۱۵۶ مسجد روستایی خراسان جنوبی مجهز به کتابخانه هستند

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در استان ۲۷۰ مسجد به کتابخانه مجهزاند، خبر داد: از این تعداد ۱۵۶ کتابخانه مساجد روستایی هستند.

۴۲ درصد کتابخانه های مساجد روستایی هستند

مدیر کل کتابخانه های مساجد با اشاره به توزیع عادلانه فرهنگ در سراسر کشور از فعالیت ۴۲ درصد کتابخانه های مساجد در روستاها خبر داد.

شاخص های اعتقادی و اجتماعی در کتابخانه های مساجد پررنگ است

یک استاد دانشگاه با اشاره به وجه تمایز کتابخانه های مساجد با دیگر کتابخانه ها، پررنگ بودن شاخص های اعتقادی و اجتماعی را از مزیت های کتابخانه های مساجد دانست.

در نشست توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های مساجد عنوان شد فعالیت 11 هزار و 713 کتابخانه مساجد در کشور

مدیرکل کتابخانه‌های مساجد کشور در نشست «توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌های مساجد» با اشاره به فعالیت یازده هزار و 713 کتابخانه مساجد در کشور، گفت: حدود 88 میلیون و 147 هزار جلد کتاب در این کتابخانه‌ها قرار دارد، اعضای ثابت این کتابخانه‌ها یک میلیون و 200 هزار نفر  است و 2 میلیون نفرسالانه به این کتابخانه‌ها مراجعه می‌کنند.

۱۱مسجد در شمال تهران صاحب کتابخانه شدند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۳ از توسعه و تجهیز ۱۱ کتابخانه در مساجد این منطقه خبر داد.

تبدیل مساجد به بنگاه و کتابخانه در شهر پنجکنت تاجیکستان

هشت مسجد در شهر و دهات پنجکنت تاجیکستان در تاریخ ۱۲/۵ /۲۰۱۵ مصادف با 1394/2/22، به استراحت گاه، دفاتر شورای رؤسای محله ها، کتابخانه و دیگر اماکن تفریحی تبدیل شده است.

اهدای بیش از ۳۰۰ میلیون ریال تجهیزات کتابخانه ای به کانونهای مساجد سراسراستان همدان

مدیر دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان همدان، از اهدای ۳۰۰میلیون و ۶۰۰ هزار ریال تجهیزات کتابخانه ای به کانونهای فرهنگی و هنری مساجد سراسر این استان خبر داد.

اهدای کتب حوزه هنری به کتابخانه‌های کانون مساجد استان ایلام

رئیس حوزه‌ی هنری ایلام از اهدای کتاب‌های تولیدی حوزه هنری به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی خبر داد.

مسئول غرفه ستاد کانون های مساجد در نمایشگاه کتاب در گفتگو با شبستان: پاتوقی برای کتابداران مساجد/ اهدای گل محمدی به بازدیدکنندگان

واصف از برپایی غرفه کودک برای نخستین بار توسط ستاد عالی کانون های مساجد در نمایشگاه کتاب خبر داد و گفت: مسابقات دینی و آموزش تعالیم دینی در قالب بازی توسط سه نفر از حوزویان متخصص کودک در این غرفه برگزار می شود.

در کنار هر باب مسجد یک کتابخانه تاسیس شود

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت : می توان در کنار هر باب مسجد کتابخانه ای نیز تاسیس کرد.

اردوی فرهنگی بازدید از نمایشگاه کتاب تهران ویژه کتابداران کانون های مساجد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از اعزام کتابداران این کانون ها به بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.

اعزام فعالان کانون های مساجد البرز به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

فعالان کانون های مساجد استان البرز با همت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان و مشارکت کانون تخصصی کتاب و کتابخوانی استان البرز فردا (۱۷ اردیبهشت) برای بازدید به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اعزام می شوند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -