وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: کتاب و کتاب‌خوانی نه یک فضیلت؛ بلکه یک ضرورت است

صالحی با بیان این‌که متاسفانه نظام آموزش و پرورش نتوانسته میان کودکان و کتاب آشتی برقرار کند،گفت: کتاب و کتاب‌خوانی نه یک فضیلت؛ بلکه یک ضرورت است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مطرح کرد همکاری مساجد پایتخت با کتابخانه مرکزی پارک شهر افزایش بیابد

حجت‌الاسلام دکتر ارزانی با اشاره به ظرفیت کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران برای تعامل با مساجد، گفت: هر قدر این ارتباط و تعامل بیشتر و منسجم‌تر باشد به ارتقای کتابخانه‌های مساجد کمک بیشتری می‌کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل: طرح «شنبه های کتاب» در مساجد استان اجرا می شود

سقاء گفت: طرح «شنبه های کتاب» در بین الصلاتین به همت ائمه جماعات مساجد استان اجرا می شود.

برگزاری نشست های کتاب خوان در مساجد یک پیام تربیتی برای نوجوانان است

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: برگزاری نشست های کتاب خوان در مساجد یک پیام تربیتی برای نوجوانان و جوانان در امر ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی : فعالیت ۱۳ هزار کانون مساجد و ۵ هزار کتابخانه در روستاها

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: امروز این کانون‌ها بیش از ۵۰ درصد روستا‌ها را پوشش می‌دهد و بیش از ۱۳ هزار و ۶۰۰ باب کانون، بیش از ۲هزار و ۸۰۰ کتابخانه مخزن‌دار و ۳هزار و ۱۱۶ کتابخانه باز در روستا فعال است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران اعلام کرد همکاری کتابخانه‌های عمومی تهران با کانون‌های فرهنگی هنری مساجد افزایش می‌یابد

نیکنام گفت: مراودات کتابی بهترین زمینه برای افزایش همکاری میان کتابخانه‌های عمومی استان تهران و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است زیرا ما کتاب‌هایی داریم که شاید در کتابخانه‌های مساجد موجود نباشد.

با افتتاح نمایشگاه کتاب استانی؛ کتابخانه کانون های مساجد خراسان شمالی میزبان علاقه‌مندان به کتاب شد

فعالیت های کتابخوانی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با افتتاح رسمی نمایشگاه کتاب استانی بجنورد در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد: کتاب و کتاب‌خوانی از محورهای اصلی پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران «فهما» است

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ارزانی گفت: هشت عرصه در طرح ملی پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران «فهما» تعریف شده و در آن، موضوع کتاب و کتاب‌خوانی هم‌وزن فعالیت‌های قرآن و عترت(ع) در بالاترین سطح امتیازات قرار دارد.

فعالیت 380 کتابخانه مخزن‌دار و باز در مساجد استان فارس

رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس، گفت: 380 کتابخانه مخزن‌دار و باز در مساجد استان داریم که بعضی از آنها بین 3 تا 4 هزار جلد کتاب دارند، اما تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله داریم.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان تهران اعلام کرد : آمادگی نهاد کتابخانه‌های عمومی تهران برای همکاری با کانون‌های مساجد

نیکنام با بیان اینکه کتابخانه های مساجد از جمله مکان های لذتبخش فرهنگی برای اشاعه فرهنگ دینی در کشور هستند، گفت: آماده همکاری با ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد در کتابخوانی و کتابخانه‌داری هستیم.

بازدید رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور از کتابخانه مرکزی پارک شهر

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی، همراه با جمعی از معاونان و مدیران ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از کتابخانه مرکزی پارک شهر بازدید کرد.

برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی «حماسه حسینی» به همت ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور

همزمان با ماه محرم و ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) مسابقه کتاب‌خوانی «حماسه حسینی» به همت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۸۴۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۴ کتابخانه شهری و ۲۸۴۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۷۰۳۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۵۰۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -