طرح راه اندازی کتابخانه در 30 مسجد آستانه اشرفیه آغاز شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه از آغاز طرح شناسایی، تجهیز و راه اندازی کتابخانه 30 مسجد این شهرستان خبر داد.

برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات قرآنی، فرهنگی در یاسوج

علیرضا سبزی، مدیر کانون فرهنگی و هنری عاشقان ظهور در یاسوج، گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب و محصولات قرآنی، فرهنگی در جوار مسجد قبا دولت آباد برپاست.

کتابخانه های عمومی کانون های مساجد ایلام تقویت می شوند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد ایلام، از نجهیز و تقویت کتابخانه های عمومی فعال و دارای بیش از ۵ هزار جلد کتاب در این استان خبر داد.

کتابخانه مسجد لعل پاکستان به اسامه بن لادن تغییر نام داد

کتابخانه جامعه حفصه که در مسجد لعل اسلام آباد پایتخت پاکستان قرار دارد به کتابخانه اسامه بن لادن تغییر نام پیدا کرد.

مساجد گیلان به کتابخانه مجهز می شوند

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: همه مساجد استان به کتابخانه مجهز می شوند.

آغاز طرح آمایش و پژوهش مساجد و کتابخانه های بندر آستارا

طرح آمایش و پژوهش مساجد و کتابخانه های بندر آستارا در حال برگزاری است.

طرح " 3 هزار مسجد، 3 هزار کتابخانه" در گیلان آغاز شد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان با اشاره به آغاز فاز نخست اجرای طرح سه هزار مسجد، سه هزار کتابخانه در 9 شهر استان، گفت: برای اجرای فاز نخست آمارگیری اطلاعات مساجد 160 میلیون تومان اختصاص یافته است.

ثبت 169 کتابخانه باز کانون های مساجد یزد در سامانه کتابخانه های کشور

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان یزد از ثبت 169 کتابخانه باز کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در سامانه اداره کل کتابخانه های کشور خبر داد.

اهداء ۸۰ قفسه کتاب به کتابخانه های مساجد استان همدان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان، از اهدای ۸۰ قفسه کتاب به کتابخانه های فرهنگی و هنری مساجد این استان خبر داد.

اعطای مجوز فعالیت ۲۶ کتابخانه عمومی کانون های مساجد ایلام

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد ایلام از اعطای مجوز ۲۶ کتابخانه عمومی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در بخش های روستایی و شهری این استان خبر داد.

کتاب پاسخ های برگزیده ویژه ماه رمضان

  کتاب پاسخ های برگزیده ویژه ماه رمضان از سوی واحد پاسخ به سوالات دینی دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم چاپ و منتشر شده است، دومین مجموعه سؤالات و پاسخ‌های دینی اقشار مختلف مردم با تلاش و کوشش محققان این واحد و با همکاری معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تدوین و برای استفاده محققان و مبلغان چاپ و مننشر گردیده است. 

کتابخانه های مساجد روستایی نقش مهمی در ترویج فرهنگ مطالعه دارد

کارشناس آموزش و پژوهش تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: کتابخانه های مساجد روستایی نقش مهمی در ترویج فرهنگ مطالعه دارد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -