آغاز دوره آموزشی تخصصی کتابداری ویژه کتابداران کتابخانه های مساجد در آذربایجان شرقی

دوره آموزشی تخصصی کتاب و کتابداری ویژه کتابداران کتابخانه های مساجد استان آذربایجان شرقی در تبریز آغاز شد.

383 هزار جلد کتاب در کتابخانه های مساجد خراسان جنوبی وجود دارد

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: هم اکنون 383 هزار و 699 جلد کتاب در کتابخانه های مساجد استان وجود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی خبر داد: صدور مجوز ۵۲ کتابخانه جدید در کانون های مساجد آذربایجان شرقی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، از صدور مجوز ۵۲ کتابخانه جدید در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و حمایت از آن ها در سال جاری خبر داد.

همزمان با ۲۲ بهمننفرات برگزیده مسابقه کتابخوانی سیره رضوی کانون‌های مساجد اعلام شد

اسامی نفرات برگزیده مسابقه کتابخوانی چهل نکته رفتاری و اخلاقی امام رضا(علیه السلام) که همزمان با دهه کرامت امسال برگزار شد، اعلام شد.

فعالیت ۴۷۰ کتابخانه در مساجد کهگیلویه و بویراحمد/ ۴۶ کتابخانه مجوز رسمی فعالیت دریافت کردند

حجت الاسلام رضا قاسمی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، گفت: با تأسیس ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد در سال 1371، راه اندازی، ساماندهی و تجهیز کتابخانه های مساجد در سراسر کشور آغاز شد.

کتابخانه عمومی مسجد نورالمهدی در شهرک رسالت کرمانشاه افتتاح شد

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ کتابخانه عمومی مسجد نورالمهدی در شهرک رسالت کرمانشاه افتتاح و به بهره برداری رسید.

دوره آموزشی نصب و کار با نرم افزار کتابداری کانون های مساجد گلستان برگزار می شود

مهدی بیکی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: دوره آموزشی نصب و کار با نرم افزار کتابداری ویژه کتابداران کانون های مساجد طی دو روز در (25 و 26 بهمن) در شهرستان های گرگان، کردکوی، آزادشهر و رامیان برگزار می شود.

مساجد به توسعه فرهنگ کتابخوانی کمک کنند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مساجد باید در کنار تبیین برنامه های معنوی، برنامه های فرهنگی را به منظور توسعه کتابخوانی در دستور کار خود قرار دهند.

برگزاری دومین دوره آموزشی کتابداران کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان همدان

دومین دوره آموزشی کتابداران کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان همدان در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینای همدان برگزار شد.

حضور دو مدیر کانون مساجد خراسان شمالی در مراسم معرفی برگزیدگان جشنواره ملی «روستاهای دوستدار کتاب»

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از راهیابی دو کانون فرهنگی و هنری مساجدشهرستان ها به مرحله نهایی جشنواره «روستاهای دوستدار کتاب» خبر داد.

كتابخانه كانون فرهنگي و هنري مسجد ليله القدر قائم شهر افتتاح شد

كتابخانه كانون فرهنگي و هنري مسجد ليله القدر قائم شهر با حضور مسئولان  در سي و ششمين سالگرد انقلاب اسلامي ايران با شكوه خاص در خيابان نظام الدين اين شهرستان افتتاح شد.

توزیع تجهیزات کتابخانه ای بین کانون های فرهنگی و هنری مساجد

تجهیزات سخت افزاري کتابخانه ای بین کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان توزیع شد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -