افزایش تعداد کتابخانه های مساجد

همزمان با هفته کتاب سه کتابخانه به کتابخانه های کانون های مساجد استان قم افزوده شد.

افتتاح ۴ باب کتابخانه در کانون های مساجد/ تکمیل کتابخانه ها، اولویت نخست است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، از افتتاح چهار باب کتابخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در هفته کتاب خبر داد و تکمیل کتابخانه ها را اولویت کاری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اعلام کرد.

راه اندازی بیش از 500 کتابخانه عمومی در مساجد استان اصفهان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: بیش از 500 کتابخانه عمومی دارای پروانه فعالیت در مساجد استان اصفهان راه اندازی و فعال شده است.

پنج کانون فرهنگی هنری مساجد و کتابخانه در شوشتر افتتاح شد

چهار کانون فرهنگی هنری مساجد و یک باب کتابخانه مسجد، شب گذشته(۷ آبان) با حضور مسئولان استانی و امام جمعه شوشتر در این شهرستان افتتاح شد.

کتابخانه مسجد امام حسین (ع) شیراز بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفت

کتابخانه کانون فرهنگی و هنری مسجد امام حسین (علیه السلام) شیراز طی مراسمی با حضور اصحاب مسجد، مسئولان و مردم با صرف مبلغ ۲۵۰ میلیون ريال بازسازی و برای استفاده عموم مورد بهره برداری قرار گرفت.

کتابخانه کانون مصلی دارالعباده یزد افتتاح شد

در مراسمی با حضور آیت الله ناصری، امام جمعه یزد کتابخانه کانون مصلی دارالعباده یزد افتتاح شد.

افتتاح اولین کتابخانه تخصصی مداحان در استان سمنان

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان از افتتاح اولین کتابخانه تخصصی مداحان و کتابخانه ویژه فرق وادیان در استان سمنان خبر داد.

کانون و کتابخانه امام خامنه ای در نوشهر افتتاح می شود

مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران از افتتاح کانون و کتابخانه امام خامنه ای(مد ظله العالی) در روستاي علی آباد نوشهر همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور مديركل فرهنگ وارشاداسلامي استان خبر داد.

افتتاح نخستین کتابخانه در کانون فرهنگی هنری منتظران ظهور شهر چمگلک

نخستین کتابخانه مسجد در کانون فرهنگی هنری منتظران ظهور شهر چمگلک با همکاری دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خوزستان افتتاح شد.

نخستین کتابخانه تخصصی" آثار امام خمینی (ره ) " در بجنورد گشایش یافت

کتابخانه تخصصی " آثار امام خمینی (ره )" در بجنورد همزمان با فرا رسیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله خمینی (ره)، بنیاگذار انقلاب اسلامی ایران با حضور مسئولان کشوری و استانی راه اندازی شد.

کانون فرهنگی و کتابخانه مسجد الزهرا(س) کوشکسرای نوشهر افتتاح شد

با حضور مسؤولان کانون فرهنگی و کتابخانه مسجد الزهرا(س) کوشکسرای نوشهر افتتاح شد و آغاز به‌کار کرد.

كتابخانه كانون امام زين العابدين(ع) اسلام ده افتتاح مي شود

مديرمسئول كانون فرهنگي هنري امام زين العابدين(ع) روستاي اسلام ده ساري از آغازبكار رسمي كتابخانه اين كانون ۲۱ارديبهشت ماه به مناسبت ولادت امام حسين(ع) و روز پاسدار با حضور مديركل فرهنگ و ارشاداسلامي مازندران خبرداد
تا این لحظه تعداد ۶۱۰۹ کتابدار از ۶۴۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۷۱۰۹۷۶۰ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۷۶ کتابخانه درجه یک و ۲۸۵ کتابخانه درجه دو و ۷۶۹ کتابخانه درجه سه و ۱۷۹۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۳۸۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۱۱۷ کتابخانه شهری و ۲۲۹۳ کتابخانه روستایی است و ۶۸۲۳۸۴ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۱۴۳۱۲۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۵۳۰ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۰۱ کتابخانه شهری و ۳۱۲۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۲۸۹۹۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

کدام دسته از کتاب های آموزشی زیر مورد نیاز کتابخانه شماست؟
کتاب های متوسطه
کتاب های دانشگاهی

 

مسابقات کتابخوانی- -