کتابداران مساجد در استان اردبیل حمایت می شوند

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان اردبیل از تقویت کتابداران مساجد در این استان خبر داد و گفت: تقویت علمی و عملی در قالب برگزاری دوره برای کتابداران مساجد می تواند پتانسیل خوب و مکملی برای نهاد کتابخانه های عمومی باشد.

ارایه خدمات ویژه در کتابخانه های مساجد کرمانشاه

 به گزارش خبرگزاری شبستان، طیب صفری، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت 120 کتابخانه دارای مجوز رسمی از ستاد عالی کانون های مساجد کشور در استان گفت: کتابخانه های مساجد این استان در ایام تابستان با ظرفیت 2 برابری به مخاطبین ارائه خدمت می کنند.

اهدای تجهیزات به کتابخانه های کانون های مساجد آذربایجان غربی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی، با اشاره به ضرورت تجهیز کتابخانه های کانون های مساجد، گفت: تجهیز کتابخانه های کانون های مساجد گامی در راستای ارتقاء فرهنگ مطالعه در جامعه می باشد.

۱۵ کتابخانه کانون مساجد درگرمسار و آرادان فعالیت دارند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از فعالیت ۱۵ کتابخانه کانون مساجد در گرمسار وآرادان خبرداد.

احداث 3 هزار کتابخانه در 3 هزار مسجد گیلان

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان گفت: در تلاش هستیم بزرگ‌ترین کار فرهنگی کشور را در گیلان انجام دهیم که احداث 3 هزار کتابخانه در سه‌هزار مسجد استان است.

قائم مقام دبیرخانه ستاد فرهنگی هنری مساجد استان قم عنوان کرد: لزوم آشنایی مدیران تخصصی کتابخانه‌ها با سیر مطالعاتی موضوعات مختلف

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی با بیان این که یکی از موضوعات مهم کتابداری، تهیه سیر مطالعاتی است، گفت: از آنجا که مدیران تخصصی کتابخانه‌ها محل رجوع رشته‌های دیگر از جمله نماز و مهدویت است، بنابراین لازم است با سیر مطالعاتی موضوعات مختلف آشنایی داشته باشند و اطلاعاتی در مورد اولویت کتاب‌های مورد مطالعه آن موضوع داشته باشند.

کتابخانه تخصصی کانون‌های مساجد گلستان راه‌اندازی می‌شود

مسئول دبیرخانه کانون‍‌های فرهنگی و هنری مساجد گلستان گفت: کتابخانه مخزن‌دار تخصصی کانون‌های مساجد استان گلستان ایجاد و راه‌اندازی می‌شود.

15 کتابخانه درکانون های مساجد شاهرود فعالیت دارند

کارشناس امور فرهنگی هنری دبیرخانه کانون های مساجد استان سمنان،ازفعالیت 15 کتابخانه در کانون های مساجد شهرستان شاهرود خبرداد.

همزمان با ولادت حضرت مهدی(عج) انجام شد؛اهداء بیش از 600 جلد کتاب به کتابخانه های مساجد مشهد

همزمان با ولادت حضرت مهدی (عج) بیش از 600 جلد کتاب به بخشی از کتابخانه های مساجد مشهد مقدس اهداء گردید. 

ساختمان کتابخانه تخصصی کانون الغدیر افتتاح می‌شود

ساختمان کتابخانه عمومی تخصصی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در شهرستان آبدانان افتتاح و به بهره‌برداری می‌شود.

نمایشگاه کتاب کانون فرهنگی هنری توحید کتابخانه مکتب الولایت برگزار شد

 مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری توحید، گفت: کانون فرهنگی هنری توحید مسجد مجتمع صنعتی آرتاویل تایر به مناسبت هفته اعیاد شعبانیه و ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب ویژه کارگران در محل کارخانه برگزار کرد.

تجهیز کتابخانه مسجد روستای نیارق اردبیل

کارشناس آموزش و پژوهش تبلیغات اسلامی اردبیل از تجهیز کتابخانه مسجد روستای نیارق خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۵۴۹ کتابدار از ۷۲۸۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۵۹۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۳۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۱۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۱۵۰۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۵۸۰۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -