افتتاح الموقع الاعلامی لمكتبات المساجد الايرانية على الانترنت

طهران - وكالة الانباء القرآنية العالمية(Iqna): افتتح رسميا فی طهران الموقع الاعلامی لمكتبات المساجد الايرانية على شبكة الانترنت. تم ذلك بمناسبة اسبوع الكتاب فی ايران، وبحضور مستشار وزير الثقافة والارشاد الاسلامی وامين اللجنة العليا للمراكز الثقافية التابعة للمساجد فی البلاد حجة ‌الاسلام «سليمانی».

پايگاه اطلاع‌رسانی كتابخانه‌های مساجد كشور افتتاح شد

گروه وبلاگ: پايگاه اطلاع‌رسانی كتابخانه‌های مساجد كشور همزمان با هفته كتاب با حضور دبير ستاد عالی كانون‌های مساجد كشور رسما افتتاح شد. به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، روابط عمومی ستاد عالی كانون‌های فرهنگی هنری مساجد كشور اعلام كرد پايگاه اطلاع‌رسانی كتابخانه‌های مساجد كشور همزمان با هفته كتاب با حضور حجت‌الاسلام سليمانی مشاور وزير ارشاد و دبير عالی كانون‌های مساجد كشور، معاونان و مديران اين ستاد به نشانی اينترنتی www.setadmasajed.com رسماً افتتاح شد.(آدرس جدید این سایت www.masjedketab.ir می باشد)

پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه های مساجد کشور افتتاح شد

همزمان با هفته کتاب و با حضور حجت الاسلام سلیمانی، مشاور وزیر ارشاد و دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه های مساجد کشور به نشانی www.mosquelibrary.com افتتاح شد. سید ابوالفضل هاشمی، مدیر کل کتابخانه های مساجد کشور با اشاره به قابلیت های این پایگاه گفت: تمام فعالیت های در دست اجرای اداره کل کتابخانه های مساجد ستاد عالی به همراه معرفی کتابخانه های مساجد سراسر کشور و انتشار اخبار آنها از طریق این پایگاه در اختیار علاقمندان و اعضای دبیرخانه های کانون های مساجد استانی قرار می گیرد.

پیشینه کتابخانه های مساجد به قدمت تاریخ اسلام است

گروه خبرنگاران افتخاری/علیرضا واصف: معاون تحقیق و توسعه مرکز اطلاع رسانی جهاد کشاورزی، مساجد را نقطه آغاز بر فعالیت های دانشگاه های اسلامی دانست. در اولین نشست تخصصی بررسی وضعیت کتابخانه های مساجد با حضور آقایان ابوالفضل هاشمی، مدیر کل کتابخانه های مساجد کشور، عباس گیلوری، دکترای کتابداری، محقق و معاون تحقیق و توسعه مرکز اطلاعات رسانی جهاد کشاورزی و حسین علیزاده، استاد و منتقد برگزار شد. نقش و تاثیر کتابخانه های مساجد در طول تاریخ اسلام مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

يك پژوهشگر: كتابخانه‌ها نخستين دانشگاه‌های جهان اسلام بودند

گروه ادب: در قرن نخست پس از هجرت، كتابخانه‌ها با درآميختن سابقه كتابت در جوامع اسلامی و علاقه مسلمانان به علوم ديگر ملل نخستين دانشگاه‌های جهان اسلام را پديد آوردند. به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از روابط عمومی ستاد عالی كانون‌های فرهنگی، هنری مساجد كشور، «عباس گيلوری»، پژوهشگر و معاون تحقيق و توسعه مركز اطلاع‌رسانی جهاد كشاورزی در اولين نشست تخصصی بررسی وضعيت كتابخانه مساجد كشور با بيان اين مطلب گفت: پيشينه كتابخانه‌های مساجد به قدمت تاريخ اسلام است و مساجد نقطه آغاز فعاليت دانشگاه‌های اسلامی بوده‌اند.

اعلام فراخوان نخستين كتاب سال مساجد

گروه ادب: فراخوان نخستين كتاب سال مساجد، امسال همزمان با پانزدهمين دوره هفته كتاب و كتابخوانی سال جمهوری اسلامی ايران اعلام ميپشود.   به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به نقل از ستاد خبری پانزدهمين دوره هفته كتاب و كتابخوانی جمهوری اسلامی ايران، «ابوالفضل هاشمی» مدير كل كتابخانه‌های مساجد كشور با اعلام خبر فوق گفت: امسال برای نخستين‌بار طرحی با عنوان برگزاری كتاب سال مساجد از جانب كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد عنوان شده است كه فراخوان اين كتاب همزمان با پانزدهمين دوره هفته كتاب سال جمهوری اسلامی ايران اعلام می‌شود.

نخستین فراخوان کتاب سال مساجد اعلام می شود

به گزارش حیات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نوید شاهد، ابوالفضل هاشمی، مدیر کل کتابخانه های مساجد کشور گفت: امسال برای نخستین بار طرحی با عنوان برگزاری کتاب سال مساجد از جانب کانون های فرهنگی و هنری مساجد عنوان شده است که فراخوان این کتاب همزمان با پانزدهمین دوره هفته کتاب سال جمهوری اسلامی ایران اعلام می شود. وی افزود: با توجه به اهمیت مسجد و مکتوبات مرتبط با آن تصمیم به برگزاری این مراسم گرفتیم که در واقع هم تجلیل از نویسندگان این نوع مکتوبات و هم تشویق ناشران برای حرکت در این مسیر است.

برگزاری مسابقه کتابخوانی در مساجد کشور

تهران - حیات اعلام کرد: سه دوره مسابقه کتابخوانی در هفته کتاب از جمله برنامه های ستاد عالی کانون های مساجد کشور است که با همکاری امام جماعات مساجد کشور و حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود. به گزارش حیات به نقل از ستاد خبری پانزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی، این مسابقات بصورت تخصصی برنامه ریزی شده و ائمه جماعات مساجد، مدیران و مسئولان کتابخانه ها مخاطبان آن هستند.

ارسال 30 كاروان كتاب برای كتابخانه های مساجد كشور

به گزارش شبکه خبر، روابط عمومی ستاد عالی كانون های فرهنگی و هنری مساجدكشور اعلام كرد، این 30 كاروان حامل 1500 عنوان كتاب برای 30 استان كشور است كه همزمان با روزكتاب نماز و مسجد به سراسركشو ارسال می شود.

اهدای پانصد عنوان كتاب به كتابخانه كانون‌های مساجد

گروه ادب: پانصد عنوان كتاب كمك‌آموزشی به ارزش 20 ميليارد ريال به كتابخانه كانون‌های مساجد اهدا می‌شود.   به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) به‌نقل از ستاد خبری پانزدهمين دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ايران، سيد «ابوالفضل هاشمی» مسئول كتابخانه‌های مساجد كشور با اعلام اين خبر گفت: 500 عنوان كتاب كمك‌آموزشی به ارزش تقريبی 20 ميليارد ريال از سوی ستاد عالی كانون‌های مساجد خريداری شده است و از هفته آينده ارسال اين كتاب‌‌ها به استان‌های سراسر كشور آغاز می‌شود.

عرضه هشتاد عنوان كتاب در نمايشگاه كتاب نماز

گروه ادب: نمايشگاه كتاب نماز همزمان با هفته كتاب و كتابخوانی با ارائه هشتاد عنوان كتاب، عصر امروز 25 آبان در مجتمع فرهنگی نور آغاز به كار می‌كند.   «ابوالفضل هاشمی» مدير كل كتابخانه‌های مساجد كشور در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) درباره برنامه‌های ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد در هفته كتاب و كتابخوانی گفت: يكی از مهم‌ترين برنامه‌های ستاد عالی كانون‌های مساجد، گردآوری كتاب در حوزه مسجد و نماز در طول سال و عرضه آن‌ها در نمايشگاهی در هفته كتاب است و نمايشگاه اين دوره، عصر امروز در مجتمع فرهنگی نور واقع در جنت‌آباد، سی‌متری المهدی فعاليت خود را آغاز خواهد كرد.

شمار كتب قرآنی كتابخانه مسجد الجواد (ع) به بيش از 9 هزار جلد رسيد

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، همه فرهنگ‌ها با كتاب آغاز می‌شوند، با كتاب می‌بالند و تجربه‌های خود را به كتاب می‌سپارند؛ از اين ميان اسلام بيشترين بهره را از كتاب برده است زيرا وحی و كتاب گران‌بهای قرآن از ميان برگ و قلم درخشيدن گرفت و معجزه سترگ محمد (ص) در ميان سطرهای كتاب صورت پذيرفت.
تا این لحظه تعداد ۶۴۸۶ کتابدار از ۷۲۱۹ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۷۴۴۶۱۸ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۴۳ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۶ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۲۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۷ کتابخانه شهری و ۲۸۰۲ کتابخانه روستایی است و ۷۲۳۴۷۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۹۳۰۰۰ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۵ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۲ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -