"کارنامه" جشنواره روستاهای دوستدار کتاب

نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب، با حضور کارشناسان و مسئولان در برنامه تخصصی«کارنامه» بررسی می شود.

بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان از کتابخانه مسجد استادشاگرد تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از کتابخانه و قرائتخانه آیت الله مولانا(ره) مسجد استادشاگرد تبریز بازدید کرد.

اهدای کتاب به کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد بشرویه

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برنامه اهدای کتاب از طرف این اداره به کتابخانه‌های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان اجرا می‌شود.

جوایز جشنواره روستاهای دوستدار کتاب افزایش یافت

امور دهیاری‌های وزارت كشور با اعطای تسهیلات روستایی و ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هم با اعطای تجهیزات كتابخانه‌ای، بر جوایز جشنواره روستاهای دوستدار كتاب افزودند.

فراخوان جشنواره روستاهای دوستدار کتاب درگیلان اعلام شد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از اعلام فراخوان جشنواره روستاهای دوستدار کتاب به منظور گسترش عدالت و توسعه فرهنگی در روستاهای کشور خبر داد.

مشاركت ۴ هزار كتابخانه مسجد در برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار كتاب

مدیركل كتابخانه‌های ستاد عالی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد، از قابلیت مشاركت بیش از چهارهزار كتابخانه مساجد روستاهای كشور در برپایی جشنواره روستاهای دوستدار كتاب، خبر داد.

15 کتابخانه کانونهای مساجد استان سمنان مجوز فعالیت دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، رحمان شاهی در جلسه ستاد اجرایی استانی برگزاری بیست و دومین هفته کتاب با اعلام این مطلب افزود: از این تعداد دو باب کتابخانه درگرمسار، یک باب در ایوانکی، یک باب درآرادان،یک باب سرخه،دوباب سمنان،دوباب مهدیشهر ،دوباب دامغان وچهارباب در شاهرود است.

اضافه شدن عشایر به جشنواره روستاهای دوستدار کتاب

مدیرکل مرکز فرهنگی توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از امکان حضور عشایر در دوره‌های بعدی جشنواره روستاهای دوستدار کتاب خبر داد.

كتابخانه كانون قائم آل محمد(عج) تنکابن افتتاح شد

کتابخانه کانون فرهنگی و هنری قائم آل محمد(عج) به مناسبت 19مهر سالروز سفر مقام معظم رهبري(مدظله العالي) به خراسان شمالي در روستای سنگرمال شهرستان تنکابن افتتاح شد.

برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب توسعه فرهنگی را گسترش می‌دهد

مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب توسعه فرهنگی وعدالت را گسترش می‌دهد.

جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب یک فرصت برای شناخت پتانسیل فرهنگی است

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، گفت: جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب یک فرصت برای شناخت پتانسیل فرهنگی روستاها است.

مساجد بهترین مرجع برای مطالعه است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، گفت: در قدیم مساجد به عنوان محل مطالعه جوانان بود و امروز نیز بهترین مرجع برای جوانان به عنوان مکان مطالعه و تعلیم می تواند قرار گیرد.
تا این لحظه تعداد ۶۵۴۹ کتابدار از ۷۲۸۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۵۹۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۱۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۱۵۰۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۵۸۰۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -