احیای کتابخانه مساجد، احیای مسجد است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به نقش تاریخی مساجد، احیای کتابخانه مساجد را احیای نقش واقعی مسجد بیان کرد. محمد رضا سوقندی ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به نقش و کارکرد تاریخی مساجد اشاره کرد و گفت: مساجد همواره مرکز تعلیم ،تربیت و علم آموزی است .    وی با بیان اینکه بزرگ ترین کتابخانه ها در مساجد و یا در کنار مساجد فعالیت داشته و یا حتی بخش بزرگی از موقوفات به کتاب و کتابخانه اختصاص دارد ، این موضوع را نشان از اهمیت حوزه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ذکر کرد.

مدیرکل ارشاد یزد: کتابخانه های مساجد به روز شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، به روز نشدن کتابخانه های مساجد را از جمله آسیب های جدی این کتابخانه ها ذکر کرد. محمود عالیشوندی  با اشاره به نقش تاثیرگذار کتابخانه های مساجد گفت: همان گونه که کانون های فرهنگی هنری فعال و پویایی در نقاط مختلف استان وجود دارد، هر محله نیز نیازمند یک کتابخانه فعال و پویاست. وی با اشاره به لزوم تلاش در ایجاد و فراهم آوردن امکانات لازم برای یک کتابخانه فعال و پویا در محلات، اظهارداشت: آسیب جدی در زمینه کتابخانه های مساجد به روز نشدن کتاب های آنان است. عالیشوندی با اشاره به تلاش های اداره کل ارشاد و کانون های مساجد برای به روز رسانی کتابخانه های مساجد، افزود: نداشتن فضای مناسب در کنار مساجد نیز از دیگر آسیب های جدی در این کتابخانه ها می باشد. وی در ادامه با بیان اینکه مسجد یک رسانه است، افزود: در مساجد به عنوان یک پایگاه جریان ساز در سطح جامعه تنها بحث عبادت صرف مطرح نیست.

مدیرکل ارشاد استان یزد: یکی از آسیب های کتابخانه های مساجد را به روز نشدن آنها دانست

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، به روز نشدن کتابخانه های مساجد را از جمله آسیب های جدی این کتابخانه ها ذکر کرد.

کتابداران فعال کانون هاي فرهنگي، هنري مساجد خراسان شمالي بيمه مي شوند

خبرگزاري آريا- مسئول دبيرخانه کانون هاي فرهنگي، هنري مساجد خراسان شمالي در دوره آموزشي کتابداران کانون هاي مساجد که با حضور 100 کتابدار خواهر و برادر در محل کانون فرهنگي، هنري مومنون شهرستان بجنورد برگزار شد، تلاش کتابداران را در راستاي گسترش فرهنگ مطالعه را خواستار شد.

کتابداران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بیمه می‌شوند

به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی از بیمه کتابداران فعال کانون های فرهنگی، هنری مساجد در امسال خبر داد. هاشم شیرازیان در دوره آموزشی کتابداران کانون های مساجد که با حضور 100 کتابدار خواهر و برادر در محل کانون فرهنگی، هنری مومنون شهرستان بجنورد برگزار شد، تلاش کتابداران را در راستای گسترش فرهنگ مطالعه، کتابخوانی و تشویق نمازگزاران به مطالعه کتاب را خواستار شد.

نشست « نظام نامه جامع كتابخانه اي مساجد: گامي در استاندارد سازي فعاليت ها » برگزار شد

سرای اهل قلم کارنامه نشر، میزبان اولین نشست از سری نشست های تخصصی کتابداری و اطلاع رسانی با عنوان « نظام نامه جامع كتابخانه اي مساجد: گامي در استاندارد سازي فعاليت ها »، در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب در 14 اردیبهشت ماه بود.  به گزارش خبرنگار لیزنا، اولین نشست از سری نشست های تخصصی کتابداری و اطلاع رسانی سراي اهل قلم کارنامه نشر با عنوان « نظام نامه جامع كتابخانه اي مساجد: گامي در استاندارد سازي فعاليت ها » در اولین روز از برگزاری نشست ها  از ساعت 14 آغاز شد.

برگزاري دوره آموزشي آشنايي با نرم افزار کتابخانه ديجيتال مساجد

مدير کل کتابخانه هاي ستاد عالي کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد کشور گفت: دوره آموزشي آشنايي با نرم افزار کتابخانه ديجيتال مساجد همزمان با برگزاري نمايشگاه کتاب از 14 تا 24 ارديبهشت در حال برگزاري است.                

750 عنوان کتب کمک درسی در کانون های مساجد خراسان رضوی توزیع می شود

مشهد - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی گفت: 750 عنوان کتاب کمک درسی در مقاطع مختلف تحصیلی در کانون های مساجد استان توزیع می شود.

دوره آموزشی کتابداران کانون‌های مساجد خراسان‌شمالی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری دوره آموزشی کتابداران کانون های مساجد استان خبر داد.   هاشم شیرازیان گفت: این دوره با هدف ارتقا سطح آگاهی کتابداران مساجد و آشنایی آنان با مدیریت نوین و ارایه خدمات کتابداری در مساجد برگزار می شود.

90 کانون مساجد خراسان رضوی از کتاب های کمک درسی برخوردار می شوند

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی از تجهیز90 کانون مساجد خراسان رضوی به کتاب های کمک درسی به ارزش ریالی یک میلیارد و نود و هفت میلیون وپانصد و چهارده هزار ریال به کانون های استان خبر داد.

نخستین کانون فرهنگی تخصصی کتابداری در کردستان آغاز به کار کرد

سنندج - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از آغاز به کار نخستین کانون فرهنگی تخصصی کتابداری در مساجد کردستان خبر داد. کامل گلباغی به خبرنگار مهر در سنندج گفت: به منظور گسترش فعالیت های کتابداری و توسعه کتابخانه ها در مساجد استان کانون "هاوری" کامیاران به عنوان نخستین کانون فرهنگی هنری و تخصصی کتابداری در کردستان فعالیت خود را آغاز نمود.

کتابخانه های مساجد در مناطق روستایی یزد توسعه می یابند

یزد - خبرگزاری مهر: مسئول کانون مساجد استان یزد گفت: کتابخانه های مساجد استان یزد در مناطق روستایی و محروم این استان توسعه می یابند.
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۷ کتابدار از ۷۳۰۴ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۷۲۶۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۴ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۷۰ کتابخانه شهری و ۲۸۳۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۷۰۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۸۹۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -