74 کتابخانه کانون مساجد دراستان سمنان فعال هستند

مسئول دبیرخانه نظارت برکانون مساجد استان سمنان از فعالیت 74کتابخانه در کانون مساجد این استان خبرداد.

اینترنت پاک کتابخانه کانون شهید گمنام نکا افتتاح می شود

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری شهید گمنام بهزاد کلا نکا از افتتاح اینترنت پاک کتابخانه این کانون در هفته دفاع مقدس خبر داد.

صدور مجوز ایجاد 15 کتابخانه عمومی در مساجد کردستان

15 کتابخانه عمومی در مساجد کردستان راه اندازی می شود.

پنجمین يادواره سرداران و 30 شهید اسلام آباد قائمشهر با حضور کتابداران مساجد برگزار مي شود

پنجمین يادواره سرداران و 30 شهید اسلام آباد قائمشهر با سخنراني آيت الله سليماني، نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان، پنج شنبه سوم مهرماه به همت اعضا به ويژه اعضاي كتابخانه كانون فرهنگي و هنري شهيد چمران این شهرستان برگزار مي شود.

نمايشگاه ياد ياران در بهنمير برپا می شود

مدير مسئول كانون فرهنگي و هنري شهيد مير صادق شفيعي از برپايي نمايشگاه عکس و کتاب با عنوان ياد ياران به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط اين كانون در بهنمير به مدت شش روز خبر داد.

آموزش نرم افزار مهر به کتابداران مساجد کرمانشاه

دوره آموزشی نرم افزار کتابداری مهر با شرکت 50 نفر از کتابداران کانون های مساجد کرمانشاه برگزار شد.

کمک ۴ میلیاردی وزارت ارشاد ویژه تجهیز کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت ارشاد برای تجهیز کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور ۴ میلیارد تومان کمک کرده است.

کمک ۴ میلیاردی وزارت ارشاد ویژه تجهیز کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت ارشاد برای تجهیز کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور ۴ میلیارد تومان کمک کرده است.

ويژه نامه جرعه اي از آسمان به همت کتابخانه كانون بقيه الله در بهشهر منتشر شد

 ويژه نامه جرعه اي از آسمان به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط كانون بقيه الله مسجد قائم (عجل الله تعالي و فرجه الشريف) بهشهر و با بهره گيري از ظرفيت فعالان و منابع كتابخانه اين كانون منتشر شد.

ضرورت فرهنگ‌سازی به وسیله کتابخانه‌های مساجد روستاها

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی به وسیله کتابخانه‌های مساجد روستاها، گفت: کتاب‌های زیادی به مساجد روستاها ارسال می‌شود که با فضای روستا و موقعیت روستائیان، انطباق دارد، از طرفی کامپیوتر و نرم‌افزارهای مرتبط نیز در این مکان ها ارسال می شود.

تعداد کتابخانه های عمومی مساجد کردستان به 37 باب رسید

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان از اعطای 15 مجوز جدید کتابخانه عمومی به مساجد استان خبر داد و گفت: با اعطای این مجوزها تعداد کتابخانه های عمومی مساجد به 37 باب رسید.

دبیرخانه کانون‌های مساجد برای تفکیک کتابخانه مساجد تسهیلات پرداخت می‌کند

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به منظور گسترش فعالیت‌های کتابخانه‌های مساجد تسهیلات و اعتباراتی برای تفکیک کتابخانه‌ها از کانون‌های مساجد در نظر گرفته است.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -