معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد:اطلس کتابخانه‌های مساجد کشور به زودی رونمایی می‌شود

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اضافه کرد: کتابخانه‌های مساجد کشور روی نقشه جانمایی شده‌اند و اطلس آن به زودی رونمایی می‌شود.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور: نهاد کتابخانه‌های عمومی از ظرفیت‌های کانون‌های مساجد استفاده خواهد کرد

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: این نهاد از ظرفیت گسترده کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که مورد تأیید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، نهایت استفاده را خواهد برد.

تفاهم‌نامه همکاری ستاد کانون‌های مساجد و نهاد کتابخانه‌های عمومی، امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از سوی مسئولان ارشد این دو دستگاه به امضا رسید.

نمایشگاه کتاب فرصتی مناسب جهت تجهیز کتابخانه مساجد است

نمایشگاه کتاب فرصتی مناسب جهت تجهیز کتابخانه مساجد به کتاب های مورد نیاز مخاطبین، محسوب می شود و در ارتقای کیفی این نهاد فرهنگی بسیار تاثیرگذار است.

ضرورت فرهنگ سازی استفاده از تولیدات داخلی/جانمایی کتاب هایی با موضوع اقتصاد مقاومتی در کتابخانه مساجد

مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی استفاده از تولیدات داخلی و ملی در جامعه، گفت: کتاب هایی با موضوع اقتصاد مقاومتی در کتابخانه مساجد، جانمایی شود.    

جانمایی کتاب های متعددی از پیامبر اعظم(ص) درکتابخانه بعثت بابل

 کتابخانه بعثت بابل با توجه به نامگذاری آن، کتاب های متعددی از پیامبر اعظم(ص) را در خود جهت نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی، جای داده است و در مبعث، ویژه برنامه ای را با حضور اقشار مردم برگزار می کند.   

نمایشگاه کتاب در ساری ویژه هفته معلم افتتاح شد/کتابخانه مساجد، بهترین مکان ترویج کتابخوانی است

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، کتابخانه مساجد را بهترین مکان ترویج کتابخوانی دانست و گفت: تعدد مراکز دانشگاهی یکی از دلایل اقبال مازنی ها به مطالعه است.    

دوره آموزشی کتابداران مساجد چادگان برگزار می شود

دوره آموزشی کتابداران و مسئولان کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان چادگان از (۳۱ فروردین) به مدت ۵ هفته برگزار می شود.

کتابخانه ها و کانون های مزین به نام امام محمدتقی(ع) در ولادت آن حضرت، مروج سیره جوادالائمه

کتابخانه ها و کانون های فرهنگی و هنری مزین به نام امام جواد(علیه اسلام) در ولادت پر خیر و برکت آن حضرت، مروج سیره این امام همام هستند.  

کتابخانه های مساجد براساس نیاز مخاطبین، کتاب تهیه کنند

مولف ۴۰ عنوان کتاب گفت: کتابخانه های مساجد براساس نیاز و سطح سنی و درسی مخاطبین، کتاب تهیه کنند.

تالیفات امام جماعت کانون شهید گمنام بهزادکلا روانه بازار نشر می شود

کتاب های جاذبه و دافعه حجاب و جاذبه و دافعه گناه به همت امام جماعت کانون فرهنگی و هنری شهید گمنام بهزادکلا نکا، اردیبهشت سال جاری، روانه بازار نشر می شوند.  

فعالیت ۵۶۰ کتابخانه در مساجد سیستان و بلوچستان

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری سیستان‌وبلوچستان گفت: در حال حاضر، ۵۶۰ کتابخانه در سطح مساجد استان فعالیت دارند که از این تعداد، ۱۱۰ باب کتابخانه مخزن‌دار و ۴۵۰ کتابخانه نیز دارای سیستم باز هستند.
تا این لحظه تعداد ۶۴۲۸ کتابدار از ۶۶۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۷۵۲۳۸۲۸ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۸۰ کتابخانه درجه یک و ۲۹۴ کتابخانه درجه دو و ۷۹۵ کتابخانه درجه سه و ۱۸۵۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۴۸۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۱۸۵ کتابخانه شهری و ۲۴۲۵ کتابخانه روستایی است و ۶۹۷۱۵۵ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۱۹۱۹۲۳ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۷۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۸۰ کتابخانه شهری و ۳۲۲۸ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۴۱۰۶۵۸ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -