نقش بی بدیل کتابخانه های مساجد در علاقمند کردن مردم به علم اندوزی

رییس انجمن ترویج علم ایران، گفت: مساجد از مراکزی هستند که در گفتمان سازی علم به زبان ساده نقشی بی بدیل دارند.

گسترش فرهنگ مطالعه از طریق مساجد نباید فقط مختص قشر مذهبی باشد

رییس مرکز اسناد وزارت خارجه با اشاره به اینکه کتابخانه های مساجد می توانند در ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه موثر باشند، گفت: گسترش فرهنگ مطالعه از طریق مساجد نباید فقط مختص قشر مذهبی باشد.

گسترش کتابخانه های کانون های مساجد از سیاست های کلان وزارت ارشاد باشد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه رابطه جوانان و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد رابطه ای دوستانه است، گفت: گسترش کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری از سیاست های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

نمایشگاه کتاب روستایی به صورت امانتی اجرا می شود / برنامه ریزی برای اوقات فراغت با محوریت کتابخوانی

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: «نمایشگاه کتاب» روستایی به صورت امانتی با همکاری کانون های مساجد با موضوع های خانواده، کتاب، فرهنگی، اجتماعی و غیره اجرا می شود.

کتابخانه های کانون های مساجد باید متناسب با نیازهای اهالی مسجد و جوانان باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه کتابخانه های کانون های مساجد متناسب با نیازهای اهالی مسجد و جوانان باشد، گفت: کانونها باید به جوانان و نوجوانانی که در مساجد فعالیت دارند تعلیم دهند که کتابهایی را خودشان تالیف کنند.

توزیع ۳۷۵۰ جلد کتاب و قرآن بین کانون های مساجد هرمزگان

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از توزیع سه هزار و ۷۵۰ جلد کتاب، قرآن و تفسیر همراه بین کتابخانه ها و کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان خبرداد.

کتابخانه کانون های مساجد را توسعه دهید

معاونت امور بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی در ستاد مرکزی اربعین با اشاره به فعالیت کتابخانه ها در کنار مساجد گفت: توسعه کتابخانه های مساجد، فراهم کردن زمینه به امانت‌سپاری کتاب در مساجد می تواند به ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه کمک کند.

کانو‌ن‌های مساجد می توانند نقش فعالی در حوزه کتابخوانی در کشور ایفا کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر نقش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در جامعه گفت: کانون ها با کتابخانه های فعالی که در مساجد دارند می توانند کتاب هایی متناسب با نیازهای جوانان ارایه دهند.

رونق کتابخانه های مساجد گامی در جهت افزایش سرانه مطالعه

حجت الاسلام عبدالحمیدی برگزاری مسابقات کتابخوانی در مناسبت ها،ترویج فرهنگ وقف کتاب به مساجد و تجهیزکتابخانه ها به کتب آموزشی به منظور بهره برداری دانش آموزان را از عوامل مهم در رونق کتابخانه های مساجد برشمرد.

هیات امنای بیشتر مساجد دغدغه رونق کتابخانه ندارند

مدیر عامل نشر هاجر گفت: همکاری ناشران و مساجد در تجهیز کتابخانه ها یک منفعت دو جانبه است.

مساجد گیلان به پایگاهی برای کتابخوانی تبدیل شوند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه اندیشه ورزی وجه مشترک مسجد و کتابخانه است، گفت: همیشه مساجد پایگاه اندیشه ورزی و تبادل فکری بوده و امروزه با تازه شدن نسل ها ، زمان آن است که کتابخوانی نیز به سوی مساجد سوق یابد.

۱۴ هزار کتابخانه عمومی مساجد ریالی از نهاد کتابخانه‌ها دریافت نکرده‌اند

عضو فراکسیون روحانیت مجلس از نحوه اجرای قانون اختصاص نیم درصد از درآمد شهرداری‌ها به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انتقاد و تصریح کرد: قانون درست اجرا نمی‌شود.
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۱۹۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۲۲۵۶ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۰۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -