برگزاری دوره آموزشی کتابداران کانونهای فرهنگی هنری مساجد کاشان

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان کاشان  به منظور آشنایی هرچه بیشتر مسئولین کتابخانه ها و کتابداران کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان کاشان با فنون و علم کتابداری یک دوره آموزشی کتابداری به مدت 2 روزدر مورخ 25الی 26 اسفند ماه صبح و بعداز ظهر در محل دبیرستان دخترانه فاطمه الزهرا(س) برگزار نمود.

توزیع 3000 جلد کتاب در کانون‌های مساجد نیشابور

گروه انديشه و علم: 3000 جلد کتاب بین کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور توزیع شد. سيداحمد قلندري، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان رضوی، گفت: در راستاي توسعه فرهنگ كتاب و كتابخواني در سطح جامعه، تقويت بيش از پيش کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد و ارائه كتاب‌هاي تازه منتشره در حوزه نشر كه توسط ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگی، هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي خريداري مي‌شود، اين كتاب‌ها در اواخر سال 1390 در سطح شهرستان نيشابور توزيع شد.

کسی نمی‌تواند ادعا کند که کتابخانه های مساجد در مالکیت اوست

کتابخانه های مساجد مسئله پنهانی در تجمیع آمار از هیچ مرجعی ندارد مرتضی طاهریان معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت : ما این آمادگی را داریم و مشغول ارزیابی مجدد کتابخانه‌های مساجد از نظر کیفی و کمی هستیم و فکر می‌کنم اوایل سال آینده آمار را در اختیارشان بگذاریم که موضوعات تفاهم‌نامه ماست و اگر ندهیم ما تخطی کرده‌ایم.

ارتباط 2 میلیون نوجوان با کانون‌های مساجد

سمنان-خبرگزاری مهر: مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از ارتباط 2 میلیون نوجوان و جوان با کانون‌های مساجد خبر داد و گفت: تعداد کانون های مساجد کشور به 13 هزار باب خواهد رسید.

کتابخانه های مساجد بر اساس نیاز تجهیز شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار با دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: کتابخانه مساجد به کتاب های مسجدی و مورد نیاز مردم تجهیز شود.

نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور منتشر شد

نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور نوشته 'سید ابوالفضل هاشمی' و 'عباس گیلوری' به همت ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد منتشر شد. به گزارش روز سه شنبه خبرنگار معارف ایرنا، در پیشگفتار این کتاب به نقل از حجت الاسلام و المسلمین 'حمیدرضا ارباب سلیمانی' دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور آمده است: این نظام نامه همه اصول و قوانینی را در بر دارد که برای گردآوری، سازماندهی، مدیریت، برنامه ریزی و ارایه انواع مختلف خدمات کتابخانه ای و تولید انواع پایگاه های اطلاعاتی در کتابخانه های مساجد ضروری است.

۳۱ کتابدار و مدیر فعال کانون های مساجد خراسان شمالی بیمه شدند

شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی به خبرنگار شبستان در بجنورد گفت: به مناسبت 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی، هنری مساجد 31 کتابدار و مدیر فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد تحت پوشش بیمه صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و خبرنگاران قرار گرفتند. وی افزود: در پی تلاش های ستاد عالی کانون های فرهنگی، هنری مساجد کشور و حمایت های وزیر ارشاد مقرر است امسال 2 هزار نفر از کتابداران و مدیران فعال کانون های مساجد کشور از طریق صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران، از مزایای بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شوند. شیرازیان سهمیه استان خراسان شمالی از مجموع این آمار را 43 نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد 23 نفر مدیرکانون و 20 نفر کتابدار است که مابقی افراد تاپایان سال بیمه خواهند شد.

کانون تخصصی کتابخانه ای مانه وسملقان مجهز به نرم افزار مهر مساجد شد

مدیرکانون تخصصی کتابخانه ای مانه وسملقان ازنصب نرم افزار مهر مساجد در کتابخانه کانون خبر دادو گفت: این نرم افزار 40هزار کتاب را در خود ثبت کرده و  قابلیت  ثبت اطلاعات جامع از همه کتاب ها، خواندن بارکد و انواع گزارش گیری ها را دارد. به گزارش روابط عمومی دبیر خانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛ ابراهیم شاکری مدیر کانون فرهنگی هنری حجه ابن الحسن  مانه وسملقان گفت :  این کانون واقع  در شهر آشخانه از توابع شهرستان مانه سملقان است و  اولین کانون در سطح خراسان شمالی است که مجهز به نرم افزار مهر مساجد است

نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری شبستان، کتاب نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور امروز با حضور سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا رضایی، نماینده رییس جمهور در امر اقامه نماز، بهمن دری، معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد و پدر شهید محمد جهان آرا رونمایی شد.

کانون‌های تخصصی توانایی ارائه خدمات بامحتوا به دستگاه‌های اجرایی دارند

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت الاسلام علی ملانوری، مدیر کل کانون‌های تخصصی کشور 22 آذر در بازدید از کانون تخصصی هاوری روستای مارنج گفت: کانون‌های تخصصی نزدیک به سه سال است که تشکیل شده‌اند و برای ایجاد ظرفیت ملی و استانی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی به وجود آمده‌اند.

تقدير از كتابداران نمونه كانون‌هاي مساجد كردستان

كامل گلباغي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به برنامه‌هاي هفته كتاب و كتابخواني اظهار داشت: به منظور گسترش فرهنگ كتابخواني در بين اعضاي كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد استان ستادي در دبيرخانه استان تشكيل شده كه برنامه‌هاي متنوعي را در اين هفته اجرا مي‌كند.

مسئولان کانون های فرهنگی مساجد تا کنون آمار دقیقی از کتابخانه های مساجد به نهاد کتابخانه ها ارائه نداده اند

علی قیاسی مدیر کل امور مشارکت های شهرداری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پاسخ به دلایل عدم اجرایی شدن تفاهم نامه کتابخانه های مشارکتی گفت: باید آمار و اطلاعات از جانب کتابخانه های کانون مساجد به نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارائه می شد که تا کنون ارائه نشده و علت آن را باید از آقای هاشمی مدیر کل کتابخانه های کانون فذهنگی مساجد و سایر مسئولان آن سازمان پرسید.
تا این لحظه تعداد ۶۵۹۹ کتابدار از ۷۳۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۹۴۱۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۵ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۱ کتابخانه شهری و ۲۸۳۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۴۲۵۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۰۹۶۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -