سردار کارگر در گفتگو با شبستان: تقویت کتابخانه مساجد بسیاری از معضلات محلات را حل می کند

رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس گفت: مساجد یک سنگر فرهنگی هستند که بدون کتاب دیگر فرهنگی نخواهند بود.

کتابخانه‌های کانون های مساجد بستر مناسبی برای جذب جوانان و نوجوانان به مسجد هستند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد زیرساخت‌های مناسبی برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد هستند گرچه این کتابخانه‌ها باید پویاتر باشند.

کتابخانه کانون های مساجد می توانند نقطه عطف مقابله با توطئه های فرهنگی باشند

حجت الاسلام طالبی مازندرانی معتقد است، کتابخانه های کانون های مساجد ظرفیت عظیمی در راستای پاسخگویی به نیاز مطالعه مردم فراهم کرده است.

ترویج مطالعه ماموریت اصلی کانون های مساجد/راه اندازی کتابخانه دیجیتال در مساجد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ترویج مطالعه را ماموریت اصلی کانون های مساجد عنوان کرد و گفت: راه اندازی کتابخانه های دیجیتال در مساجد کمک می کند تا در فضایی کوچک با حجم وسیع اطلاعات، زمینه دسترسی آسان نسل جوان را به کتاب فراهم کنیم

امکانات ارتباطی دیجیتالی به فعال‌تر شدن کتابخانه مساجد کمک می‌کند

مجری کارشناس فرهنگی هنری رادیو فرهنگ معتقد است که نمایشگاه کتاب می تواند در بحث استفاده از امکانات دیجیتالی کتاب به کتابخانه های مساجد کمک کند.

نقش کانون‌های مساجد در تجهیز کتابخانه‌ها پررنگ است/ باید از پتانسیل پنهان کانون ها را شناخت

حجت‌الاسلام باباگلزاده با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در ترویج کتابخوانی و تجهیز کتابخانه‌های محلات موفق عمل کردند، گفت: این کانون‌ها از ظرفیت و پتانسیل خوبی برخوردارند.

کتابخانه‌های اصیل همواره در جوار مساجد ایجاد شده‌اند

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به ظرفیت این مراکز در توجه به بحث فرهنگی، گفت: از دیرباز کتابخانه‌های اصیل در کنار مساجد شکل گرفتند و فعالیت می‌کردند.

دبیر ستاد عالی کانون های مساجد در گفتگو با شبستان خبرداد؛ کتابخانه های مساجد رتبه بندی می شوند/ خبرهای خوش برای جوانان مسجدی / راه اندازی شعبات انجمن سینمای جوان در کانون های مساجد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی از طرح رتبه بندی کتابخانه های مساجد خبر داد و گفت: در حوزه سینمایی نیز طی مذاکراتی که با سازمان سینمایی داشتیم، برخی از شعبات انجمن سینمای جوان در کانون های مساجد راه اندازی می شود.

مسجد؛ رساترین تریبونِ معرفی کتاب/کانون های مساجد به کتابخانه تخصصی مهدویت مجهز شوند

یک کارشناس مهدوی گفت: امامان جماعت مساجد می توانند در سخنرانی کوتاه خود میان دو نماز به معرفی کتاب بپردازند و کتب خوب مهدوی را معرفی کنند زیرا یکی از علت های پایین بودن سرانه مطالعه، عدم آشنایی مردم با کتاب های خوب است.

تجهیز کتابخانه‌های مساجد با خرید از نمایشگاه کتاب

حکیم معانی گفت: اگر کتابخانه های مساجد با خرید از نمایشگاه کتاب تجهیز شوند، شاهد رونق نمایشگاه و کتابخانه‌های مساجد خواهیم بود و می‌توانیم امیدوار باشیم قشر مسجدی‌رو هم مطالعه بیشتری داشته باشد.

دعوت کتابخانه ملی از کتابداران کانون های مساجد برای عضویت در انجمن کتابداران

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل کتابخانه ملی از کتابداران کتابخانه های مساجد کشور دعوت کرد تا با عضویت در انجمن کتابداران کتابخانه ملی از مزایای این انجمن بهره مند شوند.

برخی مساجد به مثابه یک کتابخانه عمومی فعالیت می کنند

دهقانی با اشاره به نقش موثر کانون‌های مساجد در ترویج کتابخوانی در جامعه گفت: تعداد زیادی از جوانان از قرائت‌خانه‌ها و کتابخانه‌های مساجد استفاده می‌کنند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -