۲۰ کتابدار فعال کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی بیمه می شوند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی، از بیمه ۲۰ کتابدار فعال کانون های مساجد خراسان شمالی به مناسبت هفته کتاب خبر داد. به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان شمالی، از بیمه ۲۰ کتابدار فعال کانون های مساجد خراسان شمالی به مناسبت هفته کتاب خبر داد.

مدیران و کتابداران کانون های مساجد یزد بیمه می شوند

مسئول کانون مساجد استان یزد از بیمه 102 نفر از مدیران و کتابداران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان یزد خبرداد. علی حکیمیان با اشاره به لزوم توجه جدی به وضعیت مدیران مسئول و کتابداران کانون های مساجد فت:  در استان یزد 42 نفر از مدیران مسئول کانون های مساجد و 60نفر از کتابداران بیمه می شوند. وی ادامه داد: کتابداران  و مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان از طریق صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار می شوند.

اجرای بیش از ۳۰ برنامه و ۴۰۰ فعالیت در کتابخانه های مساجد در هفته کتاب

بیش از ۳۰ برنامه همزمان با هفته کتاب در کتابخانه های مساجد سراسر کشور برگزار می شود که از آن جمله می توان به برگزاری شب شعر کتاب و مسجد در ۱۰ استان و برپایی ۴۰۰ نمایشگاه کتاب در کانون های مساجد اشاره کرد.

31 نفر از فعالان فرهنگي هنري مساجد كردستان تحت پوشش بيمه قرار مي‌گيرند

سنندج - خبرنگارروزنامه جمهوري اسلامي: مسئول دبيرخانه هيئت نظارت بر كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد كردستان، از قرار گرفتن 31 نفر شامل 20مدير مسئول و 11 كتابدار از فعالان كانون‌هاي مساجد اين استان تحت پوشش خدمات بيمه‌اي خبر داد. گلباغي، با بيان اين مطلب گفت: با تلاش هاش‌هاي مجدانه مسئولان ستاد عالي و با پيگيري‌هاي مدير عامل صندوق حمايت از هنرمندان، نويسندگان و روزنامه نگاران، تعدادي از فعالان فرهنگي مساجد از مزاياي بيمه تامين اجتماعي برخوردار مي‌شوند.

دو هزار مدیر و کتابدار کانون های مساجد کشور بیمه می شوند

بیرجند – خبرگزاری مهر: دبیرستاد عالی کانونهای مساجد کشور از بیمه فعالان کانون های فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: تا پایان امسال دو هزار نفر از کتابداران و مدیران کانون های مساجد کشور بیمه می شوند.

در هفته کتاب؛ نظام‌نامه جامع کتابخانه‌های مساجد رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در هفته کتاب٬ نشست تخصصی «جایگاه کتاب و کتابخانه‌های مساجد و توسعه فرهنگ کتابخوانی» را برگزار و از نظام نامه جامع کتابخانه‌های مساجد رونمایی می‌کند. در این نشست تخصصی که در روز دوم این هفته مصادف با 23 آبان ماه برگزار می‌شود٬ مسئولان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و تعدادی از دست اندرکاران فرهنگی حضور دارند و در مورد مباحث ضرورت وجود کتابخانه‌های مساجد در کنار کتابخانه‌های عمومی٬ نقاط قوت و ضعف این رویکرد و ضرورت استقلال کتابخانه‌های مساجد صحبت می‌شود.

کمک 4 میلیارد تومانی به کتابخانه‌های مساجد

معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از کمک 4 میلیارد تومانی به کتابخانه‌های مساجد کشور طی سال‌ جاری خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، سید مرتضی طاهریان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عمده فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کنار راه‌اندازی و تجهیز آنها توجه به کتابخانه‌های مساجد است. وی گفت: پیش بینی ما این است که امسال با حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوانیم بالغ بر 4 میلیارد تومان به کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور کمک کنیم. معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: این کمک‌ها در قالب خرید و اهدا کتاب خواهد بود.

تجهیز کتابخانه‌های روستایی مساجد در جهرم

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جهرم از تجهیز کتابخانه‌های روستایی مساجد این شهرستان خبر داد.

ارسال 194 هزار كتاب به كتابخانه‌هاي مساجد

مديركل امور كتابخانه‌هاي ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد سراسر كشور از ارسال كاروان‌هايي با محموله 193 هزار و 648 جلد كتاب به 3800 كتابخانه تحت پوشش اين ستاد در نخستين هفته ماه مبارك رمضان خبر داد.

کتابخانه ديجيتال آيت الله العظمي جوادي آملي در دسترس عموم قرارگرفت

کتابخانه ديجيتال حضرت آيت الله جوادي آملي در دومين نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال استان قم در دسترس عموم علاقمندان قرار گرفت. به گزارش مرکز خبر حوزه، مهدي حسين تبار، کارشناس سايت و ارتباطات مرکز بين المللي نشر اسراء، با معرفي نرم افزار کتابخانه ديجيتال، گفت: کتابخانه ديجيتال، نرم افزاري است که تمامي آثار مکتوب حضرت آيت الله جوادي آملي را بصورت متن کامل در خود جاي داده است. وي افزود: تعداد 125 کتاب نفيس حضرت آيت الله جوادي آملي در قالب موضوعات فقه، تفسير، عترت پژوهي، فلسفه، عرفان، کلام و اخلاق اسلامي در نرم افزار کتابخانه ديجيتال عرضه شده است.

اعزام کتابداران مساجد چهارمحال و بختیاری برای دیدار با مقام معظم رهبری

مسئول دبیرخانه کانون مساجد چهارمحال و بختیاری از اعزام ۶ نفر از کتابداران مساجد این استان برای دیدار با مقام معظم رهبری خبر داد. حجت الاسلام مراد یوسفی، مسئول دبیرخانه کانون مساجد چهارمحال و بختیاری با بیان این مطلب به خبرنگار شبستان گفت: این افراد برای حضور در دیدار مقام معظم رهبری با کتابداران سراسر کشور که فردا (29 تیر) در تهران برگزار می شود، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده اند.

اهداي 40 ميليارد ريال كتاب به كتابخانه‌هاي مساجد كشور

مدير كل امور كتابخانه‌هاي ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد سراسر كشور از اهداي 40 ميليارد ريال كتاب در سال جاري به كتابخانه‌هاي تحت پوشش مساجد كشور با حمايت‌هاي معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -