با هدف گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور ؛ فراخوان ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

فراخوان ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سال ۱۳۹۸ از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی .

طرح «شنبه های کتاب» با معرفی کتاب «کیمیای محبت» در کانون ام البنین (س) شهرکیان

مسئول کانون فرهنگی هنری ام البنین (س) شهرکیان گفت: در راستای اجرای طرح «شنبه های کتاب»، کتاب «کیمیای محبت» به نویسندگی محمد محمدی ری شهری در مسجد حضرت علی ابن ابیطالب (ع) شهرکیان معرفی شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد جنوب‌ استان کرمان اعلام کرد : افزایش کتابخانه‌های مساجد روستایی

خوبی‌زاده از گسترش کتابخانه‌های مساجد روستایی جنوب‌ استان کرمان خبر داد و گفت: در پی تفاهم کانون‌های مساجد استان با موسسات خیریه، شناسایی خانواده‌های نیازمند و حمایت مالی از آنها و برگزاری دوره های کارآفرینی انجام می‌شود.

طرح «شنبه های کتاب» با معرفی کتاب «من زنده ام» در کانون اندیشه مطهر شهرکرد

مسئول کانون فرهنگی هنری هدایت مسجد امام حسین (ع) شهرکرد گفت: در راستای اجرای طرح «شنبه های کتاب»، کتاب «من زنده ام» به نویسندگی معصومه آباد از اسرای جنگ تحميلی در مسجد امام حسین (ع) شهرکرد معرفی شد.

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور: پویش مردمی «شنبه‌های کتاب»؛ ابتکار کانون‌های مساجد در تربیت کتاب‌خوان حرفه‌ای + جزئیات

سعادتی با اعلام اهداف اجرای طرح «شنبه‌های کتاب»، گفت: این پویش مردمی به‌منظور تربیت کتابخوان‌های حرفه‌ای در ۷۱۸۳ مسجد در حال اجرا است، نقد کتاب، تبادل کتاب، نذر کتاب و اجرای طرح قلّک کتاب از بخش‌های آن است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد مازندران: کتابداران نمونه کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران تقدیر می شوند.

حجت الاسلام علیخانی با اشاره به وجود ۴۶۹ کتابخانه در کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران، گفت: نویسندگان حوزه دین و مسجد مازندران و کتابداران نمونه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان، تقدیر می شوند.

اجرای طرح «شنبه‌های با کتاب» در ۱۵۰۳ مسجد کشور

ارزانی از فعالیت ۱۳ هزار و ۸۱۱ کتابخانه در مساجد کشور خبر داد و گفت: در راستای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی طرح «شنبه‌های با کتاب» توسط کانون‌ها در ۱۵۰۳ مسجد کشور اجرا می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد جنوب کرمان مطرح کرد: کتابخانه «فاطمه‌ها» الگویی موفق برای سایرکتابخانه‌های مساجد

مجید خوبی زاده، گفت: انتظار می رود سایر مسئولین کتاب خانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد در جنوب کرمان، کتاب خانه فاطمه ها را الگوی کار خود قرار دهند.

«شنبه‌های کتاب» در کتابخانه‌های مساجد خراسان شمالی

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از اجرای طرح «شنبه‌های کتاب» در کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد.

مدیرکل امور مجلس کانون‌های مساجد: ۱۴ هزار کتابخانه در مساجد کشور فعال است.

مدیرکل امور مجلس و استان‌های ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی مساجد کشور از فعالیت ۱۴ هزار کتابخانه مساجد در کل کشور خبر داد.

مسئول کتابخانه مسجد آیت الله گلپایگانی لردگان: کتابخانه های مساجد نقش مهمی در ارتقای فرهنگ مطالعه دارند.

اردشیری بابیان اینکه کتابخانه های مساجد نقش مهمی در ارتقای فرهنگ مطالعه دارند گفت: جذب جوانان و نوجوانان به مساجد از دیگر نقش های مهم کتابخانه های مساجد در سراسر کشور است.

مسئول کتابخانه مسجد النبی (ص) شهرکرد: فعالیت بیش از ۷۰۰ عضو در کتابخانه مسجد النبی (ص) شهرکرد

رئیسی گفت: کتابخانه النبی (ص) شهرکرد با پنج هزار جلد کتاب به عموم مردم و ۷۵۰ عضو این کتابخانه خدمت رسانی می کند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -