تالیف کتاب از فعالیت های ارزشمند عضو کانون فرهنگی و هنری صالحین محمودآباد

کتابخانه های مساجد از نهادهای فرهنگی مهم به شمار می آیند که در این راستا عضو کانون فرهنگی و هنری صالحین محمودآباد با تالیف چند جلد کتاب به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه، اهتمام دارد.

گزارشی از کتابخانه مساجد/ «کاروان مهر» حرکتی به سمت آشتی مردم با کتاب

دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با راه اندازی ۳۵۰ باب کانون فرهنگی و هنری، اقدام به اجرای برنامه های مختلف مذهبی کرده که بخشی از آن در ۱۸۰ باب کتابخانه کانون های مساجد اجرایی می شود.

مسجد صدریه؛ مسجدی که شهرت خود را مدیون کتابخانه است / «حسن باقری» اهل این مسجد بود

عاملی که باعث شده مسجد صدریه به‌عنوان کانون فرهنگی مهم منطقه به شمار آید، وجود کتابخانه بزرگی است که در دل آن بیش از ۵۰ هزار جلد کتاب جای گرفته است.

نقش انکارناپذیر کتابخانه های مساجد در توسعه فرهنگی

توسعه فرهنگی یکی از دغدغه های هر کشوری است که برای تحقق این مهم، عوامل مختلفی نقش دارند و اهمیت کتابخانه مساجد در این راستا انکارناپذیر است.

تفکری مسجدی / ابتکار کانون باقر العلوم در ترویج فرهنگ مطالعه

کانون روستایی باقرالعلوم مسجد جامع جیرده شفت با اقدامی ابتکاری در کتابخانه مسجد موجب ترویج فرهنگ مطالعه در روستا شده است.

لو رفتن کتابخانه انقلابی مسجد زاویه/شهادت علی قره شیخ لو

بدون چون و چرا درب ماشین را باز کرده و سوار شدم راننده مات و مبهوت مانده بود رنگ از چهره ام پریده بود نفس نفس می ­زدم فقط گفتم حرکت کن راننده بیچاره حرکت کرد گفت چی شده گفتم مأموران دنبالم کردند.

شیوه‌های تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سبک زندگی اسلامی(بخش پایانی) احیای کتابخانه‌های مساجد با کمک متولیان کتابخوانی(گزارش روز)

بیش از آنچه که از لحاظ عرضه کتاب عقبیم، از لحاظ کتابخوانی عقبیم، کتاب خواندن در کشور ما متأسفانه یک کار اختصاصی است، مخصوص بخشی از مردم است، مربوط به همه مردم نیست، در حالی که معارف، علوم، هنر، ذوق و آنچه که در حیطه کار فرهنگ هست مال همه مردم است، مخصوص بخشی از مردم که نیست.

وقتی فعل خواستن و علاقه به کتاب، در روستایی کوچک صرف می‌شود

اهالی روستای «پوده» از توابع شهرستان دهاقان استان اصفهان، حالا بسیار خرسند هستند که روستایشان به عنوان یکی از روستاهای دوست‌دار کتاب در سطح کشور انتخاب شده است.

کتابخوانی در خانه خدا

تا به حال به فضای مسجدتان فکر کرده‌اید؟ اینکه مثلا از فضاهای داخل یا اطراف آن‌چه استفاده‌ای می‌توان کرد؟

از کتابخانه کوچک خشتی در روستا تا شهرت جهانی

کتابخانه « فاطمه ها» با بضاعت اولیه تنها 40 کتاب و درابعاد سه درچهار توانست به صورت خودجوش و مردمی آنچنان فعالیت خود را گسترش دهد که شهرت جهانی پیدا کند و روستای محل استقرار خود را به عنوان روستای دوستدار کتاب مزین کند.

گزارش برگزاری مسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب استان کهگیلویه وبویراحمد (شهرستان بهمئی)سال 93

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی مسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب در بین دانش آموزان مجتمع شهید جهان نژادیان بخش مرکزی ممبی با همكاري كانون فرهنگي وهنري شهداء چهار راه چري برگزار شد

پاتوق بچه درسخوان های جنوب تهران کجاست؟

محیطی معنوی در کنار نگاه تخصصی، کانون المهدی(عج) را تبدیل به مکانی برای رشد نخبگان علمی کرده است. اختراع تولید الکتریسیته از دانه های برنج توسط نوجوان عضو کانون شاهدی بر این مدعاست.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۰ کتابدار از ۷۳۴۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۲۷۵۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۴ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۰ کتابخانه شهری و ۲۸۵۰ کتابخانه روستایی است و ۷۳۶۶۸۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۱۸۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۵ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -