تمدید جشنواره‌ عشایر و روستاهای دوستدار کتاب

دبیر اجرایی جشنواره‌ عشایر و روستاهای دوستدار کتاب از تمدید مهلت ارسال پرونده‌های سومین دوره‌ این جشنواره خبر داد.

کتاب های به روز از نیازهای کتابخانه کانون شهدای گمنام تنکابن/خروجی مطلوب از نتایج عدم موازی کاری فرهنگی

کتاب های به روز برای دانشجویان و سن جوان از نیازهای کتابخانه کانون فرهنگی و هنری شهدای گمنام، مسجد صاحب الزمان(عج) تنکابن با دو هزار جلد کتاب و اقبال علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است.

نام‌گذاری خیابان‌های یک روستای فارس برای ترویج کتابخوانی

قاسم زراعتی، رئیس شورای اسلامی روستای تاریخی و هدف گردشگری از نام‌گذاری خیابان‌های یک روستای فارس برای ترویج کتابخوانی خبر داد

لزوم توجه به تجهیز نمودن کتابخانه ها با کتاب هایی درباره بانوان/ارتقاء جایگاه زن نیازمند اهتمام است

یکی از اساتید دانشگاه با تاکید بر اینکه در نظر گرفتن کتاب هایی درباره بانوان در کتابخانه های کانون های مساجد، مورد توجه بیشتر قرار گیرد، گفت: ارتقاء نقش زن و هویت این قشر تاثیرگذار در جامعه، بسیار مهم است.

اعلام فراخوان «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در کرمانشاه

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد و نهاد کتابخانه های عمومی کشور سومین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب را برگزار می کند.

برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی «سلام بر ابراهیم» در سطح کانون های کهگیلویه و بویراحمد

حجت الاسلام رضا قاسمی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمدگفت: مسابقه بزرگ کتابخوانی «سلام بر ابراهیم» به همت دبیرخانه مساجد استان فارس و با همکاری ستاد عالی کانون های فرهنگی مساجد به صورت کشوری برگزار می شود.

گذری بر کتابخانه های مساجد نجف آباد کتابخانه های مساجد، شبستان علم و فرهنگ در شهر علم و ایثار

کتابخانه های عمومی مساجد، شبستان علم و فرهنگ در شهر علم و ایثار، نجف آباد هستند که دین و علم و دانش را به هم پیوند زده اند.

۱۲ هزار و ۹۰۰ کتابخانه باز و مخزن دار در مساجد کشور فعال هستند

مدیرکل کتابخانه های ستاد عالی کانون های مساجد کشور از فعالیت ۱۲ هزار و ۹۰۰ کتابخانه باز و مخزن دار در مساجد کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۶ هزار و ۳۹۸ کتابخانه مخزن دار است.

۱۳۷ کتابخانه کانون های فرهنگی هنری در مساجد استان فعال است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: ۱۳۷ کتابخانه مخزن دار در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فعال است که از تعداد ۲۴ درصد در مساجد مناطق روستایی قرار دارد.

بانک اطلاعاتی کتابخانه های مساجد و کتابداران تقویت شود

مدیرکل کتابخانه های مساجد ستاد عالی کانون های مساجد کشور برتقویت بانک اطلاعاتی در حوزه کتابخانه های مساجد و کتابداران در سطح استان ها تاکید کرد.

برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی «سلام بر ابراهیم» به همت دبیرخانه کانون های مساجد فارس

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی «سلام بر ابراهیم» به همت این دبیرخانه خبر داد و گفت: این مسابقه با همکاری ستاد عالی کانون های مساجد به صورت کشوری برگزار می شود. 

تاسیس کتابخانه های عمومی مساجد در روستاها و شهرها فرصتی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن گفت: شهرستان فریدن برای پایتخت کتاب نامزد شد و مستندات لازم برای این موضوع ارائه شده است.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -