حمایت کتابخانه های عمومی از کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد

کارشناس منطقه ویژه کانون های مساجد بروجرد، از برگزاری طرح های مشارکتی کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد و کتابخانه های عمومی این شهرستان خبرداد و گفت: این طرح با حمایت از کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار می شود.

دبیر ستاد عالی کانون‌های مساجد اعلام کرد : فعالیت ١٤ هزار کتابخانه در مساجد کشور

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: حدود ١٤ هزار کتابخانه در مساجد سراسر کشور فعالیت می‌کنند که بخشی از آنها کتابخانه باز و برخی مخزن‌دار هستند.

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی/ ارائه بسته حمایتی کتابخانه‌های مساجد استان اصفهان/لزوم گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان از ارائه بسته حمایتی این دبیرخانه به کتابخانه های مساجد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد. این بسته شامل ۷ سرفصل مجزاست.

تجهیز و تکمیل کتابخانه‌های مساجد لردگان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لردگان از تجهیز و تکمیل کتابخانه‌های مساجد این شهرستان خبر داد.

۱۵ هزار نفر در کتابخانه‌های مساجد گیلان عضو هستند.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: ۱۵ هزار نوجوان و جوان گیلانی عضو کتابخانه‌های مساجد استان بوده و از خدمات آن بهره می‌گیرند.

کتابخانه های مساجد ظرفیتی عظیمی برای جذب جوانان و نوجوانان به سمت مطالعه هستند.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد چهارمحال و بختیاری با حضور امام جمعه گندمان از روند فعالیت کتابخانه کانون فرهنگی هنری شهدا روستای امام قیس بازدید کرد.

کتابخانه های مساجد نیازمند تجهیزات هستند

حمید رضا ناهیدی فرد سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد استان همدان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سالانه 10 هزار جلد کتاب در 2 مرحله بین کتابخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد توزیع می شود، اما به لحاظ امکانات سخت افزاری نیازمند تخصیص اعتبار است.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد همدان: کتابخانه‌های مساجد همدان 55 هزار عضو دارد

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان از عضوگیری 55 هزار نفری در کتابخانه‌های مساجد همدان خبر داد.

ضرورت بهره گیری از ظرفیت کتابخانه های مساجد در افزایش سرانه مطالعه

فرماندار لنگرود با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی و استفاده از ظرفیت ها در افزایش سرانه مطالعه، تصریح کرد: از ظرفیت مساجد و کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد در اشاعه فرهنگ کتابخوانی کمک گرفته شود.

سومین دوره طرح «کاروان دانایی» در یزد برگزار شد

حجت الاسلام مصطفی گرجی در حاشیه برگزاری این طرح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اصلی ترین عوامل در سنگ بنای تمدن ها، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و جامعه ای که از کتاب و کتابخوانی دور باشد در فرهنگ و تمدن نیز نقشی نخواهد داشت.

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی: ۸ هزار جلد کتاب مذهبی در کتابخانه‌های مساجد خراسان جنوبی توزیع شد

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از توزیع هشت هزار جلد کتاب مذهبی در کتابخانه‌های مساجد و شبستان‌های استان خبر داد.

علمکرد کانون‌های فرهنگی هنری در حوزه کتابخانه‌ها از اجرای طرح «کاروان دانایی» تا فعالیت ١٢ هزار کتابدار داوطلب

برنامه‌ریزی برای افزایش تعداد نیروهای علاقمند و داوطلب برای کار در کتابخانه‌های مساجد از اقدامات جدی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور است، همچنان که اکنون ١٢ هزار کتابدار به صورت داوطلب در این کتابخانه ها فعالیت می‌کنند.
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۷ کتابدار از ۷۳۰۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۷۰۲۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۵ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۵۳ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۹ کتابخانه شهری و ۲۸۳۴ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۶۸۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۷۹۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۸ کتابخانه شهری و ۳۱۱۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۴۷۸۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

پوستر هفته کتاب 1397- -