اردبیل 135 کتابخانه مسجدی دارد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: استان اردبیل در حال حاضر 135 کتابخانه مسجدی در قالب کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد دارد که تقویت و تجهیز آنها هدف اصلی ما است.

کتابخانه های مساجد و مراکز اسلامی الغدیر، ونکوور، کانادا

آقای سعيد رضائي شريف آبادي از مركز اسلامي الغدير، ونكوور، كانادا گزارش مصور تهیه نموده اند. جهت مشاهده به ادامه مطلب بروید.

توزیع یک‌هزار جلد کتاب بین مساجد روستایی شهرستان صحنه

مدیر تبلیغات اسلامی شهرستان صحنه از توزیع یک‌هزار جلد کتاب در بین کتابخانه‌های مساجد روستایی شهرستان صحنه خبر داد.

فعالیت ۲۴ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی هنری شهرستان نیشابور

مسئول دفتر نمایندگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان نیشابور با اشاره به فعالیت ۲۴ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی هنری این شهرستان، گفت: ما می‌توانیم با تجهیز کتابخانه‌ها و برگزاری برنامه‌های مختلف هدفمند، زمینه جذب نوجوانان و جوانان را به مساجد فراهم کنیم.

تجهیز ۵۸ کتابخانه مساجد روستایی و مراکز فرهنگی و آموزشی در اردبیل

کارشناس آموزش و پژوهش تبلیغات اسلامی اربیل از تجهیز ۵۸ کتابخانه مساجد روستایی و مراکز فرهنگی و آموزشی در اردبیل خبر داد.

اعلام نتایج مسابقه کتابخوانی "دقایقی با قرآن" کانون رهروان ولایت خراسان جنوبی

مدیر کانون فرهنگی و هنری رهروان ولایت روستای دهنو از توابع شهرستان نهبندان خراسان جنوبی از اعلام نتایج مسابقه کتابخوانی "دقایقی با قرآن" ویژه اعضای این کانون خبر داد.

مسابقه کتابخوانی سبک زندگی فاطمی در کانونهای مساجد خراسان جنوبی

به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) مسابقه کتابخوانی سبک زندگی فاطمی ویژه مدیران، رابطین و فعالان کانونهای مساجد خراسان جنوبی برگزار می شود.

کانون‌های مساجد روستاهای استان زنجان مجهز به کتابخانه می‌شوند‌

رئیس کانون‌های مساجد استان زنجان از احداث ۱۲ کتابخانه در روستاهای استان زنجان خبر داد و گفت: کانون‌های مساجد روستاهای استان زنجان مجهز به کتابخانه می‌شوند.

اجرای طرح کتابخانه‌های سیار در مساجد استان قم

مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم از برنامه‌های این سازمان در هفته زن و همچنین اجرای کتابخانه‌های سیار در مساجد استان قم در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در سال جدید خبر داد.

مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان خبر داد:اعطای مجوز فعالیت رسمی به ۲۲ کتابخانه مخزن دار مساجد استان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان گفت: ۲۲ کتابخانه مخزن دار مساجد استان پس از ارزیابی های بعمل آمده از سوی کارشناسان ستاد عالی کانون های مساجد کشور مجوز فعالیت رسمی دریافت کردند.

ثبت فعالیت کتابداران مساجد

فعالیت ۳ هزار و ۴۰۳ کتابدار در ۵ هزار و ۸۸۰ کتابخانه مسجد تا پایان سال ۹۳ در سامانه اداره کتابخانه های مساجد کشور ثبت شد.

ثبت فعالیت بیش از سه هزار کتابدار در ۵۸۸۰ کتابخانه مسجد

فعالیت ۳۴۰۳ کتابدار در۵۸۸۰ کتابخانه مسجد تا پایان سال ۹۳ در سامانه اداره کل کتابخانه های مساجد کشور به ثبت رسیده است.
تا این لحظه تعداد ۶۴۸۸ کتابدار از ۷۲۲۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۳۶۲۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۷ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۴۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۴۲ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۱۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۹ کتابخانه شهری و ۲۸۰۳ کتابخانه روستایی است و ۷۲۴۴۱۲ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۹۵۸۲۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۳ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۲۱۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -