برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی ضربه دوازدهم درکانون شهید روحی مشهد

مسابقه بزرگ کتابخوانی ضربه دوازدهم در هفته عفاف و حجاب با هدف آشنایی هر چه بیشتر اقشارجامعه با واقعه قیام مسجد گوهرشاد و مسئله کشف حجاب توسط تشکل تخصصی ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی استان در بین آحاد جامعه در سطح استان برگزار می شود.

(۱۰ مرداد) آخرین مهلت شرکت در مسابقه عفاف و حجاب+دریافت سوالات و کتاب

مسابقه بزرگ کتابخوانی عفاف و حجاب از کتاب «دلایل عقلی حجاب» تا (۱۰ مرداد) تمدید شد. فایل متنی کتاب و سوالات مسابقه را در این خبر دریافت کنید.

برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سمنان

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در این استان خبر داد.

تفکری مسجدی / ابتکار کانون باقر العلوم در ترویج فرهنگ مطالعه

کانون روستایی باقرالعلوم مسجد جامع جیرده شفت با اقدامی ابتکاری در کتابخانه مسجد موجب ترویج فرهنگ مطالعه در روستا شده است.

روستاهای یزد میزبان فعالیت کتاب خانه های تخصصی

کتابخانه هایی تخصصی به نام شبستان در 80 روستای استان یزد در حال فعالیت هستند.

اقدامات کتابخانه روستایی شهدای عشایر برای ترویج کتابخوانی در مناطق محروم/ از «کتابخانه‌های خانگی» تا «کتابخانه سیار»

جابر اسدی، مسئول کتابخانه شهدای عشایر روستای فرسش (روستای برگزیده جشنواره روستاهای دوستدار کتاب)، ضمن معرفی پیشینه فرهنگی- مذهبی این روستا و اشاره به طرح‌های اجراشده برای ترویج کتابخوانی در میان روستائیان و عشایر، از مسئولان و خیران برای کمک به ساخت کتابخانه عمومی فرسش دعوت کرد.

شرکت کانون های مساجد در جشنواره کتابخوانی رضوی

همزمان با دهه کرامت اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت می کنند.

کتابخانه کانون مصلی دارالعباده یزد افتتاح شد

در مراسمی با حضور آیت الله ناصری، امام جمعه یزد کتابخانه کانون مصلی دارالعباده یزد افتتاح شد.

افتتاح اولین کتابخانه تخصصی مداحان در استان سمنان

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان از افتتاح اولین کتابخانه تخصصی مداحان و کتابخانه ویژه فرق وادیان در استان سمنان خبر داد.

مجهز شدن کانون فرهنگی و هنری روستای قلعه خان به تجهیزات کتابخانه ای

کانون فرهنگی و هنری روستای قلعه خان به تجهیزات کتابخانه ای با ارزش ۶۰ میلیون ریال مجهز شد.

نمایشگاه قرآن و عترت در طبس خراسان جنوبی برپا می شود

مسئول نمایندگی دبیرخانه کانونهای مساجد شهرستان طبس استان خراسان جنوبی از برپایی نمایشگاه «قرآن و عترت» به همت کانون فرهنگی هنری ثارالله این شهرستان خبر داد.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -