پیش نمازهای مروج کتاب تقدیر می شوند

معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با همكاري كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد كشور، پيش‌نمازهاي فعال و تاثيرگذار در ترويج كتابخواني را معرفي و از آن‌ها تقدير مي‌كند.

كتابخانه هاي كانون هاي مساجد مازندران در هفته دفاع مقدس تجهيز مي شوند

مسئول كميته مردمي دفاع مقدس در مازندران از تجهيز كتابخانه هاي كانون هاي فرهنگي هنري مساجد اين استان همزمان با سالروز بزرگداشت هشت سال غرور آفريني هاي ملت ايران در جبهه هاي حق عليه باطل، خبر داد.

کمک هشتصد ميليون ريالي به کتابخانه‌هاي کانون‌هاي مساجد يزد

هشتصد میلیون ریال در قالب تجهیزات به کتابخانه‌های کانون‌های مساجد یزد کمک شد

سالانه حدود ۳۵۰ میلیون کتاب به مراکز فرهنگی و مساجد لرستان اهداء می شود

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، از توزیع سالانه حدود ۳۵۰ میلیون تومان کتاب بین مراکز فرهنگی، علمی و مساجد استان خبرداد.

کتاب خوانی یکی از اولویت های اساسی کانون های فرهنگی هنری مساجد است

اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز طی سال جاری و در ایام فراغت کتاب هایی با عنوان « چادرهای سوخته »، «قرارگاه فرهنگی» و « بروید با هم بسازید » را مطالعه می کنند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد:۴۸۰۰ کتابخانه مخزن دار در روستاها موردحمایت کانون مساجد است

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گفت: تعداد ۹ هزار و ۳۰۰ کانون فرهنگی در روستاها فعال است که از این تعداد ۴ هزار و ۸۰۰ روستا دارای کتابخانه مخزن دار و مورد حمایت است.

کتابخانه‌های کانون‌های مساجد کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی شدند

مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد گفت: کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان ساماندهی شدند.

رئیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور: ۶ هزار کتابخانه در مساجد کشور راه‌اندازی شده است

رئیس ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: در حال حاضر برای پیوند بیشتر جوانان با کتاب، ۶ هزار کتابخانه در مساجد کشور راه‌اندازی شده است.

اجرای طرح نذر فرهنگی با اهدای کتاب به مساجد و روستاهای منطقه 19

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 از آغاز طرح نذر فرهنگی همزمان با شروع سال تحصیلی جدید خبر داد.

تلویزیون و منبرهای دینی مردم را به مطالعه تشویق کنند / نقش ارزنده کتابخانه های مساجد در فرهنگ جامعه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان این‌که باید بر اساس نیاز سنجی از جامعه کتاب به مردم عرضه شود، گفت: تلویزیون دارای مخاطبان زیادی است و باید فرهنگ مطالعه را در میان مردم ترویج کند، منبرهای دینی نیز باید در این عرصه تلاش کنند.

ستادعالی به دنبال ایجاد شبکه گسترده کتابخانه مساجد/۴۰ درصد کتابخانه ها در مساجد روستایی است

مدیرکل کتابخانه های مساجد کشور با بیان اینکه کمبود اعتبارات موجب تعلیق برخی از برنامه‌ها شده است، گفت: ستادعالی به دنبال ایجاد شبکه گسترده کتابخانه مساجد است

کتابخانه ها و کانون های فرهنگی هنری مساجد بیجار تجهیز شدند

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان از تجهیز کانون های مساجد بیجار به تجهیزات کتابخانه ای خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۷ کتابدار از ۷۳۰۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۷۰۲۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۳ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۹ کتابخانه شهری و ۲۸۳۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۶۸۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۷۹۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

پوستر هفته کتاب 1397- -