مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد گلستان خبر داد : اهدای کتاب به کانون‌های برتر گلستان در رویداد ملی «فهما»

بیکی از اهدای کتاب به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برتر گلستان در رویداد ملی «فهما» خبر داد.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد: اهدای تجهیزات کتابخانه ای به ارزش ۴۰ میلیون تومان بین کانون های شهرستان بویراحمد

دولت آبادی گفت: تجهیزات کتابخانه ای به ارزش ۴۰ میلیون تومان بین کتابخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان بویراحمد توزیع می شود.

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور اعلام کرد : اهدای کتاب با ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان به کانون‌های برتر طرح‌ ملی «فهما» و مجری «راهکار»

سعادتی با اعلام اهدای کتاب به کانون‌های برتر طرح ملی «فهما» و مشارکت‌کننده در طرح ملی «راهکار»، گفت: این کتاب‌ها به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان و در موضوعات عمومی، کمک آموزشی، کودک و مذهبی هستند.

کتابخانه های فعال در کانون‌های مساجد آذربایجان‌شرقی تجهیز می‌شوند.

همزمان با ماه مبارک رمضان، کتابخانه‌های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان‌شرقی با کتب عمومی و تخصصی تجهیز می شوند.

مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی: سهم نیم درصد از بودجه شهرداری به کتابخانه کانون های مساجد نیز تخصیص یابد

مدیرستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان شمالی با بیان اینکه بر اساس قانون، ‌نیم درصد از بودجه شهرداری‌ها باید به کتابخانه‌ها اختصاص یابد که این بودجه تنها شامل کتابخانه‌های عمومی می‌شود، خواستار سهیم شدن کتابخانه کانون ها از این بودجه شد.

کانون فرهنگی هنری شهید روحی مشهد محلی ویژه برای دوستداران کتاب

یکی از مهمترین فعالیت هایی که در کانون های مساجد به آن پرداخته می شود کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه است که در این حوزه کانون های موفقی هم در سطح کشور وجود دارد و یکی از این کانون ها، کانون شهید ابراهیم روحی در مشهد است.

از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ؛ ۱۵۰۰جلد کتاب به کتابخانه کانون های مساجد استان گلستان اهدا شد

عادله کشمیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت : ۱۵۰۰ جلد و در حدود ۲۰۰ عنوان کتاب به کتابخانه کانون های مساجد استان گلستان اهدا شد.

یک استاد حوزه و دانشگاه: تبیین جایگاه مساجد در داستان های انقلابی/ انقلاب پیوند دهنده مسجد و ادبیات بود

حجت الاسلام نظری معتقد است، مزین شدن ورودی مساجد به کتابخانه ای جامع به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی در افزایش سرانه مطالعه خواهد داشت.

تلاش کانون فرهنگی هنری سراج برای کتابخوان کردن مردم

اسدی از اجرای برنامه شنبه های با کتاب و استفاده از فضای مجازی برای معرفی کتاب به منظور افزایش سطح مطالعه و کتابخوانی در بین مردم روستای باورس خبر داد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل: طرح «شنبه های کتاب» برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح عموم جامعه است

سقاء گفت: طرح «شنبه های کتاب» با محوریت مساجد برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح عموم جامعه است.

طرح ترویج فرهنگ کتابخوانی «مسجد جابری» با استقبال نمازگزاران مواجه شده است

مسجد جابری در محله دلگشا برای شادی روح درگذشتگان، طرحی را اجرا می کند که علاوه بر هدیه جاودانه برای اموات، فرهنگی را هم ترویج می کند و آن طرح خیرات کتاب است.

کارشناس فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها : ساختار تبلیغ کتاب در مساجد سرانه مطالعه را افزایش می‌دهد

حجت الاسلام ابولحسنی معتقد است، شکل گیری سیستم تبلیغ کتاب در شبکه گسترده مسجد باعث می شود که مشکل سرانه مطالعه در کشورمان تا حدود زیادی حل شود.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -