حمایت از کانون ها تخصصی کتابخانه ای و دیجیتالی استان کرمانشاه

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کرمانشاه، گفت: کتابخانه های مساجد استان کرمانشاه در طول هفته کتاب مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفتند.

کتابخانه تخصصی کانون‌های مساجد گلستان راه‌اندازی می‌شود

مسئول دبیرخانه کانون‍‌های فرهنگی و هنری مساجد گلستان گفت: کتابخانه مخزن‌دار تخصصی کانون‌های مساجد استان گلستان ایجاد و راه‌اندازی می‌شود.

کتابخانه های تخصصی در اردبیل راه اندازی می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از ایجاد و راه اندازی کتابخانه های تخصصی از جمله اولین کتابخانه تخصصی هنر در این استان خبر داد.

کتابخانه کانون تخصصی عترت یکی از موفق ترین کتابخانه های مساجد همدان

بهرام سهرابی، مدیر کانون فرهنگی هنری یاوران مهدی(عج) کانون تخصصی عترت، گفت: کانون تخصصی عترت دارای کتابخانه ای به مساحت 140 متر مربع با بیش از 6 هزار عنوان کتاب در زمینه های مختلف است.  

راه اندازی کتابخانه تخصصصی علوم قرآنی در کانون امام جعفر صادق(ع)بیرجند

خبرگزاری شبستان: مدیرکانون فرهنگی هنری امام جعفر صادق(ع) بیرجند از راه اندازی کتابخانه تخصصی علوم قرآنی در این کانون تا پایان سال جاری خبر داد.

کانون کتابخانه ای خداداد؛ بستر خودآگاهی فرهنگی

کانون تخصصی مسجد خداداد با ارایه خدمات فرهنگی به اعضا و اهالی منطقه در راستای بهره مندی این افراد از بصیرت، آگاهی و سعادتمندی در جامعه فعالیت می کند. جهانی که ما در آن زندگی می‌کنیم جهان اطلاعات است؛ دنیایی که با هزاران کلمه و تصویر و عکس و فیلم پر و با حضور تلویزیون و ماهواره و اینترنت به دهکده جهانی بدل شده است. در چنین جهانی، کتاب و مطالعه در صدر همه مباحث فرهنگی و اجتماعی است؛ بنابراین باید دید جایگاه کتاب و کتاب خوانی در زندگی روزمره ما انسان ها کجاست و ما از چه طریق می توانیم با دسترسی به امکانات مناسب در نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه نقش داشته باشیم؟

کانون تخصصی کتابخانه ای مانه وسملقان مجهز به نرم افزار مهر مساجد شد

مدیرکانون تخصصی کتابخانه ای مانه وسملقان ازنصب نرم افزار مهر مساجد در کتابخانه کانون خبر دادو گفت: این نرم افزار 40هزار کتاب را در خود ثبت کرده و  قابلیت  ثبت اطلاعات جامع از همه کتاب ها، خواندن بارکد و انواع گزارش گیری ها را دارد. به گزارش روابط عمومی دبیر خانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی؛ ابراهیم شاکری مدیر کانون فرهنگی هنری حجه ابن الحسن  مانه وسملقان گفت :  این کانون واقع  در شهر آشخانه از توابع شهرستان مانه سملقان است و  اولین کانون در سطح خراسان شمالی است که مجهز به نرم افزار مهر مساجد است

کانون‌های تخصصی توانایی ارائه خدمات بامحتوا به دستگاه‌های اجرایی دارند

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت الاسلام علی ملانوری، مدیر کل کانون‌های تخصصی کشور 22 آذر در بازدید از کانون تخصصی هاوری روستای مارنج گفت: کانون‌های تخصصی نزدیک به سه سال است که تشکیل شده‌اند و برای ایجاد ظرفیت ملی و استانی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی به وجود آمده‌اند.

نخستین کانون فرهنگی تخصصی کتابداری در کردستان آغاز به کار کرد

سنندج - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از آغاز به کار نخستین کانون فرهنگی تخصصی کتابداری در مساجد کردستان خبر داد. کامل گلباغی به خبرنگار مهر در سنندج گفت: به منظور گسترش فعالیت های کتابداری و توسعه کتابخانه ها در مساجد استان کانون "هاوری" کامیاران به عنوان نخستین کانون فرهنگی هنری و تخصصی کتابداری در کردستان فعالیت خود را آغاز نمود.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -