معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد:اطلس کتابخانه‌های مساجد کشور به زودی رونمایی می‌شود

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اضافه کرد: کتابخانه‌های مساجد کشور روی نقشه جانمایی شده‌اند و اطلس آن به زودی رونمایی می‌شود.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور: نهاد کتابخانه‌های عمومی از ظرفیت‌های کانون‌های مساجد استفاده خواهد کرد

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: این نهاد از ظرفیت گسترده کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که مورد تأیید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، نهایت استفاده را خواهد برد.

تفاهم‌نامه همکاری ستاد کانون‌های مساجد و نهاد کتابخانه‌های عمومی، امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از سوی مسئولان ارشد این دو دستگاه به امضا رسید.

کانون های مساجد ظرفیتی بالا برای ترویج کتابخوانی در جامعه

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با اشاره به ظرفیت بالای کانون های مساجد در ترویج کتابخوانی در جامعه بر لزوم استفاده از ظرفیت این مجموعه تأکید کرد.

مساجد کاشمر کتابخانه دار می شوند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر گفت: با توجه به دستورالعمل جدید نهاد کتابخانه ها، در صورت داشتن فضای مناسب در مساجد و تکایا، در این اماکن کتابخانه راه اندازی می شود.

نمونه تفاهم نامه ایجاد کتابخانه در مسجد

مساجد تازه تاسیس خراسان شمالی كتابخانه دار می شوند

مدیر كل كتابخانه های عمومی خراسان شمالی گفت: مساجد تازه تاسیس این استان كتابخانه دار می شوند.

نهاد کتابخانه‌ها حق ندارد وارد حوزه کتابخانه‌های مساجد شود

حجت الاسلام محمدرضا ارباب سلیمانی دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: قائده مصوبه ۳۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که کتابخانه های مساجد را به ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد واگذار کرده و سال گذشته هم وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک نامه رسمی ساماندهی این کتابخانه ها را به ستاد سپردند.

اعضای کانون های مساجد عضو رایگان کتابخانه های خلخال می شوند

  خلخال، اردبیل - مدیر کتابخانه های عمومی خلخال گفت: با هدف افزایش همکاری های فی مابین، اعضای کانون های فرهنگی وهنری مساجد به عضویت رایگان کتابخانه عمومی در می آیند.

تفاهم نامه تشریفاتی با هیچ دستگاهی منعقد نمی کنیم

مهندس منصور واعظی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد یک مجموعه بسیار ارزشمند کشور ماست و کارهای خوبی انجام می دهد که یکی از مهمترین کارهایش این است که در مسیر اهداف ماست و به کتابخوانی و ترویج آن کمک می کند و مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد خودشان آن را اداره می کنند.

نهاد کتابخانه های عمومی به کتابداران کتابخانه های مساجد آموزش می دهد

منصور واعظی، دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به حمایت‌های این نهاد از کتابخانه‌های مساجد به خبرنگار شبستان گفت: تعدادی از کتابخانه‌های مساجد در قالب کتابخانه‌های مشارکتی مورد حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار می‌گیرند اما بنای اصلی بر این است که کتابخانه‌های مساجد توسط ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور مورد حمایت و تجهیز قرار گیرند.

برخورداری کتابخانه های مساجد استان سمنان از تازه های نشر

سمنان - خبرگزاری مهر: مدیر کل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: در راستای سیاست های همکاری کتابخانه های عمومی و کانونهای فرهنگی هنری مساجد، کتابخانه های مساجد استان می توانند از تازه های نشر برخوردار شوند.
تا این لحظه تعداد ۶۴۲۸ کتابدار از ۶۶۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۷۵۲۳۸۲۸ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۸۰ کتابخانه درجه یک و ۲۹۴ کتابخانه درجه دو و ۷۹۵ کتابخانه درجه سه و ۱۸۵۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۴۸۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۱۸۵ کتابخانه شهری و ۲۴۲۵ کتابخانه روستایی است و ۶۹۷۱۵۵ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۱۹۱۹۲۳ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۷۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۸۰ کتابخانه شهری و ۳۲۲۸ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۴۱۰۶۵۸ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -