کتابخانه مسجد امام حسین (ع) شیراز بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفت

کتابخانه کانون فرهنگی و هنری مسجد امام حسین (علیه السلام) شیراز طی مراسمی با حضور اصحاب مسجد، مسئولان و مردم با صرف مبلغ ۲۵۰ میلیون ريال بازسازی و برای استفاده عموم مورد بهره برداری قرار گرفت.

مسابقه بزرگ کتابخوانی ضربه دوازدهم تمدید شد

مدیرکانون فرهنگی هنری شهید روحی از تمدید زمان مسابقه بزرگ کتابخوانی ضربه دوازدهم به دلیل درخواست های مکرر هموطنان عزیز خبر داد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد خراسان جنوبی: مسابقه کتابخوانی «زندگی به سبک خورشید» در مساجد خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری خراسان جنوبی گفت: مسابقه «زندگی به سبک خورشید» در کانون های مساجد استان در حال برگزاری است و تا ۱۵ شهریور ادامه دارد.

اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان برگزار می شود اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان برگزار می شود

دبیر ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان خبرداد: اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در مجتمع آموزشی شهید مطهری بندر انزلی برگزار می شود.

برگزاری مسابقه فرهنگی«عفاف و حجاب» برگزاری مسابقه فرهنگی«عفاف و حجاب»

حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول ستاد جشن‌های مردمی دهه کرامت گیلان از برپایی مسابقه فرهنگی«عفاف و حجاب»در این ایام خبر داد و گفت: این مسابقه فرهنگی به همت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان و با همکاری کانون فرهنگی و هنری امام صادق(علیه السلام) فومن برگزار می شود.

سرانه كتابخانه هاي مساجد با توجه به رتبه بندي كانون ها واريز مي شود

كارشناس اداري و مالي دبيرخانه كانون هاي فرهنگي هنري مساجد مازندران گفت: كانون هاي فرهنگي هنري برخوردار از كتابخانه مساجد، در سه درجه يك تا سه به ترتيب از ۳۰۰تا ۱۰۰هزار تومان كمك هزينه دريافت مي كنند.

برگزاری مسابقه کتابخوانی سبک زندگی رضوی

مسابقه کتابخوانی سبک زندگی رضوی به همت کانون فرهنگی هنری امام حسن مجتبی(ع) شهرستان تیران و مساعدت اداره کل کتابخانه های مساجد کشور به مناسبت دهه کرامت برگزار می شود.

كتابخانه كانون علامه طبرسي قائمشهر تجهيز شد

مسئول ستادهماهنگي و نظارت بركانون هاي فرهنگي هنري مساجد مازندران از اهداي تعدادي قفسه كتاب به كتابخانه كانون فرهنگي هنري علامه طبرسي مسجد امام حسن مجتبي(عليه السلام) روستاي شيخ گلي خبر داد.

اهداء تجهیزات کتابخانه‌ای به کانون‌های مساجد دزفول

هم زمان با بزرگداشت دهه کرامت تجهیزات کتابخانه‌ای به ارزش ٥٠٠ میلیون ریال به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اهدا شد.

طرح شبکه دوستدار کتاب روستایی در کهنوج برگزار می شود

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: طرح شبکه دوستدار کتاب روستایی توسط کانون فرهنگی هنری فاطمه ها در دهکهان جهت ترغیب خانواده ها به فرهنگ کتابخوانی برگزار می شود.

کانون های فرهنگی و کتابخانه های عمومی نیازمند حمایت ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن ابراز خرسندی از افزایش اعتبارات حوزه های دینی، افزود: کانون های فرهنگی و هنری مساجد و کتابخانه های عمومی نیازمند حمایت ویژه ای از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.

کتابخانه‌های شبستان از موثرترین برنامه‌های اوقات فراغت است

کارشناس فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی کاشان از فعالیت ۶ کتابخانه شبستان روستایی در روستاهای دارای روحانی مستقر در کاشان خبر داد و این کتابخانه ها را از طرح های موثر در ایام اوقات فراغت برشمرد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -