مشاركت ۴ هزار كتابخانه مسجد در برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار كتاب

مدیركل كتابخانه‌های ستاد عالی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد، از قابلیت مشاركت بیش از چهارهزار كتابخانه مساجد روستاهای كشور در برپایی جشنواره روستاهای دوستدار كتاب، خبر داد.

15 کتابخانه کانونهای مساجد استان سمنان مجوز فعالیت دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان، رحمان شاهی در جلسه ستاد اجرایی استانی برگزاری بیست و دومین هفته کتاب با اعلام این مطلب افزود: از این تعداد دو باب کتابخانه درگرمسار، یک باب در ایوانکی، یک باب درآرادان،یک باب سرخه،دوباب سمنان،دوباب مهدیشهر ،دوباب دامغان وچهارباب در شاهرود است.

اضافه شدن عشایر به جشنواره روستاهای دوستدار کتاب

مدیرکل مرکز فرهنگی توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از امکان حضور عشایر در دوره‌های بعدی جشنواره روستاهای دوستدار کتاب خبر داد.

كتابخانه كانون قائم آل محمد(عج) تنکابن افتتاح شد

کتابخانه کانون فرهنگی و هنری قائم آل محمد(عج) به مناسبت 19مهر سالروز سفر مقام معظم رهبري(مدظله العالي) به خراسان شمالي در روستای سنگرمال شهرستان تنکابن افتتاح شد.

برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب توسعه فرهنگی را گسترش می‌دهد

مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب توسعه فرهنگی وعدالت را گسترش می‌دهد.

جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب یک فرصت برای شناخت پتانسیل فرهنگی است

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، گفت: جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب یک فرصت برای شناخت پتانسیل فرهنگی روستاها است.

مساجد بهترین مرجع برای مطالعه است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، گفت: در قدیم مساجد به عنوان محل مطالعه جوانان بود و امروز نیز بهترین مرجع برای جوانان به عنوان مکان مطالعه و تعلیم می تواند قرار گیرد.

افتتاح کتابخانه امیرالمومنین در کانون مصلای مسجد النبی قزوین

با حضور مسئولان استان قزوین و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، کتابخانه امیرالمومنین کانون مصلای مسجد النبی قزوین افتتاح شد.

جشنواره روستاهاي دوستدار كتاب در مازندران برگزار مي شود

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران، از برگزاري جشنواره روستاهاي دوستدار كتاب از  15 مهرماه تا 24 آبان‌ به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی در اين استان خبر داد.

فعالیت بیش از 300 کتابخانه باز و مخزن دار در کانون های مساجد خوزستان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان، از فعالیت بیش از 300 کتابخانه باز و مخزن دار در این استان خبر داد.

صدور مجوز 28 کتابخانه مساجد در اردبیل

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، گفت: 28 مجوز کتابخانه در مساجد اردبیل در سال جاری صادر شده است.

انس با کتاب از وظایف اصلی کتابداران کانون های مساجد است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری نشر فرهنگ کتابخوانی نیاز جامعه است و برای رفع این معضل باید کتابداران کانون های مساجد فعال باشند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۴۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۲ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۸۹۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۴۳۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -