کانون های مساجد ظرفیتی بالا برای ترویج کتابخوانی در جامعه

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با اشاره به ظرفیت بالای کانون های مساجد در ترویج کتابخوانی در جامعه بر لزوم استفاده از ظرفیت این مجموعه تأکید کرد.

مساجد کاشمر کتابخانه دار می شوند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر گفت: با توجه به دستورالعمل جدید نهاد کتابخانه ها، در صورت داشتن فضای مناسب در مساجد و تکایا، در این اماکن کتابخانه راه اندازی می شود.

نمونه تفاهم نامه ایجاد کتابخانه در مسجد

مساجد تازه تاسیس خراسان شمالی كتابخانه دار می شوند

مدیر كل كتابخانه های عمومی خراسان شمالی گفت: مساجد تازه تاسیس این استان كتابخانه دار می شوند.

نهاد کتابخانه‌ها حق ندارد وارد حوزه کتابخانه‌های مساجد شود

حجت الاسلام محمدرضا ارباب سلیمانی دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: قائده مصوبه ۳۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که کتابخانه های مساجد را به ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد واگذار کرده و سال گذشته هم وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک نامه رسمی ساماندهی این کتابخانه ها را به ستاد سپردند.

اعضای کانون های مساجد عضو رایگان کتابخانه های خلخال می شوند

  خلخال، اردبیل - مدیر کتابخانه های عمومی خلخال گفت: با هدف افزایش همکاری های فی مابین، اعضای کانون های فرهنگی وهنری مساجد به عضویت رایگان کتابخانه عمومی در می آیند.

تفاهم نامه تشریفاتی با هیچ دستگاهی منعقد نمی کنیم

مهندس منصور واعظی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد یک مجموعه بسیار ارزشمند کشور ماست و کارهای خوبی انجام می دهد که یکی از مهمترین کارهایش این است که در مسیر اهداف ماست و به کتابخوانی و ترویج آن کمک می کند و مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد خودشان آن را اداره می کنند.

نهاد کتابخانه های عمومی به کتابداران کتابخانه های مساجد آموزش می دهد

منصور واعظی، دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به حمایت‌های این نهاد از کتابخانه‌های مساجد به خبرنگار شبستان گفت: تعدادی از کتابخانه‌های مساجد در قالب کتابخانه‌های مشارکتی مورد حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار می‌گیرند اما بنای اصلی بر این است که کتابخانه‌های مساجد توسط ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور مورد حمایت و تجهیز قرار گیرند.

برخورداری کتابخانه های مساجد استان سمنان از تازه های نشر

سمنان - خبرگزاری مهر: مدیر کل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: در راستای سیاست های همکاری کتابخانه های عمومی و کانونهای فرهنگی هنری مساجد، کتابخانه های مساجد استان می توانند از تازه های نشر برخوردار شوند.

کسی نمی‌تواند ادعا کند که کتابخانه های مساجد در مالکیت اوست

کتابخانه های مساجد مسئله پنهانی در تجمیع آمار از هیچ مرجعی ندارد مرتضی طاهریان معاون فرهنگی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت : ما این آمادگی را داریم و مشغول ارزیابی مجدد کتابخانه‌های مساجد از نظر کیفی و کمی هستیم و فکر می‌کنم اوایل سال آینده آمار را در اختیارشان بگذاریم که موضوعات تفاهم‌نامه ماست و اگر ندهیم ما تخطی کرده‌ایم.

مسئولان کانون های فرهنگی مساجد تا کنون آمار دقیقی از کتابخانه های مساجد به نهاد کتابخانه ها ارائه نداده اند

علی قیاسی مدیر کل امور مشارکت های شهرداری در نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پاسخ به دلایل عدم اجرایی شدن تفاهم نامه کتابخانه های مشارکتی گفت: باید آمار و اطلاعات از جانب کتابخانه های کانون مساجد به نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارائه می شد که تا کنون ارائه نشده و علت آن را باید از آقای هاشمی مدیر کل کتابخانه های کانون فذهنگی مساجد و سایر مسئولان آن سازمان پرسید.

تفاهم نامه کتابخانه های مساجد و نهاد کتابخانه ها هرگز اجرایی نشد

سید ابوالفضل هاشمی مدیرکل کتابخانه های مساجد گفت: در سال های اخیر تفاهم نامه ای با نهاد کتابخانه های عمومی کشور امضا شد که براساس آن قرار شد کتابخانه های مساجد و نهاد فعالیت های مشترکی با هم داشته باشند، البته چون این تفاهم نامه هنوز خیلی نهایی نشده و کار مشترکی در آن انجام نداده ایم.
تا این لحظه تعداد ۶۳۱۸ کتابدار از ۶۴۱۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۷۱۶۵۳۱۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۷۷ کتابخانه درجه یک و ۲۸۵ کتابخانه درجه دو و ۷۷۱ کتابخانه درجه سه و ۱۷۹۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۳۸۷ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۱۱۳ کتابخانه شهری و ۲۳۰۲ کتابخانه روستایی است و ۶۸۳۸۲۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۱۴۲۶۴۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۵۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۰۲ کتابخانه شهری و ۳۱۲۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۲۹۲۹۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

کدام دسته از کتاب های آموزشی زیر مورد نیاز کتابخانه شماست؟
کتاب های متوسطه
کتاب های دانشگاهی

 

مسابقات کتابخوانی- -