هماش تجلیل از کتابداران کتابخانه های مساجد چهارمحال و بختیاری برگزار شد

 در آیین تجلیل از خادمان کتاب و کتابخوانی که با همکاری اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی که امروز (29آبان) برگزار شد، کتابداران برتر کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال وبختیاری تجلیل شدند.

اهدای 80 قفسه کتاب به کتابخانه‌های مساجد استان همدان

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد همدان گفت: امسال 80 قفسه کتاب با ارزش 100 میلیون ریال به کتابخانه‌های مساجد استان اهداء شده است.

نرم افزار کتابخانه ای مهر مساجد 2 به کتابداران مساجد کردستان آموزش داده شد

کتابداران مساجد کردستان امروز پنجشنبه با حضور در دوره آموزشی نحوه استفاده از نرم افزار کتابخانه مهر مساجد 2 را آموختند.

سنت وقف را باید به سمت کتاب و کتاخوانی هدایت کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان کتاب را در تاریخ تمدن ساز و فرهنگ ساز دانست بر استفاده از ظرفیتهای عمومی برای حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد: امروز سنت حسنه وقف را به سمت کتاب و کتابخوانی جهت دهیم.

کتابداران برتر کانون های مساجد استان یزد تجلیل شدند

در مراسم تجلیل از خادمین نشر و کتاب استان که شب گذشته (28 آبان) در محل تالار فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، سه کتاب دار برتر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد تجلیل شدند.

کتابخانه های مساجد روستایی مکانی فرهنگی برای جوانان هستند

کتابدار نمونه کتابخانه‌های مساجد گیلان با بیان اینکه فقر فرهنگی در روستاها وجود دارد افزود: وجود کتابخانه‌های مساجد در روستاها موجب شده تا این کتابخانه‌ها به مکانی فرهنگی برای جوانان تبدیل شوند

توزیع 3 هزار جلد کتاب در بین کانون های مساجد ایلام

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد ایلام، از توزیع 3 هزار جلد کتاب در بین کتابخانه های عمومی کانون های مساجد این استان خبر داد.

۳۷ کتابخانه کانون مساجد کردستان مجوز فعالیت عمومی دارند

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷ کتابخانه کانون مساجد استان مجوز کتابخانه عمومی دارند گفت: تجهیز این کتابخانه‌ها به تازه‌های نشر در دستور کار است.

کانون های مساجد می توانند مُبلغ مطالعه در جامعه باشند

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری میثاق مسجد جامع خوزنین گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد با توجه به ارتباطی که با مردم دارند می توانند به خوبی بحث مطالعه و کتابخوانی را ترویج داده و تبلیغ کنند.

کارگروه کتابخانه های مساجد استان سمنان برگزار شد

کارگروه کتابخانه های مساجد استان سمنان با حضور ومسئول دبیرخانه نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد استان ومدیران کانون های مساجد برگزار شد.

گردهمایی آموزشی کتابداران کانون های مساجد کردستان

گردهمایی آموزشی کتابداران کانون های مساجد کردستان، صبح امروز (29 آبان) با حضور 30 نفر از کتابداران در سالن کنفرانس مجتمع فجر سنندج برگزار شد.

مهم ترین سلاح مبارزه با فرهنگ غرب ترویج فرهنگ کتابخوانی با محتوای غنی اسلامی است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی کتابخوانی را کم آسیب ترین فعالیت فرهنگی دانست و افزود: مهم ترین سلاح ما در مقابله با فرهنگ پوشالی غرب، ترویج فرهنگ کتابخوانی با محتوای غنی اسلامی است.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -