برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی کتابخانه های مساجد استان فارس اعلام شد

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس ضمن تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی از فعالیت 246 کتابخانه فعال در مساجد استان خبر داد و گفت: از تاسیس کانون فرهنگی و کتابخانه در مساجد استان استقبال می کنیم.

صدور چهار مجوز کتابخانه به کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان دامغان

مجوز چهار کتابخانه به کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان دامغان صادر شد.

۱۰ هزار کتابخانه مساجد نیازمند مهر ستاد عالی کانون های مساجد کشور

خبرگزاری شبستان:سال هاست مسئولان کشور به دلیل سرانه پایین مطالعه در کشور به دنبال چاره اندیشی هستند که در این بین ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد راه اندازی کتابخانه های مسجد را در دستور کار خود قرار داد.

همزمان با هفته کتاب ازخیرین کتابخانه ساز مساجد اصفهان تقدیرمی شود

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیر خانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان از تقدیر خیرین کتابخانه ساز مساجد همزمان با هفته کتاب خبر داد.

توزیع ۳۰ هزار جلد کتاب در بین کانون های مساجد ایلام

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، گفت: بیش از ۳۰ هزار جلد کتاب در سال گذشته و شش ماه اول سال جاری در بین کانون های مساجد این استان توزیع شده است.

فعالیت 246 کتابخانه در سطح مساجد فارس

حجت الاسلام غلامحسین نیازی، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس، هم گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی برنامه های مختلفی در سطح کتابخانه های مساجد فارس در حال برگزاری است که می توان به برگزاری نشست هایی با موضوع نقش کتابخانه‌ های مساجد در تحقق نهضت مطالعه مفید و افزایش سرانه مطالعه در جامعه اشاره کرد.

کتابخانه‌های مساجد استان اردبیل به نرم افزارهای جدید مجهز شدند

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل گفت: کتابخانه‌های مساجد استان اردبیل به نرم‌افزارهای جدید برای دسترسی سریع به کتاب‌های مورد نیاز مخاطبان مجهز شده‌اند.

مجوز تاسیس 37 کتابخانه مساجد در استان اردبیل صادر شد

اردبیل - ایرنا - مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی مجوز تاسیس 37 کتابخانه مساجد در استان اردبیل صادر شد.

امام جمعه ایلام: ترویج فرهنگ کتابخوانی باعث کاهش ناهنجاری های اجتماعی می شود

ایلام- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی کاهش چالش های فرهنگی و اجتماعی در جامعه را بدنبال خواهد داشت.

فعالیت ۳۵۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در اردبیل

خبرگزاری تسنیم: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۳۵۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان اردبیل مشغول ارائه خدمات به مخاطبان است.

کتابداران نمونه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد اسدآباد تجلیل شدند

به مناسبت هفته کتاب، کتابداران نمونه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد شهرستان اسدآباد تجلیل شدند.

۱۰ هزار کتابخانه مساجد نیازمند مهر ستاد عالی کانون های مساجد کشور

خبرگزاری شبستان:سال هاست مسئولان کشور به دلیل سرانه پایین مطالعه در کشور به دنبال چاره اندیشی هستند که در این بین ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد راه اندازی کتابخانه های مسجد را در دستور کار خود قرار داد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -