اهدا کتب کمک آموزشی به مساجد مناطق محروم گیلاناهدا کتب کمک آموزشی به مساجد مناطق محروم گیلان

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان از اهدا کتب کمک آموزشی به مساجد مناطق محروم همزمان با هفته کتاب خبر داد و گفت: این کتاب ها در مساجد روستایی مناطق محروم که فاقد امکانات آموزشی لازم هستند توزیع می شود.

ستادعالی به دنبال ایجاد شبکه گسترده کتابخانه مساجد/۴۰ درصد کتابخانه ها در مساجد روستایی است

مدیرکل کتابخانه های مساجد کشور با بیان اینکه کمبود اعتبارات موجب تعلیق برخی از برنامه‌ها شده است، گفت: ستادعالی به دنبال ایجاد شبکه گسترده کتابخانه مساجد است

کتب کمک درسی عمده نیازکتابخانه های مساجد/فعالیت۱۰هزار کتابخانه درمساجد

خبرگزاری شبستان:مدیرکل کتابخانه‌های مساجد ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور از فعالیت ۱۰ هزار کتابخانه باز و بسته در مساجد سراسر کشور خبر داد و گفت:کتب کمک درسی عمده نیاز کتابخانه‌های مساجد در سراسر کشور است.

آیین‌نامه خرید منابع کمک آموزشی برای کتابخانه‌های مساجد

مقدمه منابع کمک آموزشی، ابزارهای علمی مناسبی برای تقویت بنیان علمی در بین دانش‌آموزان دوره‌های تحصیلی و به ویژه دوره‌های متوسطه آموزشی هستند. با عنایت به افزایش تعداد دانش‌آموزان دوره متوسطه و ظرفیت کم پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی نسبت به تعداد متقاضیان ورود به این دوره‌ها، این منابع برای تقویت بیشتر بنیه علمی دانش‌آموزان به بازار آمده‌اند. اینک در کشور ما، منابع کمک آموزشی بیشترین متقاضی را دارد و بسیاری از جوانان و نوجوانان کشور علاقه‌مند به استفاده از آن‌ها هستند. صرف‌نظر از مزایا و معایب این نوع منابع، باید قبل از استفاده آن‌ها را مورد ارزیابی قرار داد.

مدیر کل دفتر انتشارات کمک‌آموزشی: برای کتاب‏خانه‏ های مساجد، کتاب مناسب بخرید

محمد ناصری، در نامه ‏ای به ابوالفضل هاشمی، مدیرکل امور کتاب‏خانه‏ های ستاد عالی کانون‏های فرهنگی ـ هنری مساجد از وی و همکارانش خواست در خرید کتاب‏های آموزشی برای کتاب‏خانه‏ های مساجد، کتاب‏های مناسبی را که از سوی سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش مورد تأیید قرار گرفته‏ اند، در الویت خرید قرار دهند.

750 عنوان کتب کمک درسی در کانون های مساجد خراسان رضوی توزیع می شود

مشهد - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی گفت: 750 عنوان کتاب کمک درسی در مقاطع مختلف تحصیلی در کانون های مساجد استان توزیع می شود.

90 کانون مساجد خراسان رضوی از کتاب های کمک درسی برخوردار می شوند

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی از تجهیز90 کانون مساجد خراسان رضوی به کتاب های کمک درسی به ارزش ریالی یک میلیارد و نود و هفت میلیون وپانصد و چهارده هزار ریال به کانون های استان خبر داد.

خريد 15 ميليارد ريالي كتاب‌هاي كمك آموزشي براي كتابخانه‌هاي مساجد

مديركل امور كتابخانه‌هاي ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد كشور از آغاز برنامه خريد يك و نيم ميليارد توماني كتاب‌هاي كمك‌آموزشي براي كتابخانه‌هاي مساجد خبر داد و اولويت اين طرح را ارايه آثار به ساكنان مناطق محروم و نقاطي خواند كه دسترسي‌ اندكي به مراكز و بازارهاي نشر دارند.  

گزارش خرید کتابهای آموزشی

   کتابهای آموزشی و کمک آموزشی به سبب نوع مطالب و شیوه استفاده، معمولاً جایی در کتابخانه‌ها ندارند. به عبارتی واضح‌تر کتابداران سعی می‌کنند به سبب بودجه محدود خود کتابهایی را انتخاب و به مجموعه خود اضافه نمایند که علاوه بر سنخیت با جامعه استفاده کننده، مطالب آن را بتوان در دوره‌های زمانی مختلف مورد استفاده قرار داد. این مطلب به صورت عام در کتابخانه‌ها حکمفرماست، اما با توجه به اهدافی که کتابخانه‌های مساجد برای خود ترسیم کرده اند می‌توان به طور قطع اذعان نمود کتابخانه‌های مساجد تنها کتابخانه‌هایی هستند که کتابهای کمک آموزشی را در سطح وسیعی برای استفاده اعضای خود تهیه می‌نمایند و در این مسیر به موفقیت‌های زیادی نیز نائل شده‌اند، اهدافی همچون جذب جوانان به مسجد، استفاده از ظرفیت‌های موجود، تغییر کاربری مساجد از مذهبی صرف به مکانهای مذهبی – آموزشی- پژوهشی و غیره .

كتابخانه هاي مساجد مازندران با كتب آموزشي، علمي و ديني تجهيز مي شوند.

محمد فوقي مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران در جلسه نهضت ساخت کتابخانه مساجد مازندران در ساری اظهار داشت: کتابخانه در کنار مسجد به عنوان یک نهاد فرهنگی از اهمیت خاصی برخوردار است.

400 نرم افزار کتابخانه ای به کتابخانه های مساجد ارسال می شود

افتتاح 300 کتابخانه در مساجد و ارسال 400 نرم افزار کتابخانه ای به کتابخانه ها از برنامه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد در پانزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران است. به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ابوالفضل هاشمی، مدیر کل کتابخانه های مساجد کشور، در گفت و گو با ستاد خبری پانزدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، سایر برنامه های این کانون را نیز برشمرد. وی گفت: عضویت رایگان در این کانون ها، خرید و ارسال 20 میلیارد ریال کتاب کمک آموزشی با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارسال همزمان کتاب بصورت سمبلیک و در قالب کاروانی متشکل از 30 کامیون به 30 استان کشور، چاپ پوستر هفته کتاب متناسب با جامعه کتابخانه ای مساجد، از جمله این برنامه هاست.

اختصاص اعتبار 20 میلیارد ریالی برای تهیه کتب کمک درسی ویژه مساجد کشور

به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز: دبیر ستاد عالی مساجد از تخصیص اعتبار 20 میلیارد ریالی برای تهیه کتب کمک درسی برای کتابخانه های مساجد کشور در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" حجت الاسلام حمیدرضا سلیمانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی مساجد کشور در گردهمایی مدیران مسئول کانون های فرهنگی و هنری استان اصفهان مسجد را مکانی معرفی کرد که انبیاء الهی برای مهیا کردن این مکان مقدس برای نمازگزاران مامور شده بودند.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -