یک داور بخش کتاب و کتاب‌خوانی نخستین رویداد ملی «فهما»: رویداد ملی «فهما» سبب علاقمندی بیشتر مسجدی‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی شده است

باب‌الحوائجی با بیان‌اینکه رویداد ملی «فهما» سبب علاقمندی بیشتر مسجدی‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی شده، گفت: اینکه داوری فعالیت‌ها در این رویداد صرفاً به ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد منحصر نشده و چشم ناظر دیگری هم وجود دارد، بسیار موثر و مثبت است.

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور اعلام کرد مشارکت ۸ هزار کانون مسجدی در بخش کتاب و کتاب‌خوانی رویداد ملی «فهما»/ ارسال ۵۴ هزار گزارش توسط کانون‌های فعال

سعادتی با اعلام مشارکت ۸ هزار کانون فرهنگی هنری در بخش کتاب و کتاب‌خوانی رویداد ملی «فهما»، گفت: دو مسابقه کتاب‌خوانی با عناوین «حماسه حسینی» و «دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری» ذیل این رویداد برگزار شد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور: شرکت ۹۸ درصد کانون‌های مساجد در رویداد ملی «فهما»/ کتاب و کتاب‌خوانی دومین شاخص پرمخاطب مسجدی

حجت‌الاسلام دکتر ارزانی با بیان اینکه ۹۸ درصد کانون‌های مساجد در نخستین رویداد ملی «فهما» شرکت کرده‌اند، گفت: از میان هشت شاخص این طرح بعد از قرآن و عترت(ع)، شاخص کتاب و کتاب‌خوانی در رتبه دوم قرار دارد.

به مناسبت دهه فجر صورت گرفت : اهدای ۲ میلیارد ريال تجهیزات کتابخانه ای به کانون های مساجد خوزستان

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خوزستان از اهدای تجهیزات کتابخانه ای به مبلغ ۲ میلیارد ريال به کانون های مساجد فعال در حوزه کتابخوانی خبر داد و گفت: این اقدام با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت گرفته است.

به همت کانون‌های مساجد انجام می‌شود : از اجرای طرح‌های ابتکاری تا حمایت‌های مالی برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در روستاها

ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اعطای کمک‌های مالی و نیز اجرای طرح‌هایی همچون «شنبه‌ها با کتاب» و «کافه کتاب»، به گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در مناطق روستایی اهتمام دارد.

به مناسبت ایام الله دهه فجر؛ ۵۰ قفسه کتاب در کتابخانه کانون های مساجد استان اردبیل توزیع شد .

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: ۵۰ قفسه کتاب در کتابخانه کانون های مساجد استان به مناسبت ایام الله دهه فجر توزیع شد.

اهدای تجهیزات کتابخانه ای به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان

در آستانه چهل ویکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، ۹۰ کانون فرهنگی هنری مساجد استان همدان تجهیز شدند.

همزمان با دهه مبارک فجر صورت می‌گیرد : اهدای تجهیزات کتابخانه‌ای به کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان

ناهیدی فرد، از توزیع تجهیزات کتابخانه ای در بین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان خبر دادو گفت: توزیع تجهیزات به کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان همزمان با دهه مبارک فجر انجام می شود.

۲۵۱ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی فعال است .

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر تعداد ۲۵۱ کتابخانه در این کانون‌ها با ۱۵ هزار صندلی فعال است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اعلام کرد : قرآن و عترت و کتاب‌خوانی اولویت نخست کانون‌های مساجد در رویداد ملی «فهما»

حجت‌الاسلام دکتر ارزانی با بیان‌اینکه سامانه بچه‌های مسجد زیست‌بومی برای اشتراک تجربیات و تعامل اعضا و فعالان کانون‌های مساجد است، گفت: قرآن و عترت و کتاب و کتاب‌خوانی دو شاخص پرطرفدار و اول در اجرای نخستین رویداد ملی «فهما» هستند.

۱۴هزار کتابخانه در کانون‌های مساجد کشور فعال هستند .

براتی گفت: ۱۴ هزار کتابخانه درکانون‌های مساجد کشور فعال است که نظام‌نامه جامع و هدفمندی برای این عرصه در حال تدوین است.

طرح شنبه‌های کتاب به صورت مردمی و داوطلبانه در کانون های مساجد کشور در حال برگزاری است.

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور ادامه داد: ما در طرح شنبه‌های کتاب به دنبال فرهنگ‌سازی و افزایش سرانه مطالعه در سطح جامعه به ویژه در میان نمازگزاران مساجد و اعضای کانون‌های مساجد هستیم.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -