مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران : تقویت کتابخانه های مساجد یکی از رویکردهای این ستاد است .

حجت‌الاسلام قدیریان از ثبت فعالیت ۳۵۰ هزار نفر از فعالان کانون‌های مساجد تهران در سامانه بچه‌های مسجد خبر داد و گفت: ۴۲۷ کتابخانه مخزن‌دار و ۱۱۱۵ کتابخانه باز با مجوز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد تهران در جوار مساجد فعالیت می‌کنند.

کتابداران برتر کتابخانه‌های مساجد همدان تقدیر شدند .

همایش ترویج فرهنگ کتابخوانی در کتابخانه‌های مساجد همدان با معرفی کانون‌های فرهنگی، هنری برتر استان و تقدیر از کتابداران برتر برگزار شد.

فعالیت ۲۰۰ کتابخانه در کانون مساجد همدان

مدیر ستاد کانون های فرهنگی امور مساجد استان همدان گفت: ۲۰۰ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فعال است.

یک چهارم مساجد کردستان تا سال 1414 کانون و کتابخانه دارند.

مسوول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان گفت: براساس سند تحول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، یک چهارم مساجد باید دارای کانون و کتابخانه باشد که تا سال 1414 باید عملی شود.

۱۵ هزار نفر در مساجد گیلان کتاب می خوانند .

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد گیلان با بیان اینکه کتابخانه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان دارای ۱۵ هزار عضو و ۱۱۵ کتابدار است .

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تاکید کرد : استفاده از سامانه بچه‌های مسجد در اجرای پویش «با کتاب میشه»/ ارسال کتاب به مناطق روستایی به یاد سردار سلیمانی

حجت‌الاسلام دکتر ارزانی با بیان‌اینکه می‌توان و باید از ظرفیت کانون‌های مساجد در اجرای پویش «با کتاب میشه» استفاده کرد، گفت: هر ایرانی یک کتاب به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی به مناطق روستایی ارسال کند.

نماینده کتابخانه ملی در اجرای پویش «با کتاب میشه»: صدرنشینی موضوعات مذهبی در اجرای پویش «با کتاب میشه»

آخوندی با بیان‌اینکه آماده‌سازی کتابخانه‌های روستایی موجب ارتقای معرفت دینی، فرهنگی و علمی روستاییان می‌شود، گفت: بیشتر کتاب‌های واصله به پویش «با کتاب میشه» مربوط به موضوعات مذهبی هستند.

نماینده معاونت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری در اجرای پویش «با کتاب میشه» : همراهی کانون‌های مسجدی در پویش «با کتاب میشه» الگوی دیگر نهادها باشد .

برزگر با اعلام جمع‌آوری ۵۶ هزار جلد کتاب از طریق پویش «با کتاب میشه»، گفت: فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در همراهی با این پویش، الگویی برای سازمان‌ها و نهادها است.

مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: مشارکت گسترده کانون‌های مساجد در اهدای کتاب به روستاها/ ظرفیتی که نباید از ‌آن غافل شویم .

حیدری با اشاره به مشارکت گسترده کانون‌های مساجد در اهدای کتاب به روستاها، گفت: کانون‌های فرهنگی هنری از مهمترین نهادها برای گسترش مشارکت مردم در پویش اهدای کتاب به روستاها هستند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد جنوب‌ کرمان : اجرای طرح «یک شب در مسجد» ویژه نوجوانان/ بچه‌های مسجد پیک کتاب می‌شوند.

خوبی‌زاده با بیان‌اینکه کادرسازی از نیروهای نوجوان اولویت ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد ‌جنوب‌ کرمان است، گفت: در این راستا طرح «یک شب در مسجد» با بخش‌های متنوع همچون آموزش احکام و بازی‌های مذهبی اجرا می‌شود.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد در گفت‌وگو با ایبنا: طرح «شنبه‌های با کتاب» گامی در جهت ترویج کتابخوانی در بین عموم مردم است.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد یزد با اشاره به اجرای نشست «شنبه‌های با کتاب» در مساجد این استان، گفت: این طرح گامی در جهت ترویج کتابخوانی در بین عموم مردم است.

مدیر کانون فرهنگی هنری قدس گرگان: حضور پرشور مردم در مسجد و بالا رفتن میزان مطالعه از ویژگی های طرح شنبه های کتاب

کیقبادی گفت: حضور پر شورتر مردم در نمازهای جماعت و بالا رفتن میزان مطالعه و سطح علمی افراد از ویژگی های طرح شنبه های کتاب است.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -