کتابخانه های مساجد مازندران با برپایی سفره هفت سین به استقبال عید نوروز می روند

کتابخانه های مساجد مازندران با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری به قرار گرفتن کتاب در سبد فرهنگی خانوار با برپایی سفره هفت سین و چیدن کتاب هایی که اول نامشان حرف «سین» قرار دارد به استقبال عید نوروز و عمل به منویات معظم له می روند.

ضرورت تجهیز کتابخانه‌های کانون‌های مساجد

امام جمعه قاین تجهیز کتابخانه های مساجد به کتب مورد نیاز جوانان از جمله کتب کمک درسی و دانشگاهی را یکی از راههای موثر در جذب جوانان ذکر کرد و گفت: هنگامی که پای جوان به مسجد باز شود، به دنبال‌آن دوستان وی نیز به مساجد می آیند.

تجهیز کتابخانه های مسجدی مرند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند از تجهیز کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد این شهرستان خبر داد.

کاروان تجهیزات «نور» راهی کانون‌های فرهنگی هنری خراسان جنوبی شد

کاروان تجهیزات کتابخانه ای با عنوان «نور» در بیست و چهارمین سالگرد تاسیس ستادعالی کانونهای مساجد کشور راهی کانونهای فرهنگی هنری خراسان جنوبی شد.

۲۷۱ کتابخانه مساجد در سطح خراسان جنوبی فعالیت می کنند

رئیس دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از فعالیت ۲۷۱ کتابخانه مساجد در سطح خراسان جنوبی خبر داد و گفت: تاکنون ۸۰۰ مرکز تلاوت نور در استان راه اندازی و ثبت رسمی شد.

بازدید برگزیدگان کانون های مساجد یزد از کتابخانه «آیت الله مرعشی» قم

در مراسمی، برگزیدگان کانون های مساجد یزد از کتابخانه « آیت الله مرعشی» شهر مقدس قم بازدید کردند.

کتابخانه کانون شهید صفازاده محمود آباد نهاد فرهنگی در روستای اهلم

یکی از مدرسین دانشگاه با اشاره به اینکه بچه های مسجدی با حضور در کانون های مساجد یک مبلغ فرهنگی هستند، گفت: کتابخانه کانون فرهنگی و هنری شهید صفازاده روستای اهلم محمود آباد نهاد فرهنگی مهم در این روستا به شمار می آید.

تجهیز کتابخانه های مساجد، گامی در جهت ارتقای فرهنگ است

معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی مهدویت با ابراز تحسین از فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد، تجهیز کتابخانه های این مراکز را گامی در جهت ارتقای فرهنگ دانست.

اهدای ٢٠٠ عنوان کتاب به کانون های مساجد استان سمنان

همزمان با سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد، ٢٠٠ عنوان کتاب به کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان اهداء شد.

کانون های مساجد، محور وحدت هستند/ کتابخانه های مساجد عامل پیشرفت روستاها

امام جمعه دابو و دشت سر آمل با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد، محور وحدت به شمار می آیند از کتابخانه مساجد به عنوان مهم ترین نهاد فرهنگی در روستاها و عامل پیشرفت نام برد.

۸۹ مسجدآذربایجان غربی مجهز به کتابخانه و سیستم رایانه‌ای هستند

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۸۹ مسجد استان آذربایجان غربی مجهز به کتابخانه و سیستم رایانه‌ای هستند.

فعالیت 68 کتابخانه باز در کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان گلستان

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان گلستان از فعالیت 68 کتابخانه باز در سطح استان خبر داد و گفت: در مجموع 252 هزار و 811 عنوان کتاب در کتابخانه ها موجود است.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -