کتابخانه مساجد روستاهای حسن آباد، اعلا وخیر آباد سمنان تجهیز شدند

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان از تجهیز کتابخانه مساجد روستاهای حسن آباد، اعلا و خیر آباد در اسفند سال جاری خبر داد.

همایش کانون های فرهنگی هنری مساجد مرند برگزار و برندگان مسابقه کتابخوانی غدیر و ولایت مشخص شد

همایش کانون های فرهنگی هنری مساجدشهرستان مرند به مناسبت گرامیداشت هفدهمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار،و از مدیران فعال و کتابداران نمونه کتابخانه های مساجد مرند تجلیل شد.

45 فعال فرهنگی برتر کانون های مساجد کرمانشاه تجلیل شدند

استان ها: دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه از 45 فعال فرهنگی برتر کانون های مساجد این استان تقدیر کرد. به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، در آستانه فرارسیدن 18 اسفند ،مصادف با هفدهمین سالروز تأسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه با همکاری سازمان جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالان برتر کانون های مساجد این استان تجلیل کرد.

ارتباط اينترنتي كتابخانه مساجد استان لرستان كامل مي‌شود

سيدعلي موسوي، مسوول دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد استان لرستان، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، با بيان اين كه در اين استان 9 شهرستان وجود دارند كه سال جاري 120 كتابخانه باز و 70 كتابخانه دايم مساجد در آنها ايجاد شد، افزود: تمامي اين كتابخانه‌ها امسال در اين استان ايجاد و راه‌اندازي شدند.

افتتاح 64 كتابخانه باز در مساجد مازندران

محمد فوقي، مسوول كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد مازندران، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اظهار داشت: آموزش كتابداران كتابخانه‌هاي مساجد مازندران شهرستان قائم‌شهر از ديگر ويژه‌ برنامه‌هاي اين روز است كه از سوي كانون تخصصي شهيد شفيعي قائم‌شهر برگزار مي‌شود. وي همچنين تجهيز 100 كتابخانه مساجد اين استان با كتاب‌هاي علمي ـ آموزشي، كتاب‌هاي كمك درسي آزمون‌هاي كنكور و پيش‌دانشگاهي را از ديگر برنامه‌هاي سالروز تأسيس كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد خواند.

طرح‌ مقدماتي ارتباط اينترنتي كتابخانه‌هاي مساجد

سيد ابوالفضل هاشمي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، با بيان اين كه 100 نسخه نرم‌افزار كتابخانه‌اي از سوي اين مركز خريداري شده است كه تا پايان سال به كتابخانه‌ها و كانون‌هاي فرهنگي مساجد ارسال مي‌شود، اظهار داشت: اين برنامه علاوه بر تسهيل مراجعه به كتابخانه‌ها، برنامه‌ها و فعاليت‌هاي اجرايي كتابداران را نيز تسهيل خواهد كرد. وي با اشاره به اين كه هجدهم اسفندماه، سال‌روز تاسيس كانون‌هاي مساجد است، گفت: براي اين زمان برنامه‌هاي متنوعي داريم كه از جمله مي‌توان به تجهيز كتابخانه‌هاي باز و معرفي و تقدير از كتابداران و اعضاي برگزيده، تجليل از ائمه جماعات، نويسندگان و اعضاي نخبه كانون‌ها و ... اشاره كرد.

راه‌اندازی كتابخانه‌های باز در مساجد سراسر كشور

گروه ادب: ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد به مناسبت دهه فجر 2000 باب كتابخانه‌ باز در مساجد سراسر كشور تا پايان سال جاری راه‌اندازی می‌كند. «سيد‌ابوالفضل هاشمی»، مديركل امور كتابخانه‌های ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد كشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) با اعلام اين خبر گفت: به مناسبت دهه فجر و سالروز پيروزی انقلاب اسلامی در مكان‌هايی كه دسترسی به كتابخانه‌های ثابت و كتابخانه مساجد در آن مناطق اندك ‌است، در شبستان مساجد كتابخانه‌های باز راه‌اندازی می‌شوند. اولويت راه‌اندازی اين كتابخانه‌ها در روستاها و مناطق محروم است،‌ چرا كه رواج كتاب و كتابخوانی می‌تواند تحولات شگرفی در اين مناطق ايجاد كند.

ارسال بیش از 400 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های مساجد كشور

بیش از 400 هزار جلد کتاب عمومی از سوی ستاد عالي كانون هاي مساجد كشور در كتابخانه هاي مساجد توزیع مي شود.

اهداء كتاب به كتابخانه مسجد امام حسين (ع) دركويت

خبرگزاري موج - تعداد 66 جلدكتاب شامل 36 عنوان اثر از امام راحل (قدس سره) و مقام معظم رهبري به كتابخانه مسجد و حسينيه امام حسين (ع) (اشكناني) اهداء شد.

كتابخانه مساجد و تقويت باورهاي ديني و علمي

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از روابط عمومي كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد مازندران، محمد فوقي با بيان اين كه كتابخانه مساجد به عنوان يك نهاد فرهنگي در كنار مساجد از قداست خاصي برخوردارند، گفت: از صدر اسلام تاكنون كتابخانه‌ها در كنار مساجد به عنوان مراكز نشر تفكر توحيدي اهميت خاصي داشته‌‌اند.   مسوول كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد مازندران اظهار داشت: ايفاي نقش فرهنگي مساجد با فعاليت‌هاي كتابخانه‌اي كه مظهر دانش و تمدن والاي بشري‌اند، ممكن مي‌شود.

طرح افتتاح 2000 كتابخانه باز در مساجد آغاز شد

گروه ادب: طرح افتتاح 2000 كتابخانه باز در مساجد سراسر كشور همزمان با جمعه 29 آبان روز كتاب، مسجد، نماز، بسيج، ايثار و شهادت از سوی ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آغاز شد و تا پايان سال جاری ادامه دارد.   به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) در اين طرح تعداد 2000 كتابخانه باز در مساجد سراسر كشور از هفدهمين هفته كتاب جمهوری اسلامی آغاز شده و تا پايان سال جاری ادامه دارد.

تقدير از كتابداران نمونه كانون‌هاي مساجد كردستان

خبرگزاري فارس: مسئول دبيرخانه امور مساجد كردستان گفت: به مناسبت هفته كتاب و كتابخواني از كتابداران نمونه كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد كردستان تقدير مي‌شود. كامل گلباغي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به برنامه‌هاي هفته كتاب و كتابخواني اظهار داشت: به منظور گسترش فرهنگ كتابخواني در بين اعضاي كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد استان ستادي در دبيرخانه استان تشكيل شده كه برنامه‌هاي متنوعي را در اين هفته اجرا مي‌كند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۳۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۰۰۸۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۷۷ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۸۳ کتابخانه شهری و ۲۸۴۸ کتابخانه روستایی است و ۷۳۵۱۳۲ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۲۹۵۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۶ کتابخانه شهری و ۳۱۲۱ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۳۵۱۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -