مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان خبر داد : اعطای ۷ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های مساجد استان اصفهان

حجت الاسلام نیستانی با بیان اینکه تعداد ۷ هزار جلد کتاب در قالب ۵۴ عنوان کتاب به مناسبت هفته کتاب به کتابخانه های مساجد استان اعطا شده است، گفت: این کتب با ارزش ریالی ۳ میلیارد ریال در بین ۱۱۳۰ کتابخانه مخزن دار استان توزیع شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان: فعالیت ۱۴۲ کتابخانه در کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان

بیکی از فعالیت یکصد و ۴۲ کتابخانه مخزن دار در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان گلستان خبر داد.

وجود ۸۶ کتابخانه فعال در مساجد استان سمنان

موسوی از عضویت ۱۴ هزار و ۸۳۹ نفر در کتابخانه‌های این کانون در استان سمنان خبر داد و گفت: در مجموع ۸۶ کتابخانه در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان فعال هستند.

از نذر و وقف کتاب تا اجرای طرح‌های کتابخوانی برای آشتی مسجدی‌ها با «یار مهربان»

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اجرای طرح‌هایی همچون وقف و نذر کتاب و شنبه‌های کتاب، تجهیز کتابخانه‌های مسجدی، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و تجلیل از نویسندگان اهل قلم در حوزه مسجد می‌کوشند سرانه مطالعه را با محوریت مسجد افزایش دهند.

همزمان با هفته کتاب : اجرای طرح «شنبه های کتاب» در مساجد چهارمحال و بختیاری

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از اجرای طرح «شنبه های کتاب» خبر داد و گفت: این طرح همزمان با هفته کتاب در مساجد استان برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین: ویژه برنامه های هفته کتاب در کانون های مساجد قزوین برگزار می‌شود.

حجت الاسلام رمضانی از برگزاری برنامه های متعدد در هفته کتاب و کتابخوانی در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین خبر داد.

کانون «معرفت»؛ پاتوق کتاب‌خوان‌های حرفه‌ای/ از درآمدزایی تا استفاده از نخبگان در تحقق مسجد تراز

کتابخانه کانون فرهنگی هنری «معرفت» در استان البرز با ۱۵ هزار جلد کتاب، فعالیت شبانه‌روزی حتی در روزهای تعطیل، مجهز بودن به اینترنت، بوفه و فضای تفریحی و ... پاتوق فرهنگی مردم نه فقط در سطح محله و منطقه بلکه استان شده است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور: انس با کتاب؛ از توصیه‌های محوری بیانیه گام دوم انقلاب/ با مدل‌های ساده کتاب‌خوانی را رواج دهیم .

حجت‌الاسلام دکتر ارزانی علم‌آموزی را راه اقتدار و توسعه دانست و گفت: گاه با مدل‌های ساده می‌توان مروج فرهنگ کتاب‌خوانی در کشور شد و از این طریق حتی بزهکاران را در زندان‌ها اصلاح کرد.

مدیرستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان تهران اعلام کرد : مستند فعالیت کتابخانه‌های مساجد استان تهران رونمایی می‌شود.

حجت‌الاسلام قدیریان از رونمایی مستند فعالیت کتابخانه‌های مساجد استان تهران در همایش «بچه‌های مسجد» خبر داد و گفت: بیش از ۴۰۰ نفر از کتاب‌داران، ناشران، مولفان و مسئولان کتابخانه‌های مسجدی در این همایش حضور دارند.

کتابخانه نوپای حضرت خدیجه(س) با وجود قریب به ۶ هزار جلد کتاب اما نیاز بیشتری دارد.

کتابدار کتابخانه حضرت خدیجه(س) رفسنجان تعداد کل منابع کتابخانه، ۵ هزار و ۵۰۰ نسخه کتاب برای رده های سنی مختلف و در زمینه های دینی، روانشناسی و ... است اما با این وجود هنوز منابع کم داریم.

همزمان با هفته کتابخوانی : میز خدمت کتابخانه های کانونهای مساجد همدان در مصلی نماز جمعه

ناهیدی فرد گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی میز خدمت کتابخانه های کانونهای مساجد همدان با هدف معرفی کتابخانه های کانونهای مساجد وترویج فرهنگ کتابخوانی در محل نماز جمعه همدان برگزار می شود.

برنامه های هفته کتاب کانون های مساجد خراسان جنوبی تشریح شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان جنوبی برنامه های کانون های فرهنگی هنری این استان در هفته کتاب را تشریح کرد و گفت: غبارروبی کتابخانه‌ها، اجرای طرح نذر کتاب و تجلیل از کتابداران از جمله این برنامه هاست.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -