فعالیت‌های فرهنگی زمینه کاهش انحرافات را در جامعه فراهم می کند

علی اسماعیلی، سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه (5 تیر) با حضور در منطقه جنوب شرقی تهران ازکانون‌های فرهنگی، خانه‌های فرهنگ و مساجد این منطقه دیدار کرد. وی ضمن آشنایی با روند اجرایی فعالیت‌های فرهنگی ـ هنری این مراکز اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی کشور باید زمینه را برای کاهش فساد و انحرافات اخلاقی در جامعه فراهم کند

بازدید مدیر کل کتابخانه ای ستاد عالی کانونهای فرهنگی مساجد کشور از کتابخانه های کانونهای مساجد شهرستان سنقر و کلیایی

همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی مدیر کل کتابخانه ای ستاد عالی کانونهای فرهنگی مساجد کشور از کتابخانه های کانونهای مساجد شهرستان سنقر و کلیایی بازدید کرد. به گزارش سامانه خبری فرهنگ و هنر استان کرمانشاه به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی ، هاشمی مدیر کل کتابخانه های ستاد عالی فرهنگی هنری مساجد کشور به همراه طیب صفری مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه و حیدریان رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سنقر از چند کتابخانه کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح شهرستان سنقر و کلیایی بازدید کردند. دراین بازدید یک روزه از کتابخانه های 5 کانون فرهنگی هنری مساجد ((جواد الائمه (ع)- قمربنی هاشم (ع) – سید الشهدا (ع)- امام سجاد (ع) و امام زاده احمد(س) )) بازدید بعمل آمد . طیب صفری مسئول دبیرخانه کانونهای مساجد استان گفت : هم اکنون وضعیت کتابخانه کانونهای مساجد استان از وضعیت مطلوبی برخوردار است و رشد و ارتقاء کمی و کیفی این کانونها از اولویت های دبیر خانه مساجد است . سنقر در حال حاضر با 35 کانون فرهنگی هنری مسجد پس از کرمانشاه بیشترین تعداد کانونهای مساجد راداراست.

ارزیابی کتابخانه‌های مساجد کشور برای دریافت مجوز

مدیر کل کتابخانه‌های مساجد ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور در راستای اعطای مجوز به این کتابخانه‌ها سفرهای استانی خود را در آستانه هفته کتاب آغاز کرده است. در این طرح از هزار و 500 کتابخانه مساجد بازدید می‌شود.- سیدابوافضل هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به این که این طرح در راستای سفارش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اعطای مجوز به کتابخانه‌ها و ساماندهی بحث نرم‌افزاری این مراکز انجام می‌شود، اظهار کرد: قرار است بر اساس این طرح به 30 درصد کتابخانه‌های مساجد تا پایان سال جاری مجوز فعالیت اعطا شود.

سرکشی مسئول کتابخانه های شبستان مساجد شهرستان رزن از مسجد روستای امتلر

مسئول کتابخانه های شبستان مساجد شهرستان رزن از تجهیزات کتابخانه شبستان مسجد صاحب الزمان  (عج)  رو ستای امتلر بازدید کرد .
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -