راه اندازی کتابخانه در مساجد ضروری است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان تهران راه اندازی کتابخانه در مساجد را امری ضروری دانست و گفت: تاسیس کتابخانه موجب افزایش سطح دانش و فرهنگ نمازگزاران را به همراه خواهد داشت.

آیین تجلیل از کتابداران کتابخانه‌های مساجد استان تهران برگزار شد

آیین تجلیل از کتابداران کتابخانه‌های مساجد استان تهران امروز همراه با رونمایی از پوستر کنگره سراسری شعر حضرت ام‌البنین (ع) برگزار شد.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور:کتابخانه‌ها فرصت خوبی برای جذب بیشتر جوانان به مساجد هستند

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: مساجد را صرفا نمازخانه ندانیم و کارکردهای فرهنگی، هنری، اجتماعی و خدماتی آن‌ها را احیا و تقویت کنیم.

همزمان با هفته کتاب صورت می گیرد؛اهدای کتاب به کتابخانه‌های مساجد شهرضا

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا، گفت: تلاش می کنیم تا در هفته کتاب به کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد به ویژه در مناطق روستایی سرکشی و به آنها کتاب اهدا شود.

اجرای برنامه های هفته کتاب در بیش از ۱۰۰۰ کانون مساجد/۱۸۰۰ جلد کتاب بین کتابخانه های مساجد توزیع می شود

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از برگزاری برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در بیش از هزار باب کانون فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد و گفت: هزار و ۸۰۰ جلد کتاب در این هفته بین کتابخانه های مخزن دار مساجد توزیع می شود.

کتابخانه های مساجد پایگاه های مهم برای گسترش کتابخوانی هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: کتابخانه های مساجد به عنوان پایگاه های مهم برای توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی تاثیر گذار هستند.

برگزاری مسابقه کتابخوانی بر مدار آفتاب

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از برگزاری مسابقه کتابخوانی برمدار آفتاب به مناسبت هفته کتاب خبر داد.

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی صورت می‌گیرداجرای طرح آموزشی کتابداران کتابخانه‌های کانون‌های مساجد همدان

مدیر دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان از اجرای طرح آموزشی ویژه کتابداران کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان همدان در مجتمع بوعلی سینا خبر داد.

همزمان با آغاز دهه وقف؛۱۰۰۰ جلد کتاب فقهی و مذهبی به حوزه های علمیه مبارکه اهدا می شود

سرپرست اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه، گفت: یکهزار جلد کتاب فقهی، مذهبی و اجتماعی در سال جاری، از محل موقوفات منطبق خریداری و به کتابخانه های حوزه های علمیه، کتابخانه های عمومی، بقاع متبرکه و مساجد اهدا می شود.

پیدایش کتابخانه های غنی و سازمان یافته از شرط های لازم درفرآیند توسعه است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: فرهنگ مطالعه و پیدایش کتابخانه های غنی و سازمان یافته از شرط های لازم درفرآیند توسعه علمی و تکنولوژی است.

توزیع ۵ هزار جلد کتاب در کتابخانه های مساجد و مدارس استان کرمان

کارشناس پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان از توزیع ۵ هزار جلد کتاب در کتابخانه های مساجد، مؤسسات و مدارس مختلف این استان خبر داد.

برگزاری نمایشگاه کتاب در کانون های مساجد قزوین

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از برگزاری نمایشگاه کتاب در کانون های مساجد استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۴۸۸ کتابدار از ۷۲۲۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۳۶۲۳۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۷ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۴۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۴۲ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۱۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۹ کتابخانه شهری و ۲۸۰۳ کتابخانه روستایی است و ۷۲۴۴۱۲ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۹۵۸۲۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۳ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۲۱۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -