کتابخانه های مساجد اردبیل در سال 92 موفق عمل نمودند

در پایان سفر حجت الاسلام سلیمانی به اردبیل در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان، اظهار داشت: ابلاغیه ای برای استان ها مدنظر قرار گرفته که 60 درصد کتابخانه های مساجد در مناطق دورافتاده، محروم و روستایی و 40 درصد آن مناطق شهری ایجاد شود که استان اردبیل در این امر موفق بوده و امیدوارم این روند در سال آینده نیز به خوبی محقق شود.

140 کتابخانه باز در مساجد اردبیل فعال است

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل گفت: در حال حاضر 140 کتابخانه باز در مساجد استان اردبیل فعال است.

واریز سرانه کتابخانه های مساجد آذربایجان شرقی

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی از واریز سرانه کتابخانه و قرائت‌خانه های مساجد این استان خبر داد.

افزایش ۵۰ کتابخانه باز در مساجد استان اردبیل

خبرنگار کانون فرهنگی هنری شهید علایی :مسئول دبیرخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، با اشاره به اهداف تقویت فرهنگ کتابخوانی در مساجد توسط کتابخانه های باز از افزایش ۵۰ کتابخانه باز در مساجد استان اردبیل خبر داد.

مجوز راه اندازی 28 کتابخانه کانونهای مساجد در زنجان صادر شد

زنجان - ایرنا - مسول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان گفت: امسال مجوزراه اندازی 28 کتابخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در استان زنجان صادر شده است.

صدور مجوز برای بیش از هزار کتابخانه مساجد در سال 93

مجوز فعالیت یک هزار و 400 کتابخانه در مساجد کشور سال آینده صادر می شود .

اختصاص ۳.۵ میلیارد ریال برای تجهیز کتابخانه‎‌های مساجد کشور

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور از تخصیص ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور برای خریداری امکانات مورد نیاز در کتابخانه‌های مساجد خبر داد.

اعطای سرانه نقدی به کتابخانه‌های مساجد/اهدای سالانه۴۰میلیاردریال کتاب

خبرگزاری شبستان:معاون فرهنگی وهنری ستادعالی کانون‌های مساجد ازاعطای سرانه نقدی به کتابخانه‌های مساجد برای نخستین بار خبر داد وگفت:سالانه باحمایت وزارت ارشاد۴۰۰میلیارد ریال کتاب به کتابخانه‌های مساجداهدا می شود.

طرح پوشش بیمه کتابداران مساجد اردبیل اجرا شود

اردبیل – خبرگزاری مهر: مسئول آموزش و پژوهش دبیرخانه کانون های مساجد استان اردبیل خواستار اجرای طرح پوشش بیمه کتابداران مساجد استان شد.

بیش از ۱۷ هزار جوان گیلانی در عضویت کتابخانه‌های مساجد

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از عضویت ۱۷ هزار و ۸۰۰ نوجوان و جوان گیلانی در کتابخانه های مساجد استان خبر داد.

توزیع بیش از 2000 جلد قرآن در کانون فرهنگی مساجد آذربایجان غربی

مدیرکل کانون فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: بیش از دو هزار جلد قرآن در کانون مساجد آذربایجان غربی توزیع می‌شود.

لزوم استفاده از ظرفیت مساجد اردبیل در کتابخوانی

خبرگزاری تسنیم: استاندار اردبیل گفت: باید از ظرفیت مساجد و مصلاهای استان نیز در زمینه کتابخوانی استفاده کنیم و با دور شدن از برخی الزامات نامتعارف در احداث کتابخانه های کوچک و ارائه سرویس در این زمینه ورود عالمانه ای داشته باشیم.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -