امضای تفاهم‌نامه همکاری بین نهاد کتابخانه‌ها و کانون فرهنگی مساجد

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ستاد عالی کانون فرهنگی مساجد تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

ایجاد کتابخانه مجهز در مساجد یکی از اهداف فرهنگی کانون های مساجد است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: ایجاد کتابخانه مجهز در مساجد یکی از اهداف فرهنگی کانون های مساجد هست و ۱۵۰ کتابخانه مجوز دار در کانون های مساجد استان فعال است.

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد:اطلس کتابخانه‌های مساجد کشور به زودی رونمایی می‌شود

معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اضافه کرد: کتابخانه‌های مساجد کشور روی نقشه جانمایی شده‌اند و اطلس آن به زودی رونمایی می‌شود.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور: نهاد کتابخانه‌های عمومی از ظرفیت‌های کانون‌های مساجد استفاده خواهد کرد

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، گفت: این نهاد از ظرفیت گسترده کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که مورد تأیید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، نهایت استفاده را خواهد برد.

تفاهم‌نامه همکاری ستاد کانون‌های مساجد و نهاد کتابخانه‌های عمومی، امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری میان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از سوی مسئولان ارشد این دو دستگاه به امضا رسید.

کانون های مساجد ظرفیتی بالا برای ترویج کتابخوانی در جامعه

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین با اشاره به ظرفیت بالای کانون های مساجد در ترویج کتابخوانی در جامعه بر لزوم استفاده از ظرفیت این مجموعه تأکید کرد.

مساجد کاشمر کتابخانه دار می شوند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی کاشمر گفت: با توجه به دستورالعمل جدید نهاد کتابخانه ها، در صورت داشتن فضای مناسب در مساجد و تکایا، در این اماکن کتابخانه راه اندازی می شود.

نمونه تفاهم نامه ایجاد کتابخانه در مسجد

مساجد تازه تاسیس خراسان شمالی كتابخانه دار می شوند

مدیر كل كتابخانه های عمومی خراسان شمالی گفت: مساجد تازه تاسیس این استان كتابخانه دار می شوند.

نهاد کتابخانه‌ها حق ندارد وارد حوزه کتابخانه‌های مساجد شود

حجت الاسلام محمدرضا ارباب سلیمانی دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: قائده مصوبه ۳۰۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که کتابخانه های مساجد را به ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد واگذار کرده و سال گذشته هم وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک نامه رسمی ساماندهی این کتابخانه ها را به ستاد سپردند.

اعضای کانون های مساجد عضو رایگان کتابخانه های خلخال می شوند

  خلخال، اردبیل - مدیر کتابخانه های عمومی خلخال گفت: با هدف افزایش همکاری های فی مابین، اعضای کانون های فرهنگی وهنری مساجد به عضویت رایگان کتابخانه عمومی در می آیند.

تفاهم نامه تشریفاتی با هیچ دستگاهی منعقد نمی کنیم

مهندس منصور واعظی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد یک مجموعه بسیار ارزشمند کشور ماست و کارهای خوبی انجام می دهد که یکی از مهمترین کارهایش این است که در مسیر اهداف ماست و به کتابخوانی و ترویج آن کمک می کند و مسئولان کانون های فرهنگی هنری مساجد خودشان آن را اداره می کنند.
تا این لحظه تعداد ۶۴۷۶ کتابدار از ۷۲۰۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۳۰۷۷۳۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۸۸ کتابخانه درجه یک و ۳۰۴ کتابخانه درجه دو و ۸۲۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۱۹ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۶۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۱ کتابخانه شهری و ۲۷۸۹ کتابخانه روستایی است و ۷۲۰۷۵۳ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۷۴۱۸۵ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۵۹۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۰۳ کتابخانه شهری و ۳۰۹۰ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۵۱۹۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -