فضای مازاد مساجد به کتابخانه اختصاص یابد

فرماندار همدان گفت: فضای مازاد مساجد به منظور بهره برداری بهینه از امکانات به کتابخانه ها اختصاص یابد.

کشتی پهلو گرفته

کشتی پهلو گرفته ، پرفروش‌ترین اثر سید مهدی شجاعی و هم‌چنين پرتيراژترين كتاب ادبيات داستاني ايران می باشد. طبق آمار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي این کتاب تاکنون بیش از چهل بار منتشر شده است. کتاب کشتی پهلو گرفته ضمن مروری بر نقاط عطف حیات حضرت فاطمه ی زهرا (سلام الله علیها)، روایت مصائب زندگی ایشان از زبان اطرافیانشان و نیز شخص خودشان است.

شرکت 1900 نفر در مسابقه کتابخوانی زن و بازیابی هویت حقیقی

      مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از شرکت یک هزار و 900 نفر در استان در مسابقه کتابخوانی زن و بازیابی هویت حقیقی برگرفته از بیانات رهبری خبر داد. حجت الاسلام علی رمضانی در گفتگو با خبرنگار شبستان بیان کرد: به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) مسابقه کتابخوانی با عنوان "زن و بازیابی هویت حقیقی برگرفته از بیانات رهبری" با همکاری کانون فرهنگی هنری یاس های آسمانی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد.      

توزیع ۸ هزار جلد کتاب در میان مساجد شهرستان گچساران

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران از توزیع ۸ هزار جلد کتاب در میان مساجد این شهرستان در سال گذشته در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خبر داد.

کام کتابخانه های مساجد با اهداء تجهیزات شیرین می گردد

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان، از اهداء تجهیزات کتابخانه ای به کتابخانه های مساجد همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر خبر داد.

185 کتابخانه باز در مساجد فعال است

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل گفت: در حال حاضر 185 کتابخانه باز در مساجد استان اردبیل فعال است و در صدد توسعه این کتابخانه‌ها هستیم

در چهارمحال و بختیاری؛معتکفین می توانند از کتابخانه های کانون فرهنگی و هنری مساجد استفاده کنند

شهرکرد- خبرگزاری مهر: مسئول دبیر خانه کانون مساجد چهار محال وبختیاری گفت: معتکفین می توانند از کتابخانه های کانون فرهنگی و هنری مساجد در این استان استفاده کنند و بهرمند شوند.

تابلو سردرب کتابخانه های مساجد استان اردبیل ساماندهی شد

خبرنگار کانون فرهنگی هنری شهید علایی: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، گفت: تابلو سردرب تمامی کتابخانه های مساجد استان اردبیل به صورت یکدست ساماندهی شد.

اعطای ۱۵۰ میلیون ریال اقلام کتابخانه ای به کانون های مساجد قزوین

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون اقلام کتابخانه ای به ارزش ۱۵ میلیون تومان به کانون های مساجد استان اعطا شده است.

کانون های فرهنگی مساجد پیشوا تجهیز شدند

ورامین – ایرنا – سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا گفت: کانون های فرهنگی مساجد این شهرستان به اقلام فرهنگی جدید مجهز شدند.

اهتمام به ایجاد کتابخانه مسجد در هر ۵۰۰ متر

مدیر کل کتابخانه‌های مساجد با اشاره به فعالیت ۱۰۰ هزار مکان مذهبی در کشور از اهتمام ستاد عالی کانون‌ها بر ایجاد کتابخانه مسجد در فاصله هر ۵۰۰ متر خبر داد.

کتابخانه های مساجد اردبیل ساماندهی می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: امسال کتابخانه های مساجد در سطح استان اردبیل در موضوعات مختلف ساماندهی می شوند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -