نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور منتشر شد

نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور نوشته 'سید ابوالفضل هاشمی' و 'عباس گیلوری' به همت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد منتشر شد. به گزارش روز سه شنبه خبرنگار معارف ایرنا، در پیشگفتار این کتاب به نقل از حجت الاسلام و المسلمین 'حمیدرضا ارباب سلیمانی' دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور آمده است: این نظام نامه همه اصول و قوانینی را در بر دارد که برای گردآوری، سازماندهی، مدیریت، برنامه ریزی و ارایه انواع مختلف خدمات کتابخانه ای و تولید انواع پایگاه های اطلاعاتی در کتابخانه های مساجد ضروری است.

۳۱ کتابدار و مدیر فعال کانون های مساجد خراسان شمالی بیمه شدند

شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی به خبرنگار شبستان در بجنورد گفت: به مناسبت 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی، هنری مساجد 31 کتابدار و مدیر فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد تحت پوشش بیمه صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران قرار گرفتند. وی افزود: در پی تلاش های ستاد عالی کانون های فرهنگی، هنری مساجد کشور و حمایت های وزیر ارشاد مقرر است امسال 2 هزار نفر از کتابداران و مدیران فعال کانون های مساجد کشور از طریق صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران، از مزایای بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شوند. شیرازیان سهمیه استان خراسان شمالی از مجموع این آمار را 43 نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد 23 نفر مدیرکانون و 20 نفر کتابدار است که مابقی افراد تاپایان سال بیمه خواهند شد.

کانون تخصصی کتابخانه ای مانه وسملقان مجهز به نرم افزار مهر مساجد شد

مدیرکانون تخصصی کتابخانه ای مانه وسملقان ازنصب نرم افزار مهر مساجد در کتابخانه کانون خبر دادو گفت: این نرم افزار 40هزار کتاب را در خود ثبت کرده و  قابلیت  ثبت اطلاعات جامع از همه کتاب ها، خواندن بارکد و انواع گزارش گیری ها را دارد. به گزارش روابط عمومی دبیر خانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛ ابراهیم شاکری مدیر کانون فرهنگی هنری حجه ابن الحسن  مانه وسملقان گفت :  این کانون واقع  در شهر آشخانه از توابع شهرستان مانه سملقان است و  اولین کانون در سطح خراسان شمالی است که مجهز به نرم افزار مهر مساجد است

نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری شبستان، کتاب نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور امروز با حضور سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا رضایی، نماینده رییس جمهور در امر اقامه نماز، بهمن دری، معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد و پدر شهید محمد جهان آرا رونمایی شد.

کانون‌های تخصصی توانایی ارائه خدمات بامحتوا به دستگاه‌های اجرایی دارند

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت الاسلام علی ملانوری، مدیر کل کانون‌های تخصصی کشور 22 آذر در بازدید از کانون تخصصی هاوری روستای مارنج گفت: کانون‌های تخصصی نزدیک به سه سال است که تشکیل شده‌اند و برای ایجاد ظرفیت ملی و استانی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی به وجود آمده‌اند.

تقدير از كتابداران نمونه كانون‌هاي مساجد كردستان

كامل گلباغي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به برنامه‌هاي هفته كتاب و كتابخواني اظهار داشت: به منظور گسترش فرهنگ كتابخواني در بين اعضاي كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد استان ستادي در دبيرخانه استان تشكيل شده كه برنامه‌هاي متنوعي را در اين هفته اجرا مي‌كند.

مسئولان کانون های فرهنگی مساجد تا کنون آمار دقیقی از کتابخانه های مساجد به نهاد کتابخانه ها ارائه نداده اند

علی قیاسی مدیر کل امور مشارکت های شهرداری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پاسخ به دلایل عدم اجرایی شدن تفاهم نامه کتابخانه های مشارکتی گفت: باید آمار و اطلاعات از جانب کتابخانه های کانون مساجد به نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارائه می شد که تا کنون ارائه نشده و علت آن را باید از آقای هاشمی مدیر کل کتابخانه های کانون فذهنگی مساجد و سایر مسئولان آن سازمان پرسید.

تفاهم نامه کتابخانه های مساجد و نهاد کتابخانه ها هرگز اجرایی نشد

سید ابوالفضل هاشمی مدیرکل کتابخانه های مساجد گفت: در سال های اخیر تفاهم نامه ای با نهاد کتابخانه های عمومی کشور امضا شد که براساس آن قرار شد کتابخانه های مساجد و نهاد فعالیت های مشترکی با هم داشته باشند، البته چون این تفاهم نامه هنوز خیلی نهایی نشده و کار مشترکی در آن انجام نداده ایم.

برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزار کتابداری در خراسان‌جنوبی

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین رمضان زاهدی‌اصل از برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزار کتابداری ویژه کتابداران کانون‌های مساجد استان خبر داد و اظهار داشت: این کارگاه با حضور کارشناسان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.

افتتاح هزار باب كتابخانه و كانون فرهنگي مساجد در دهه‌فجر

رييس كميته مساجد ستاد مركزي دهه‌فجر انقلاب اسلامي از افتتاح بيش از هزار باب كتابخانه، كانون فرهنگي هنري مساجد و خانه فرهنگ ديجيتال در دهه‌فجر خبرداد و گفت: برنامه‌هاي فرهنگي هنري مانند نمايشگاه كتاب در محلات با مشاركت شهرداري مناطق، پايگاه‌هاي بسيج و كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد اجرا خواهند شد.-

طرح تجهیز کتابخانه مساجد روستایی اردبیل اجرا می شود

اردبیل - خبرگزاری مهر: مسئول پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی استان اردبیل از اجرای طرح تجهیز کتابخانه های مساجد روستایی این استان خبر داد.

توزیع 1500 جلد کتاب مذهبی، تاریخی در سطح کتابخانه‌های مساجد شهرستان

همدان‌پیام: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند، از تجهیز و راه‌اندازی پنج کانون فرهنگی هنری مسجد در این شهرستان خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۳۰۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۲۶۰۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -