۸۵۰ کتابخانه مسجدی مجوز فعالیت گرفتند

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور از آغاز عملیات صدور مجوز کتابخانه‌های مساجد کشور خبر داد و گفت: از ۱۳۷۰ کتابخانه مسجدی در مرحله نخست، ۸۴۹ کتابخانه مجوز دریافت کردند.

اهدای تجهیزات کتابخانه ای و کتاب به کتابخانه های مساجد شهر تهران

به مناسبت عید سعید قربان به 21 کتابخانه مساجد شهر تهران تجهیزات و کتاب اهدا شد.

دوره آموزشي کتابداران شبستان هاي مساجد در استان برگزار شد

کارشناس آموزش اداره کل تبليغات اسلامي خراسان رضوي از برگزاري دوره آموزشي کتابداران شبستان هاي مساجد شهري و روستايي در اين استان خبر داد.

دوره آموزشی کتابداران شبستان های مساجد در خراسان رضوی برگزار می شود

مشهد - خبرگزاری مهر: كارشناس آموزش اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از برگزاری دوره آموزشی کتابداران شبستان های مساجد شهری و روستایی در این استان خبر داد.

مجوز فعالیت کتابخانه مساجد در ۲۳ استان کشور صادر شد

خبرگزاری شبستان: مجوز فعالیت کتابخانه مساجد در ۲۳ استان کشور به همت ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور صادر شد.

114 کتابخانه تخصصی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان بوشهر فعال هستند

بوشهر- خبرگزاری مهر: مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: تعداد 114 کتابخانه تخصصی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان بوشهر فعال هستند.

اهداء کتاب‌های غرفه ایران به مساجد هامبورگ و مجامع فرهنگی آلمان

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران گفت: کتاب‌های غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه فرانکفورت به مساجد و مجامع فرهنگی آلمان اهدا می‌شود.

آقای وزیر، به لحاظ کیفی سازی و تجهیزات ضعیف هستیم

در ادامه نشست صمیمانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهالی و مسئولان فرهنگی و هنری استان، حجت السلام معتمدی، مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به اینکه در اصفهان بیش از 5 هزار مسجد وجود دارد، اظهار کرد: اکثر این مساجد فعالیت فرهنگی هنری و قرآنی دارند و در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی تلاش می‌کنند.

تجهیز 19 کانون فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی گفت: همزمان با سالروز ورود رهبر معظم انقلاب به استان، 19 کانون فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی به اقلام کتابخانه‌ای تجهیز شدند.

200 جلد کتاب به کتابخانه های کانونهای فرهنگی مساجد شهرستان دنا اهدا شد

سی سخت – خبرگزاری مهر: رئیس فرهنگ و ارشاد شهرستان دنا گفت: تعداد200جلد قرآن و کتب دیگر به کتابخانه های کانون فرهنگی هنری مسجد امام علی (ع) و امام زاده سیدمحمد(ع) و جامعه القرآن شهر سی سخت اهدا شد.

راه‌اندازی سامانه تجهیز ایستگاه‌های کتاب در مساجد تهران

خبرگزاری شبستان:معاون فرهنگی مرکزرسیدگی به امور مساجد ، از راه‌اندازی سامانه تجهیز ایستگاه‌های کتاب و کتابخانه‌ها در مساجد استان تهران خبر داد و گفت: اکنون ۵۰ مسجد وارد این سامانه شده اند.

کتابخانه مسجد حضرت ابوالفضل(ع) کمالشهر توسط بسیج سازندگی ساخته شد

خبرگزاری شبستان:کتابخانه مسجد حضرت ابوالفضل(ع) کمالشهر با اعتباری بالغ بر صد میلیون ریال ساخته و افتتاح شد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -