کتابخانه مسجد محمد رسول الله زاهدان افتتاح شد

کتابخانه مسجد محمد رسول الله با حضور سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان افتتاح رسید.

راه اندازی کتابخانه عشایری در لرستان// کتاب مهم ترین ابزار تقویت فرهنگ است

کتابخانه روستایی و عشایری، بستری برای تقویت فرهنگ عمومی و آگاهی بخشی است.

راه اندازی ۲۶ کتابخانه مساجد آذربایجان شرقی در دهه فجر

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی از راه اندازی ۲۶ باب قرائتخانه و کتابخانه مخزن دار و کتابخانه باز در مساجد استان در دهه فجر خبر داد.

افتتاح ۲۳ کانون و کتابخانه در ایام مبارک دهه فجر در فارس

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از افتتاح ۲۳ کانون و کتابخانه در ایام مبارک دهه فجر خبر داد و گفت: در این مدت ۱۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه های مساجد هم هدیه می شود.

افزایش تعداد کتابخانه های مساجد

همزمان با هفته کتاب سه کتابخانه به کتابخانه های کانون های مساجد استان قم افزوده شد.

افتتاح ۴ باب کتابخانه در کانون های مساجد/ تکمیل کتابخانه ها، اولویت نخست است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، از افتتاح چهار باب کتابخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در هفته کتاب خبر داد و تکمیل کتابخانه ها را اولویت کاری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اعلام کرد.

راه اندازی بیش از 500 کتابخانه عمومی در مساجد استان اصفهان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: بیش از 500 کتابخانه عمومی دارای پروانه فعالیت در مساجد استان اصفهان راه اندازی و فعال شده است.

پنج کانون فرهنگی هنری مساجد و کتابخانه در شوشتر افتتاح شد

چهار کانون فرهنگی هنری مساجد و یک باب کتابخانه مسجد، شب گذشته(۷ آبان) با حضور مسئولان استانی و امام جمعه شوشتر در این شهرستان افتتاح شد.

کتابخانه مسجد امام حسین (ع) شیراز بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفت

کتابخانه کانون فرهنگی و هنری مسجد امام حسین (علیه السلام) شیراز طی مراسمی با حضور اصحاب مسجد، مسئولان و مردم با صرف مبلغ ۲۵۰ میلیون ريال بازسازی و برای استفاده عموم مورد بهره برداری قرار گرفت.

کتابخانه کانون مصلی دارالعباده یزد افتتاح شد

در مراسمی با حضور آیت الله ناصری، امام جمعه یزد کتابخانه کانون مصلی دارالعباده یزد افتتاح شد.

افتتاح اولین کتابخانه تخصصی مداحان در استان سمنان

رییس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سمنان از افتتاح اولین کتابخانه تخصصی مداحان و کتابخانه ویژه فرق وادیان در استان سمنان خبر داد.

کانون و کتابخانه امام خامنه ای در نوشهر افتتاح می شود

مسئول ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران از افتتاح کانون و کتابخانه امام خامنه ای(مد ظله العالی) در روستاي علی آباد نوشهر همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور مديركل فرهنگ وارشاداسلامي استان خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۴۶۳ کتابدار از ۷۱۹۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۱۳۲۹۹۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۸۴ کتابخانه درجه یک و ۲۹۸ کتابخانه درجه دو و ۸۰۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۲۳ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۷۷ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۱ کتابخانه شهری و ۲۷۷۹ کتابخانه روستایی است و ۷۲۴۰۴۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۶۳۰۴۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۹۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۰ کتابخانه شهری و ۳۰۷۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۲۹۱۴۸ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -