۲۵۱ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی فعال است .

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر تعداد ۲۵۱ کتابخانه در این کانون‌ها با ۱۵ هزار صندلی فعال است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اعلام کرد : قرآن و عترت و کتاب‌خوانی اولویت نخست کانون‌های مساجد در رویداد ملی «فهما»

حجت‌الاسلام دکتر ارزانی با بیان‌اینکه سامانه بچه‌های مسجد زیست‌بومی برای اشتراک تجربیات و تعامل اعضا و فعالان کانون‌های مساجد است، گفت: قرآن و عترت و کتاب و کتاب‌خوانی دو شاخص پرطرفدار و اول در اجرای نخستین رویداد ملی «فهما» هستند.

۱۴هزار کتابخانه در کانون‌های مساجد کشور فعال هستند .

براتی گفت: ۱۴ هزار کتابخانه درکانون‌های مساجد کشور فعال است که نظام‌نامه جامع و هدفمندی برای این عرصه در حال تدوین است.

طرح شنبه‌های کتاب به صورت مردمی و داوطلبانه در کانون های مساجد کشور در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور ادامه داد: ما در طرح شنبه‌های کتاب به دنبال فرهنگ‌سازی و افزایش سرانه مطالعه در سطح جامعه به ویژه در میان نمازگزاران مساجد و اعضای کانون‌های مساجد هستیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اعلام کرد : شرکت بیش از ۲۵ هزار نفر در مسابقه‌های کتابخوانی و تفسیر قرآن رویداد ملی «فهما»

حجت‌الاسلام دکتر ارزانی گفت: تاکنون بیش از ۲۵ هزار نفر در مسابقه‌های کتابخوانی و تفسیر قرآن سامانه فهما شرکت کرده‌اند و این روند رو به رشد با توجه به استقبال گسترده کانون‌ها همچنان ادامه دارد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تهران : تقویت کتابخانه های مساجد یکی از رویکردهای این ستاد است .

حجت‌الاسلام قدیریان از ثبت فعالیت ۳۵۰ هزار نفر از فعالان کانون‌های مساجد تهران در سامانه بچه‌های مسجد خبر داد و گفت: ۴۲۷ کتابخانه مخزن‌دار و ۱۱۱۵ کتابخانه باز با مجوز ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد تهران در جوار مساجد فعالیت می‌کنند.

کتابداران برتر کتابخانه‌های مساجد همدان تقدیر شدند .

همایش ترویج فرهنگ کتابخوانی در کتابخانه‌های مساجد همدان با معرفی کانون‌های فرهنگی، هنری برتر استان و تقدیر از کتابداران برتر برگزار شد.

فعالیت ۲۰۰ کتابخانه در کانون مساجد همدان

مدیر ستاد کانون های فرهنگی امور مساجد استان همدان گفت: ۲۰۰ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فعال است.

یک چهارم مساجد کردستان تا سال 1414 کانون و کتابخانه دارند.

مسوول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کردستان گفت: براساس سند تحول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، یک چهارم مساجد باید دارای کانون و کتابخانه باشد که تا سال 1414 باید عملی شود.

۱۵ هزار نفر در مساجد گیلان کتاب می خوانند .

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد گیلان با بیان اینکه کتابخانه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان دارای ۱۵ هزار عضو و ۱۱۵ کتابدار است .

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تاکید کرد : استفاده از سامانه بچه‌های مسجد در اجرای پویش «با کتاب میشه»/ ارسال کتاب به مناطق روستایی به یاد سردار سلیمانی

حجت‌الاسلام دکتر ارزانی با بیان‌اینکه می‌توان و باید از ظرفیت کانون‌های مساجد در اجرای پویش «با کتاب میشه» استفاده کرد، گفت: هر ایرانی یک کتاب به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی به مناطق روستایی ارسال کند.

نماینده کتابخانه ملی در اجرای پویش «با کتاب میشه»: صدرنشینی موضوعات مذهبی در اجرای پویش «با کتاب میشه»

آخوندی با بیان‌اینکه آماده‌سازی کتابخانه‌های روستایی موجب ارتقای معرفت دینی، فرهنگی و علمی روستاییان می‌شود، گفت: بیشتر کتاب‌های واصله به پویش «با کتاب میشه» مربوط به موضوعات مذهبی هستند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -