مهم ترین کتابخانه های اسلامی در کنار مسجد، بنا شدند/لزوم تقویت فرهنگ کتابخوانی

مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با تاکید بر تقویت فرهنگ کتابخوانی، گفت: مهم ترین کتابخانه های اسلامی در کنار خانه های خدا بر زمین یعنی مسجد بنا شدند.

امکانات مساجد، امامان جماعت، کتابخانه ها در افزایش معرفت جامعه، تاثیرگذار است

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با تاکید بر لزوم تحول و نگرشی در مساجد، گفت: امکانات مساجد، امامان جماعت، کتابخانه ها در افزایش معرفت جامعه، تاثیرگذار است.

تجلي محرم در کتابخانه هاي مساجد

کتابخانه مساجد در ماه محرم با برگزاری برنامه های ویژه، این ماه سراسر درس و عبرت را به خوبی برای همگان، معرفی می کنند که می طلبد به این نهادهای فرهنگی، توجه بیشتری صورت گیرد.

ایستگاه فرهنگی در کتابخانه کانون صراط سوادکوه برپا شد

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری صراط کارمزد سوادکوه از برپایی ایستگاه فرهنگی با کتاب هایی با مضامین عاشورا همزمان با ماه محرم در کتابخانه این کانون خبر داد.

همزمان با ۱۹ مهر روز تجدید پیمان کانون های فرهنگی هنری مساجد با ولایت؛ تجهیزات کتابخانه ای بین کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل توزیع شد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: همزمان با ۱۹ مهر روز تجدید پیمان کانون های فرهنگی هنری مساجد با ولایت تجهیزات کتابخانه ای بین کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل توزیع شد.

فعالیت ٢٨٥ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان

مدیر دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان از فعالیت ٢٨٥ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان خبر داد .

برگزاری دوره آموزشی کتابداری ویژه کتابداران کانون های مساجد استان همدان

دوره آموزشی ویژه کتابداران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان همدان امروز (۱۵ مهر) در کانون امام علی (ع) برگزار شد.

کتابخانه های کانون های مساجد می تواند به پایگاهی برای نشر ارزش های نظام تبدیل شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه مهمترین کتابخانه های صدر اسلام و بعد از آن کتابخانه های مساجد بودند، افزود: کتابخانه های مساجد می تواند به پایگاهی برای نشر و ارزش های نظام تبدیل شود.

مطالعه کتاب در کتابخانه کانون فرهنگی و هنری میعاد سوادکوه شمالی در ماه محرم به اوج می رسد

کتابخوانی و مطالعه در کتابخانه باز کانون فرهنگی و هنری میعاد مسجد حضرت ابوالفضل(علیه السلام) سوادکوه شمالی در ماه محرم و رمضان به اوج می رسد و دل های تشنه به افزایش علم را همچون باران، سیراب می سازد.

لزوم توجه به کتابخانه مساجد به عنوان مهم ترین نهاد فرهنگی در روستا

کتابخانه مساجد، مهم ترین نهاد فرهنگی در روستا، نیازمند توجه بیشتری از سوی مسئولین است چرا که این مراکز در توسعه کشور، تاثیرگذار هستند و روستانشینان اطراف هم می توانند از این موهبت، بهره مند شوند.

اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی اعتکاف نیکان اعلام شد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی برندگان مسابقه کتابخوانی اعتکاف نیکان را اعلام کرد.

فراخوان مسابقه سراسري كتابخواني نماز در مساجد مازندران توزيع شد

مسئول ستادهماهنگي و نظارت بركانون هاي فرهنگي هنري مساجد مازندران از توزيع فراخوان مسابقه سراسري كتابخواني نماز در مساجد استان خبر داد و گفت: پايان آذرماه جاري آخرين مهلت شركت دراين مسابقه اعلام شده است.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -