اهدای بیش از 3 میلیارد ریال کتاب به مدارس و مساجد استان البرز

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از اهدای بیش از سه میلیارد ریال کتاب به مدارس، مساجد، ادارات و مراکز فرهنگی هنری البرز در سال جاری خبر داد.  

اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی دختر پیامبر(ص)

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از شرکت حدود 4 هزار نفر در مسابقه کتابخوانی در سایه سار کتاب برگرفته از کتاب "دختر پیامبر(ص)" در سطح کشور خبر داد و اسامی برگزیدگان این مسابقه را به شرخ ذیل اعلام کرد:

شرکت 4 هزار نفر در مسابقه کتابخوانی "دختر پیامبر(ص)"

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از شرکت حدود 4 هزار نفر در مسابقه کتابخوانی در سایه سار کتاب برگرفته از کتاب "دختر پیامبر(ص)" در سطح کشور خبر داد و گفت: این کتاب شامل وقایع زندگی حضرت زهرا(س) بعد از رحلت حضرت رسول و اثر استاد آیت ا.. محمدعلی جاودان بوده که دبیرخانه استان به صورت کشوری برگزار نمود.

توسعه کیفی کتابخانه‌های مساجد در سطح کشور/ ساماندهی ۶ هزار کتابخانه مخزن‌دار

معاون فرهنگی - هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور، با اشاره به ضرورت توسعه کیفی کتابخانه‌های مساجد در سطح کشور گفت: ساماندهی ۶ هزار کتابخانه مخزن‌دار کشور در دستور کار قرار دارد.

فعالیت های یک کتابخانه روستایی در دو کیلومتری نوار مرزی جمهوری آذربایجان

کتابخانه مکتب الشهدای کانون شهید علایی به جهت فعالیت های گسترده فرهنگی در نوار مرزی جمهوری آذربایجان توانسته به عنوان یکی از کتابخانه های برتر در دومین جشنواره دوستدار کتاب معرفی شد.

راه‌اندازی 228 کتابخانه در کانون‌های مساجد جنوب کرمان

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان از تاسیس 176 کتابخانه باز و 52 کتابخانه مخزن‌دار در کانون‌های مساجد جنوب کرمان خبر داد.  

۹۵ کتابخانه در سطح مساجد لرستان ایجاد شد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد لرستان از ایجاد ۹۵ کتابخانه در سطح مساجد این استان خبر داد.

توزیع 2 هزار جلد قرآن در مساجد مجری طرح تلاوت نور آذربایجان غربی

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون‌های مساجد آذربایجان غربی گفت: توزیع 2 هزار جلد قرآن در مساجد مجری طرح تلاوت نور آذربایجان غربی امسال صورت گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:۴۶۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های شبستانی مساجد خراسان جنوبی اهدا شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، از اهدای چهار هزار و ۶۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های شبستانی، روستایی مساجد استان خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:نیم درصد درآمد شهرداری‌ها در کتابخانه‌های مساجد هزینه شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: بنا بر اجرای برنامه‌های وزارت در دبیرخانه‌های کانون‌های مساجد باید از محل نیم درصد درآمد شهرداری‌ها در کتابخانه‌های مساجد نیز هزینه شود.

قلعه خان خراسان شمالی، روستای برتر دوستدار کتاب

روستای قلعه خان از توابع شهرستان مانه ‌و سملقان، به عنوان روستای برتر دوستدار کتاب در کشور معرفی شد.

درخشش روستای قلعه خان در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران

روستای قلعه خان، از توابع شهرستان مانه و سملقان به همت فعالیت های کانون فرهنگی و هنری «چهارده معصوم»علیهم السلام مسجد این روستا، جزء برگزیدگان دومین جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب شناخته شد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -