وجود کتاب های گرانقدر در کتابخانه شهدای جعفر آباد نعمتی برای شهر است

امام جمعه جعفر آباد گفت : وجود کتاب های گرانقدر در کتابخانه شهدای جعفر آباد نعمتی است که باید به نحو احسن از آن استفاده شود.

دوره آموزشی ویژه کتابداران کانون‌های مساجد خراسان‌شمالی برگزار شد

 دوره آموزشی ویژه کتابداران کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در حاشیه هشتمین نمایشگاه کتاب استان در بجنورد برگزار شد.

مساجد فعال جهت راه اندازی کانون های فرهنگی هنری و کتابخانه شناسایی شوند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی از ضرورت شناسایی مساجد فعال جهت راه اندازی کانون های فرهنگی هنری مساجد خبر داد.

پتانسیل مساجد برای فعالیت های فرهنگی و کتابخانه ای استفاده شود

فرماندار ملکان گفت: استفاده از پتانسیل مساجد و فضاهای بلا استفاده برخی از ادارات در تمام نقاط شهرستان، برای بهره برداری کامل از فعالیت های فرهنگی ضروری است.

توزیع بیش از ۱۰۰۰ جلد قرآن و کتاب در کانون های مساجد هریس

بیش از یک هزار جلد قرآن کریم و کتاب و ۱۲ قفسه کتاب در بین کانون های فرهنگی و هنری شهرستان هریس توزیع شد.

شرکت ۸۹ نفر در مسابقه کتابخوانی 'گل نرگس' کانون فرهنگی هنری شهید مطهری بیرجند

در آستانه نیمه شعبان، سالروز ولادت با سعادت حضرت حجت(عج)؛ مسابقه کتابخوانی 'گل نرگس' با حضور ۸۹ نفر از اعضای کانون فرهنگی هنری شهید مطهری(ره) بیرجند برگزار شد.

صدور 14 مجوز کتابخانه به کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان

ایجاد و راه‌اندازی 4 مرکز دیجیتال، تخصصی کردن 2 کانون فعال، اضافه کردن 4 خانه نور و راه‌اندازی کانون مصلی در استان، کمک به راه‌اندازی سه کانون دانشگاهی ,کمک به راه‌اندازی هفت کتابخانه‌ مخزن دار و مشارکت در اجرای طرح 1448 به تعداد 37 کلاس از دیگر سرفصل‌ها کاری این دبیرخانه است.

دوره آموزشی کتابداران کانون‌های مساجد خراسان‌شمالی برگزار می‌شود

دوره آموزشی کتابداران کانون‌های مساجد خراسان‌شمالی برگزار می‌شود به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های مساجد خراسان شمالی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری دوره آموزشی کتابداران کانون های مساجد استان خبر داد.   هاشم شیرازیان گفت: این دوره با هدف ارتقا سطح آگاهی کتابداران مساجد و آشنایی آنان با شیوه های نوین و نرم افزار کتابداری مهر مساجد برگزار می شود.

برپایی نمایشگاه کتاب‌ «عید تا عید» در كتابخانه مسجد امام رضا (ع)

به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و حضرت قائم (عج) نمایشگاه کتابی با عنوان‌ « عید تا عید » از17 تا 25خرداد ‌ماه در محل كتابخانه مسجد بزرگ امام رضا (ع) وابسته به آستان قدس رضوی در شهر مشهد دایر شده است.

سامانه آموزش مجازی تدبر در قرآن و سیره

موسسه فرهنگی تدبر در قرآن و سیره، نخستین و برترین مرکز تدبر در ایران در نظر دارد یک دوره آموزش تدبر در قرآن و سیره را به صورت مجازی به مدت یک ماه (هفته ای 12 ساعت)، جمعا 48 ساعت برگزار نماید.        

اسلام و نیازهای زمان (جلد اول)

محتوای این کتاب مشتمل بر 26 سخنرانی از استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری تحت عنوان " اسلام و مقتضیات زمان " است ، که در زمستان 1345 شمسی و در شبهای ماه مبارک رمضان در مسجد اتفاق تهران و در یک جمع عمومی ایراد شده و به همین جهت بیانی ساده و روان دارد.    

مساجد کاشمر کتابخانه دار می شوند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر گفت: با توجه به دستورالعمل جدید نهاد کتابخانه ها، در صورت داشتن فضای مناسب در مساجد و تکایا، در این اماکن کتابخانه راه اندازی می شود.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -