دبیر ستاد عالی کانون های مساجد در گفتگو با شبستان خبرداد؛ کتابخانه های مساجد رتبه بندی می شوند/ خبرهای خوش برای جوانان مسجدی / راه اندازی شعبات انجمن سینمای جوان در کانون های مساجد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی از طرح رتبه بندی کتابخانه های مساجد خبر داد و گفت: در حوزه سینمایی نیز طی مذاکراتی که با سازمان سینمایی داشتیم، برخی از شعبات انجمن سینمای جوان در کانون های مساجد راه اندازی می شود.

مسجد؛ رساترین تریبونِ معرفی کتاب/کانون های مساجد به کتابخانه تخصصی مهدویت مجهز شوند

یک کارشناس مهدوی گفت: امامان جماعت مساجد می توانند در سخنرانی کوتاه خود میان دو نماز به معرفی کتاب بپردازند و کتب خوب مهدوی را معرفی کنند زیرا یکی از علت های پایین بودن سرانه مطالعه، عدم آشنایی مردم با کتاب های خوب است.

تجهیز کتابخانه‌های مساجد با خرید از نمایشگاه کتاب

حکیم معانی گفت: اگر کتابخانه های مساجد با خرید از نمایشگاه کتاب تجهیز شوند، شاهد رونق نمایشگاه و کتابخانه‌های مساجد خواهیم بود و می‌توانیم امیدوار باشیم قشر مسجدی‌رو هم مطالعه بیشتری داشته باشد.

دعوت کتابخانه ملی از کتابداران کانون های مساجد برای عضویت در انجمن کتابداران

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل کتابخانه ملی از کتابداران کتابخانه های مساجد کشور دعوت کرد تا با عضویت در انجمن کتابداران کتابخانه ملی از مزایای این انجمن بهره مند شوند.

برخی مساجد به مثابه یک کتابخانه عمومی فعالیت می کنند

دهقانی با اشاره به نقش موثر کانون‌های مساجد در ترویج کتابخوانی در جامعه گفت: تعداد زیادی از جوانان از قرائت‌خانه‌ها و کتابخانه‌های مساجد استفاده می‌کنند.

کتابخانه های کانون های مساجد متناسب با نیازهای جوانان به ارائه کتاب بپردازند

نایب رییس کمیسیون فرهنگی از مسئولان کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور خواست متناسب با نیازهای جوانان و مقتضیات روز کتاب ها را به جوانان در مساجد ارایه دهند.

نقش بی بدیل کتابخانه های مساجد در علاقمند کردن مردم به علم اندوزی

رییس انجمن ترویج علم ایران، گفت: مساجد از مراکزی هستند که در گفتمان سازی علم به زبان ساده نقشی بی بدیل دارند.

گسترش فرهنگ مطالعه از طریق مساجد نباید فقط مختص قشر مذهبی باشد

رییس مرکز اسناد وزارت خارجه با اشاره به اینکه کتابخانه های مساجد می توانند در ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه موثر باشند، گفت: گسترش فرهنگ مطالعه از طریق مساجد نباید فقط مختص قشر مذهبی باشد.

گسترش کتابخانه های کانون های مساجد از سیاست های کلان وزارت ارشاد باشد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه رابطه جوانان و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد رابطه ای دوستانه است، گفت: گسترش کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری از سیاست های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

نمایشگاه کتاب روستایی به صورت امانتی اجرا می شود / برنامه ریزی برای اوقات فراغت با محوریت کتابخوانی

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: «نمایشگاه کتاب» روستایی به صورت امانتی با همکاری کانون های مساجد با موضوع های خانواده، کتاب، فرهنگی، اجتماعی و غیره اجرا می شود.

کتابخانه های کانون های مساجد باید متناسب با نیازهای اهالی مسجد و جوانان باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه کتابخانه های کانون های مساجد متناسب با نیازهای اهالی مسجد و جوانان باشد، گفت: کانونها باید به جوانان و نوجوانانی که در مساجد فعالیت دارند تعلیم دهند که کتابهایی را خودشان تالیف کنند.

توزیع ۳۷۵۰ جلد کتاب و قرآن بین کانون های مساجد هرمزگان

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از توزیع سه هزار و ۷۵۰ جلد کتاب، قرآن و تفسیر همراه بین کتابخانه ها و کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان خبرداد.
تا این لحظه تعداد ۶۵۵۳ کتابدار از ۷۲۹۱ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۸۸۴۵۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۴ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۷۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۴۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۶۶ کتابخانه شهری و ۲۸۲۵ کتابخانه روستایی است و ۷۳۳۰۵۸ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۰۸۲۳۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۹ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۹ کتابخانه شهری و ۳۱۲۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۵۲۶۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -