اهداي 15 هزار جلد کتاب به جشنواره «روستاها و عشاير دوستدار کتاب»

رئيس هيئت مديره انجمن فرهنگي ناشران کتاب کودک و نوجوان از جمع‌آوري 15 هزار جلد کتاب کودک و نوجوان براي ارسال به جشنواره «روستاها و عشاير دوستدار کتاب» خبر داد.

کانون فرهنگی هنری منتظران ساوجبلاغ صاحب بزرگترین کتابخانه مسجد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: کانون فرهنگی هنری منتظران ساوجبلاغ صاحب بزرگترین کتابخانه مسجد می شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مساجد ظرفیت گسترده ای برای ترویج فرهنگ کتابخوانی دارند/در همه مساجد باید کتابخانه دایر باشد

آیت الله مکارم شیرازی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت مساجد در گسترش این فرهنگ استفاده کرد و در هر مسجد یک کتابخانه دایر باشد.

برگزاری دوره های آموزش کتابداری ویژه کتابداران کتابخانه های مساجد

دوره های آموزش کتابداری ویژه کتابداران کتابخانه های مساجد تهران با هدف افزایش اطلاعات کتابدارن به همت دبیرخانه کانون های مساجد استان تهران برگزار می شود.

تجهیز ۷۳ کتابخانه کانون فرهنگی هنری مساجد استان البرز

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز گفت: با هدف فرهنگ سازی وقف کتاب و با همکاری شورای شهر کرج، شهرداری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کتابخانه۷۳ مسجد که از کانون فرهنگی هنری برخوردار هستند، تجهیز می شوند.

کتابخانه عمومی مسجد علی ابن ابیطالب(علیه السلام) سهند افتتاح شد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسکو از افتتاح کتابخانه عمومی مسجد علی ابن ابیطالب(علیه السلام) این شهر خبر داد.

برگزاری مسابقه اینترنتی کتاب امت واحده در کانون های مساجد سراسر کشور

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از برگزاری مسابقه کتابخوانی کتاب «امت واحده» به صورت اینترنتی در کانون های مساجد کشور خبر داد.

وقتی فعل خواستن و علاقه به کتاب، در روستایی کوچک صرف می‌شود

اهالی روستای «پوده» از توابع شهرستان دهاقان استان اصفهان، حالا بسیار خرسند هستند که روستایشان به عنوان یکی از روستاهای دوست‌دار کتاب در سطح کشور انتخاب شده است.

برگزاری مسابقه کتابخوانی کتاب امت واحده در قزوین

    مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از برگزاری مسابقه کتابخوانی کتاب «امت واحده» در کانون های مساجد استان خبر داد.      

۱۷۵ کتابخانه مسجد در استان اصفهان تا پایان سال جاری مجوز فعالیت دریافت می کنند

حجت الاسلام معتمدی به انجام مراحل سهمیه بندی، شناسایی و ارزیابی کتابخانه های مساجد استان اشاره کرد و از صدور ۱۷۵ مجوز کتابخانه مسجد تا پایان سال جاری خبر داد.

آموزش کتابداران افقی نو در کتابخانه های مساجد

آموزش تخصصی کتابداران کتابخانه‌های مساجد، نتایج بسیار درخشانی برای کتابخانه‌های مساجد رقم خواهد زد.

دوره آموزشی کتابدران کانون های مساجد استان سمنان برگزار می شود

مسئول دبیرخانه کانون مساجد استان سمنان از برگزاری دوره آموزشی کتابدران کانون های مساجد این استان خبرداد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -