کانون و کتابخانه امام خامنه ای در نوشهر افتتاح می شود

مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران از افتتاح کانون و کتابخانه امام خامنه ای(مد ظله العالی) در روستاي علی آباد نوشهر همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور مديركل فرهنگ وارشاداسلامي استان خبر داد.

نمایشگاه کتاب بهار قرآن درشهرستان زیرکوه گشایش یافت

نمایشگاه کتاب بهار قرآن با همکاری کانون فرهنگی هنری امام علی(ع)،با حضور مهندس عسکری بخشدار مرکزی،شهردار وجمعی از مسئولین شهرستان گشایش یافت.

به مناسبت ماه مبارک رمضان، نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در بندر آستارا دایر شد.نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در بندر آستارا دایر شد

احمد داداش زاده، مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری موسی بن جعفر(علیه السلام) مصلی آستارا در آیین افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: این نمایشگاه به همت کانون فرهنگی و هنری موسی بن جعفر(علیه السلام) مصلی آستارا و با همکاری ستاد نماز جمعه در محل مصلی نماز جمعه برپا شده است.

افتتاح نخستین کتابخانه در کانون فرهنگی هنری منتظران ظهور شهر چمگلک

نخستین کتابخانه مسجد در کانون فرهنگی هنری منتظران ظهور شهر چمگلک با همکاری دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان افتتاح شد.

کاشانی‌ها ماه رمضان میز کتاب در مساجد می‌گذرانند

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از اجرای طرح میز کتاب در مساجد ویژه ایام مبارک ماه رمضان به عنوان یکی از طرح‌های ارسالی به دبیر خانه پایتخت کتاب ایران خبر داد.

مجوز فعالیت 5 کتابخانه در کانون‌های مساجد دامغان صادر شد

مجوز فعالیت پنج کتابخانه در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد دامغان صادر شد.

ویژه کتابداران کانون های مساجد؛ اعلام برگزیدگان مسابقه نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور

دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه اسامی ۱۰۰ نفر برگزیده مسابقه نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور را اعلام کرد.

کتابدار مساجد مرکزی برگزیده مسابقه جامع کتابخانه های مساجد کشور

کتابدار کانونهای مساجد استان مرکزی در بین برگزیدگان مسابقه نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور قرار گرفت.

تقویت کارکرد مساجد با وجود کتابخانه

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: مسجد چیزی بیش از یک مکان مقدس است و جائی است که در مسائل سیاسی نیز نقش مهمی داشته و از همین نقطه می توان اتحاد میان مردم را رقم زد.

نخستین کتابخانه تخصصی" آثار امام خمینی (ره ) " در بجنورد گشایش یافت

کتابخانه تخصصی " آثار امام خمینی (ره )" در بجنورد همزمان با فرا رسیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله خمینی (ره)، بنیاگذار انقلاب اسلامی ایران با حضور مسئولان کشوری و استانی راه اندازی شد.

روستاهای دوستدار کتاب برای کدام طرح‌هایشان برگزیده شدند؟

برگزیدگان روستاهای دوستدار کتاب در حضور سیدعباس صالحی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های کشور به تشریح طرح‌های خود پرداختند.

روستاهای بالای 1500 نفر جمعیت صاحب کتابخانه می‌شوند

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: در تلاش هستیم روستاهای بالای 1500 نفر را به کتابخانه مجهز کنیم.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -