برگزاری دوره آموزشی کتابداران کتابخانه های مساجد مازندران

مسئول کانون‏های فرهنگی هنری مساجد مازندران از برگزاری دوره آموزشی کتابداران کتابخانه های مساجد این استان روز پنج شنبه ۲۸آذر ماه در کانون تخصصی کتابخانه شهید شفیعی قائمشهر خبر داد.

تاکید کتاب «مسجد در قوانین و مقررات» بر لزوم حمایت‌ از مساجد

نویسنده کتاب «مسجد در قوانین و مقررات» گفت: من با توجه به اهمیت نقش مساجد و لزوم حمایت‌های قانونی و دولتی از این مکان‌های مقدس، اقدام به نگارش این کتاب کرده‌ام.

اختصاص 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای تجهیز کتابخانه‌های مساجد

معاون فرهنگی هنری مساجد کشور از اختصاص اعتباری بیش از دو میلیارد و 500 میلیون ریال به دبیرخانه‌های کانون مساجد برای تجهیز کتابخانه‌های مساجد خبر داد.

كتاب محصول تجربه‏ هاي بشري و خلاقيت‏هاي ذهني و آموخته‏ هاي دراز مدت انسان است

محمود کوهی کتابدار کتابخانه مکتب الحسین (ع) هیر امروز(24آذر) در گفتگو با خبرنگار کانون فرهنگی هنری شهید علایی کتابخانه ای تخصصی گفت  :   كتاب محصول تجربه‏ هاي بشري و خلاقيت‏هاي ذهني و آموخته‏ هاي دراز مدت انسان است

کتابخانه کانون مسجد امام حسن مجتبی(ع) بزرگ ترین کتابخانه کرج

خبرگزاری شبستان: کتابخانه عمومی مسجد امام حسن مجتبی(ع) یکی از کتابخانه های بزرگ کرج است که با ۱۳ هزار جلد کتاب توانسته مخاطبان زیادی را به کتابخوانی تشویق کند.

355 کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد کرمانشاه فعال است

کرمانشاه - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه از فعال بودن 355 کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد استان خبر داد و گفت: نزدیک به 60 هزار نفر در این کانون ها عضو هستند.

کتابخانه‌ای از جنس عرش

کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی مجموعه‌ای عظیم از ذخائر اسلامی است که از جنس عرش روی فرش بنا شده و ویژگی‌های خاص آن موجب شده شهره آفاق در جهان باشد.

فعالیت ۱۰ هزار کتابخانه کانون‌های مساجد در کشور

معاون فرهنگی و هنری ستادعالی مساجد کشور گفت: قریب به 10 هزار کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور تاسیس شده که این تعداد شامل کتابخانه‌های باز و مخزن‌دار هستند.

بیش از 11 هزار جلد کتاب در بین کتابخانه های مساجد کرمانشاه توزیع شد

کرمانشاه - ایرنا - مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه گفت: 11هزار و 891 جلد کتاب در بین کانون های فرهنگی و هنری استان امسال توزیع شد.

احیا کتابخانه های مساجد نیازمند مشارکت مردمی است

خبرگزاری شبستان: فرماندار تیران و کرون گفت: احیا کتابخانه های مساجد نیازمند مشارکت مردمی و نمازگزاران است.

وجود کتابخانه های مساجد در روستاها امری حیاتی است

مدیرمسئول کانون حامیان ولایت روستای رمنت بابل گفت: وجود کتابخانه های کانون های مساجد به ویژه در روستاها در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در جامعه به ویژه در بین جوانان امری حیاتی است.

اعطای مجوز رسمی به ۱۴۰۰ کتابخانه کانونهای فرهنگی وهنری مساجد کشور

خبرگزاری شبستان: مدیرکل کتابخانه های ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از اعطای مجوز رسمی فعالیت به ۱۴۰۰ کتابخانه مساجد در سال جاری خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -