راه‌اندازی کتابخانه‌های کوچک در مساجد آبادان

امام جمعه آبادان خواستار راه‌اندازی کتابخانه‌های کوچک در مساجد این شهرستان شد.

با ۲۰ روستای نامزد عنوان «روستای دوستدار كتاب» در کشور آشنا شوید

مرحله اول و دوم ارزیابی طرح‌ها و برنامه‌های ارسال شده به نخستین جشنواره روستاهای دوستدار كتاب به اتمام رسید و از مجموع ۶۲۱ روستای شركت‌كننده، ۲۰ روستا به مرحله نهایی رسیدند.

موافقت وزیر ارشاد با افزايش تعداد روستاهای برگزيده دوستدار كتاب

وزیر ارشاد فرهنگ و ارشاد اسلامی با افزايش تعداد روستاهاي برگزيده در جشنواره روستاهاي دوستدار كتاب موافقت كرد.

بازدید از کتابخانه کانون فرهنگی و هنری عارف ارومیه

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی از کتابخانه کانون فرهنگی عارف مسجد فاروق اعظم ارومیه بازدید کرد.

پروفسور ايزدي فرد تاليفات خود را به كتابخانه هاي شاخص مساجد مازندران اهداء كرد

پروفسور علي اكبر ايزدي فرد، مولف كتاب هاي فقهي و حقوقي طي اقدامي خداپسندانه تاليفات خود را به كتابخانه هاي شاخص مساجد مازندران اهداء كرد.

کتابخانه در مساجد و حسینیه‌ها راه‌اندازی شود

امام جمعه قلعه‌رئیسی گفت: کتابخانه در مساجد و حسینیه‌ها راه‌اندازی شود.

۱۱۰ کانون فرهنگی مساجد استان بوشهر به کتابخانه مجهز شده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر گفت: ۳۶۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان بوشهر فعال هستند که ۱۱۰ کانون آن به کتابخانه مجهز شده است.

گزارش برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب استان کهگیلویه وبویراحمد (شهرستان بهمئی)سال 93

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی مسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب در بین دانش آموزان مجتمع شهید جهان نژادیان بخش مرکزی ممبی با همكاري كانون فرهنگي وهنري شهداء چهار راه چري برگزار شد

وجود بيش‌از ده هزار کتابخانه در کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور از وجود بیش‌از ده هزار کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خبر داد.

۲۵ کتابخانه شهری و روستایی توسط خیران در نهاوند احداث شده است

مدیر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نهاوند با اشاره به عضویت ۳۵۰۰ نفر در ۵۲ کانون فرهنگی مساجد نهاوند گفت: با مشارکت خیران ۱۱ کتابخانه شهری و ۱۴ کتابخانه روستایی ویژه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در نهاوند احداث و تجهیز شد.

بیمه کتابداران کانون مساجد مورد توجه قرار گیرد

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری معراج ارطه بر لزوم بر قراري بیمه کتابداران کانون مساجد تاکید کرد و گفت: تشویق کتابخوان ها موجب استقبال بیشتر به کتابخانه ها می شود.

ایفای نقش فرهنگی مساجددر گرو فعالیت‌های کتابخانه‌ای/درجه بندی کتابخانه های مساجد کشور

مشاور وزیر و دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ازدرجه بندی کتابخانه های مساجد کشور خبر داد و گفت: درجه بندی کتابخانه های مساجد باعث می شود تا امکانات، تجهیزات، منابع اطلاعاتی و هزینه ها، عادلانه و مناسب در بین کتابخانه های مساجد توزیع شود.
تا این لحظه تعداد ۶۵۴۹ کتابدار از ۷۲۸۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۵۹۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۱۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۱۵۰۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۵۸۰۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -