۴ دهه کتابخوانی در کتابخانه حجتیه صبوری قائمشهر

کتابخانه عمومی کانون فرهنگی و هنری حجتیه صبوری وابسته به مسجد صبوری از سال ۱۳۵۳ آغاز به کار کرده و با ۱۷هزار جلد کتاب در حال فعالیت است.

حجت‌الاسلام جواد گلی به مناسبت روز جهانی مسجد خبر دادانتخاب 230 عنوان کتاب برای کتابخانه‌های تخصصی تعالی خانواده در مساجد

در راستای اجرای طرح تعالی خانواده تاکنون 100 کتابخانه تخصصی راه‌اندازی و 230 عنوان کتاب با رویکرد نگاه قرآن و روایات به خانواده انتخاب شده است. همچنین افزون بر 70 میلیون تومان کتاب برای این کانون‌ها خریداری شده است.

نیازسنجی از مخاطب مهمترین اولویت تجهیز کتابخانه به کتاب است

خبرگزاری شبستان: مدیر کانون تخصصی کتابخانه مازندران گفت: به روز رسانی کتاب های کتابخانه مسجد باید با نیاز سنجی از خانواده ها و فرزندانشان که از این کتابخانه استفاده می کنند، انجام شود.

ساماندهی کتابخانه های مساجد در مناطق روستایی استان اردبیل

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی ، هنری مساجد استان اردبیل از ساماندهی کتابخانه های مساجد در مناطق روستایی این استان خبر داد.

بازدید از کتابخانه ها و کانونهای فرهنگی و هنری مساجد شهرستان اردکان

مسئول دبیرخانه کانوهای مساجد استان یزد از کتابخانه ها و کانونهای فرهنگی و هنری مساجد شهرستان اردکان بازدید کرد.

کمک 6 میلیون ریالی فرماندار بافق به کتابخانه ها و کانون های مساجد این شهرستان

فرماندار شهرستان بافق از کمک 6 میلیون ریالی به کانون های فرهنگی  هنری مساجد این شهرستان خبر داد.

لزوم ترویج کتابخوانی در امامزاده ها، تکایا و مساجد

فرماندار شهرستان بهشهر، کتاب را مهمترین ابزار علم آموزی دانست و خواستار ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در امامزاده ها، تکایا و مساجد شد.

در آستانه روز جهانی مسجدرونمایی از سایت اداره کل کتابخانه های مساجد کشور با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

سایت اداره کل کتابخانه های مساجد کشور با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

نشریه کانون - شماره 3

نشریه کانون - شماره 3 (بهار 1392)

با بیش از ۲۸۰ هزار جلد کتاب؛ ا۲۴۶ باب از مساجد کرمانشاه دارای کتابخانه هستند

۲۴۶ کتابخانه فعال در مساجد استان کرمانشاه با بیش از ۲۸۰ هزار جلد کتاب به ارائه خدمت می پردازند.

تقویت کتابخانه های مساجد، تقویت فرهنگ عمومی است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان، با بیان اینکه کتاب تغییر دهنده فکر و اندیشه است، گفت: تقویت کتابخانه های مساجد، تقویت فرهنگ عمومی است.

مساجد متولی و عامل گسترش فرهنگ کتابخوانی در کشور باشند

خبرنگار کانون شهید علایی: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، گفت: مساجد و کانون ها می تواند متولی و عامل گسترش فرهنگ کتابخوانی در کشور باشند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -