کتابخوانی در تیران و کرون افزایش یافت

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون گفت: تاسیس و راه اندازی کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد این شهرستان باعث افزایش علاقه ساکنان این خطه به کتابخوانی شده است.

دبیر ستاد عالی کانون فرهنگی و هنری مساجد کشور در حاشیه طرح کتابخانه گردی:ارتباط مردم با کتاب آسیب‌های اجتماعی را کاهش می دهد

دبیر  ستاد عالی کانون فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: ۱۴ هزار کتابخانه قفسه باز و مخزن دار در مساجد کشور داریم. ان‌شالله در سال ۹۷ تلاش می‌کنیم به یک استانداردی در کتابخانه مساجد برسیم. تا از فضای مساجد برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی استفاده شود.

مدیر کل کتابخانه های ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری کشور:کتابخانه گردی نقش موثری در استقبال مردم از کتابخانه دارد

سید ابوالفضل هاشمی گفت: طرح کتابخانه گردی قطعا در افزایش استفاده مردم از کتابخانه نقش دارد

معاون ستاد عالی کانون های مساجد کشور:۱۴ هزار کتابخانه در مساجد دایر است

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت: با رشد قابل توجه، تعداد کتابخانه های مساجد به ۱۴ هزار مورد رسیده است.

وجود 150 کتابخانه در کانون مساجد قزوین

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین با بیان اینکه مسجد پایگاه اجتماعی جهان اسلام است، گفت: با توجه به اهمیت و رسالت این جایگاه، دشمنان درصدد هستند کانون وحدت را خدشه‌دار کنند.

فعالیت ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد خراسان‌جنوبی

مسئول دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی گفت: ۳۰۰ کتابخانه در سطح مساجد استان در بحث فرهنگ کتاب خوانی فعالیت دارند.

همزمان با دهه نکوداشت کانون مساجد انجام شد: توزیع هزار جلد کتاب در مساجد تیران و کرون

همزمان با دهه نکوداشت کانون های فرهنگی هنری مساجد هزار جلد کتاب در کتابخانه های فعال مساجد تیران و کرون توزیع شد.

حجت الاسلام ارزانی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما:فعالیت ۱۴ هزار کتابخانه در مساجد کشور

دبیر ستاد کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد از فعالیت ۱۴ هزار کتابخانه در مساجد سراسر کشور خبر داد.

راه‌اندازی و تجهیز 38 کانون فرهنگی و کتابخانه‌های مساجد جدید در استان

دبیر هیات نظارت و هماهنگی بر کانون‌های فرهنگی مساجد کردستان گفت: 38 کانون فرهنگی و کتابخانه‌های مساجد جدید در استان راه‌اندازی و تجهیز شده است.

تجهیز بیش از 1300 کتابخانه در مساجد استان اصفهان/ مسجد تنها محل عبادت نیست

رئیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اصفهان از تجهیز بیش از هزار و 300 کتابخانه در مساجد استان اصفهان خبر داد و گفت: با وجود هزار و 870 کانون فرهنگی، هنری مساجد در استان اصفهان، این استان رتبه نخست کشور در این زمینه را از آن خود کرده است.

باید از امکانات عمومی مثل مساجد برای کتاب‌رسانی استفاده کرد/ با راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار مخالفم

معاون فرماندار گناباد گفت: با راه‌اندازی کتابخانه‌های سیار و ایجاد هزینه برای دولت مخالف هستم.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -