراغ) اختصاص دارد، حداقل 100 کتابخانه و کانون در سطح مساجد راه‌اندازی خواهد شد.    

95 درصد کانون‌های فرهنگی مساجد خراسان جنوبی دارای کتابخانه هستند

معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری خراسان جنوبی گفت: 95 درصد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی دارای کتابخانه هستند.

یک میلیارد ریال به کانون های مساجد خراسان جنوبی اختصاص یافت

بیرجند - خبرگزاری مهر: معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری خراسان جنوبی گفت: از محل اعتبارات استانی یک میلیارد ریال به کانون های مساجد اختصاص یافته است.

توزیع 4 هزار جلد کتاب در بین کانون های مساجد خراسان جنوبی

معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری خراسان جنوبی از توزیع چهار هزار جلد کتاب در بین کانون ها خبر داد و گفت: این کتاب ها در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و دینی است.

مسجد از کارکرد صرف عبادی به کانون اندیشه‌سازی تبدیل شده است

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی،‌ هنری مساجد استان اردبیل گفت:‌ در حال حاضر مساجد به عنوان پایگاه ارزشی و معنوی صرفاً از کارکرد عبادی خارج شده و به کانون اندیشه‌سازی تبدیل شده است.

آیین نامه سفرهای نظارتی (پاییـز و زمستان 1391)

 نظر به ضرورت بررسی فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های مساجد و نیز  ارائه راهکارهای مناسب برای توسعه این خدمات ، گروه‌های نظارت و آموزشی ستاد عالی با سفر به تمامی استان‌ها ضمن حضور در برخی از کتابخانه ها نسبت به آموزش نرم افزار مهر مساجد و نیز رفع نواقص نرم افزار های توزیع شده اقدام می نمایند.

امکان دانلود نرم افزار «مهر مسجد» فراهم می شود

به گزارش خبرگزاری شبستان، نرم افزار افزارهای کتابخانه ای مهر مسجد که توسط ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور تهیه شده است از این پس به صورت رایگان در اختیار کتابخانه ها و اعضای این سایت قرار می گیرد.

استقبال زائران از کتابخانه 100 هزارجلدی مسجدالحرام

کتابخانه داخلی صحن مسجدالحرام با بیش از 100 هزار جلد کتاب علمی و مذهبی در دو ماه گذشته نزدیک به 9 هزار بازدیدکننده داشته است. - این کتابخانه همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب به روی زائران باز است.

توزیع قرآن و کتب مذهبی به ارزش ۱۰میلیارد ریال بین کانون های مساجد

 به گزارش خبرگزاری شبستان توزیع بیش از 10 میلیارد ریال قرآن و کتب مرجع مذهبی در کتابخانه ها و کانون های مساجد همزمان با ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار گرفت.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -