مسئول دبیرخانه مساجد خراسان شمالی به عنوان فعال عرصه کتاب تجلیل شد

مسئول دبیرخانه مساجد خراسان شمالی در همایش تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از فعالان این عرصه معرفی و از وی تقدیر شد.

وجود بیش از 50 کتابخانه روستایی در گلستان

مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان با اشاره به اینکه بیش از 50 کتابخانه روستای در استان وجود دارد،گفت: حدود 101 کتابخانه مخزن دار در گلستان وجود دارد که که نیمی از آنان روستایی هستند.

کانون های فرهنگی و هنری مساجدیک فرصت هستند

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان گفت: امروز وجود کانون های فرهنگی و هنری مساجد در شهر ها و روستاها تبدیل به یک فرصت شده اند که بسیار قابل توجه است.

ضرورت استفاده از ظرفیت خیران برای توسعه کتابخانه ها

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت خیران در جهت توسعه کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه استفاده شود.

هماش تجلیل از کتابداران کتابخانه های مساجد چهارمحال و بختیاری برگزار شد

 در آیین تجلیل از خادمان کتاب و کتابخوانی که با همکاری اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی که امروز (29آبان) برگزار شد، کتابداران برتر کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال وبختیاری تجلیل شدند.

اهدای 80 قفسه کتاب به کتابخانه‌های مساجد استان همدان

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد همدان گفت: امسال 80 قفسه کتاب با ارزش 100 میلیون ریال به کتابخانه‌های مساجد استان اهداء شده است.

نرم افزار کتابخانه ای مهر مساجد 2 به کتابداران مساجد کردستان آموزش داده شد

کتابداران مساجد کردستان امروز پنجشنبه با حضور در دوره آموزشی نحوه استفاده از نرم افزار کتابخانه مهر مساجد 2 را آموختند.

سنت وقف را باید به سمت کتاب و کتاخوانی هدایت کرد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان کتاب را در تاریخ تمدن ساز و فرهنگ ساز دانست بر استفاده از ظرفیتهای عمومی برای حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد: امروز سنت حسنه وقف را به سمت کتاب و کتابخوانی جهت دهیم.

کتابداران برتر کانون های مساجد استان یزد تجلیل شدند

در مراسم تجلیل از خادمین نشر و کتاب استان که شب گذشته (28 آبان) در محل تالار فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، سه کتاب دار برتر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد تجلیل شدند.

کتابخانه های مساجد روستایی مکانی فرهنگی برای جوانان هستند

کتابدار نمونه کتابخانه‌های مساجد گیلان با بیان اینکه فقر فرهنگی در روستاها وجود دارد افزود: وجود کتابخانه‌های مساجد در روستاها موجب شده تا این کتابخانه‌ها به مکانی فرهنگی برای جوانان تبدیل شوند

توزیع 3 هزار جلد کتاب در بین کانون های مساجد ایلام

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد ایلام، از توزیع 3 هزار جلد کتاب در بین کتابخانه های عمومی کانون های مساجد این استان خبر داد.

۳۷ کتابخانه کانون مساجد کردستان مجوز فعالیت عمومی دارند

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷ کتابخانه کانون مساجد استان مجوز کتابخانه عمومی دارند گفت: تجهیز این کتابخانه‌ها به تازه‌های نشر در دستور کار است.
تا این لحظه تعداد ۶۵۴۹ کتابدار از ۷۲۸۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۵۹۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۱۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۱۵۰۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۵۸۰۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -